Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ale się tu cicho zrobiło.

 

Myślę że wszystkie informacje się przydadzą, więc piszmy wszystko co sie da.

 

No chyba że nie macie czasu.

Wiadomo okres przedświąteczny, w urzędach sielanka, połowa telefonów milczy, wszyscy czekają na Gwiazdora.

 

Prawdziwy ruch zacznie się 2 stycznia.

A więc powodzenia.

 

U nas sprawy toczą się powoli. Architekt już projekt skończył, ale się nie oddzywa.

Czekamy ... i myślimy od czego dalej zacząć.

 

Macie pomysły.

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie tyle. Na czas budowy mam "zamówione" 6 KW - to najnizsza wartość KW aby mieć 3 fazy. Początkowo umowa była na 12 KW ale na forum wyczytałem ze tyle to potrzeba na "mieszkanie w domu" a na czas budowy wystarczy mniej. No i pierwsza umowa opiewała na 1800 netto (na 12KW) a teraz tylko 800 netto (na 6KW) A przecież potem mozna zwiekszyć do 12 KW. No i na czas budowy koszty prądu będą mniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje z umową na prąd . Ja też chciałem wziąc mniej na poczatek 6 KW, a pózniej zwiekszyć docelowo . Niestety w rozmowie zostałem wyprostowany ,że teraz moga mi dać tyle ile chcę (do 15 KW) , a pózniej mogą mi czasem nie zwiekszyć ponad te 6 KW i mogę czekać na rozbudowę trafo nawet i 3 lata !.Wziąłem prądzik o wartościo docelowej i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my wprawdzie planowalismy zaczac budowe wiosna, ale zaczelismy juz w listopadzie

 

domek sie pnie, zeby go zobaczyc, zapraszam na dziennik

 

dam tylko wszystkim dobra rade- wstepnie to myslelismy, ze zaczniemy w lipcu tego roku. przez przestoje z architektem i czekanie na pozwolenie na budowe przesunelo sie do konca sierpnia

 

zaczelismy zalatwiac kredyt koneic sierpnia

 

i... podpisalismy go dopiero wczoraj!!!

 

jesli ktos od poczatku mysli o budowie na kredyt, radze zalatwiac jak najszybciej! to wlasnie ta moja zlota rada, hehe

 

nasz wykonawca leci do przodu bardzo, my myslelismy ze w tym roku dociagniemy tylko do poziomu zero, a on nie dosc ze zrobil sciany i strop to w styczniu zaczyna juz robic dach!!

 

gdybysmy nie mielli jakiejs gotowki to nie wiem jakby to wszystko wyszlo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jednak działacie ostro jeszcze przed świętami :-)

 

z ciekawości pytanie

 

ile zapłaciliście za wykonanie projektu przyłącza prądu i przy okazji jaki koszt to projekt przyłącza wody?

 

Chcemy lada dzień zlecić wykonanie tych projektów ale z tego co sie zorientowaliśmy to rozpiętość cen jest duza.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia przesyłam wszystkim rozpoczynającym i budującym życzenia wszelkiej pomyślności , zdrowia i spokoju oraz spełnienia wszystkich marzeń .

Oby nadchodzący Nowy Rok 2008 spełnił nasze oczekiwania i abyśmy mogli cieszyć się z każdego dnia spędzonego na budowie domków naszych marzeń kiedy ściany rosną , a serce się raduje.

 

http://images23.fotosik.pl/129/8ddb22f302347bd3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

na początek życzę wszystkich wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

 

No to teraz się przedstawiam:

kobieta, 31 wiosen stuknęło w grudniu :wink: , szczęsliwa mężatka, mama przesłodkiej córeczki, od wiosny budująca mama i zona, działka w Chybach 1026m2, Dom: Komfortowy 2

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/komfortowy2/sytuacja.php

miał być mniejszy i nie parterowy, ale ten nas tak oczarował, że nawet fakt zmniejszenia działki nas nie odczarował :wink: Pozwolenie na budowę mamy, szukamy ekipy, budowę chcemy rozpocząć wiosną.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...