Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

Trochę z "innej beczki" czy znacie jakieś fajne gospodarstwo agroturystyczne niedaleko Poznania, gdzie można wypaść na weekend z małymi dziećmi???

 

Gorąco polecam

http://www.reges.pl/olchowymlyn.htm

ok 75 km od Poznania w Środku Puszczy Noteckiej. Jestem w tym agro zakochany :)

Znajde foty to wrzuce na picase

 

Dzięki, fotki są super, jeszcze dzisiaj tam zadzwonimy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, czy któs juz sie orientował w cenach hydrauliki, elektryki i ogrzewania???? Tak pi razy drzwi jak to sie mówi jakie moge poniesc koszty?? Musze obliczyc ile mnie bedzie kosztowało doprowadzenie domu do stanu developerskiego (chodzi o dobranie kredytu) W tej chwili mam mury i jeszcze za "swoje" chcemy połozyc dach a reszta juz z kredytu i tu własnie musze sie okreslic ile?:):) Dodam ze dom ma cos koło 115m2:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie widzi się nam rynna stalowa, zawsze mam przed oczami wizję zardzewiałej starej rynny.

Zatem jutro kupujemy :D

 

PCV ogólnie jest ok. W starym domu miałam PCV z Buku (obecnie Wavin) przetrwały 17 lat. Zerwała je dopiero wichura dwa lata temu. Miały one jednak jedna wade. Mianowicie łączone były złaczkami z gumy która z czasem krószała. Ma szczeście latwo je sie kleił poxipolem :wink:

W nowym domu mam teraz klejone. Nasze krajowe. Taka podróbke Marleya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej - wpadłam na pewien pomysł...

proszę o diagnozę - dobry czy nie dobry :wink:

aktualnie olewamy wodą fundament (musimy do 30.06 codziennie), pomysł: po olaniu fundamentu kłaść na nim folię, tak aby 100% wody zostało wchłonięte, a nie wyparowało...

 

Według mojego kierbuda właśnie powinno się kłaść folię, a lanie wodą to błąd, szczególnie jak jest upał, bo przez różnicę temperatur (woda jest lodowata) można fundamenty zniszczyć. Sama folia musi być czarna. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy któs juz sie orientował w cenach hydrauliki, elektryki i ogrzewania???? Tak pi razy drzwi jak to sie mówi jakie moge poniesc koszty?? Musze obliczyc ile mnie bedzie kosztowało doprowadzenie domu do stanu developerskiego (chodzi o dobranie kredytu) W tej chwili mam mury i jeszcze za "swoje" chcemy połozyc dach a reszta juz z kredytu i tu własnie musze sie okreslic ile?:):) Dodam ze dom ma cos koło 115m2:)

 

Napiszę Ci jak to mniej więcej u mnie wygląda. Dom mam 160+40 garaż.

Elektryka z alarmami, inst. telewizyjną, robocizną, skrzynką jak do tej pory 10 tys.

Kanaliza z inst. wodną, kosztami przyłączenia + piec, grzejniki, podłogówka itp - 40 tys z robocizną.

 

do tego tynki, stolarka drzwiowa, okna, wylewki podłogowe i izolacja pod nimi to da ok. 50 tys.

 

Razem 100 tys.

 

Do zamieszkania pewnie będzie potrzeba kolejnej stówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krys - to i tak niedużo wyniosły cię te prace... Ja mam wstepny kosztorys generalnego wykonawcy od stanu surowego otwartego do deweloperskiego na 202 tys. :-?

Dom 138m pu + garaż.

Krys1 nie wymienia ocieplenia domu oraz ocieplenia poddasza, jeśli dom ma poddasze użytkowe. Wszystko można też zrobić z droższych i z tańszych materiałów, tak albo inaczej, dlatego trudno porównywać kosztorysy.

No i jeszcze jedna istotna sprawa - generalny wykonawca to nie PCK :wink:

----------------------------

pozdrowienia ze Słowackich Tatr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krys - to i tak niedużo wyniosły cię te prace... Ja mam wstepny kosztorys generalnego wykonawcy od stanu surowego otwartego do deweloperskiego na 202 tys. :-?

Dom 138m pu + garaż.

 

Ja buduję systemem gospodarczym. Mam sąsiada, który ma też generalnego wykonawcę i porównując ceny za wszystko płaci więcej niż my.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie widzi się nam rynna stalowa, zawsze mam przed oczami wizję zardzewiałej starej rynny.

Zatem jutro kupujemy :D

 

PCV ogólnie jest ok. W starym domu miałam PCV z Buku (obecnie Wavin) przetrwały 17 lat. Zerwała je dopiero wichura dwa lata temu. Miały one jednak jedna wade. Mianowicie łączone były złaczkami z gumy która z czasem krószała. Ma szczeście latwo je sie kleił poxipolem :wink:

W nowym domu mam teraz klejone. Nasze krajowe. Taka podróbke Marleya.

ale 17 lat temu to PCV nie ma nic wspólnego z nowym PVC (nawet nazwa sie zmieniła). 17 lat to 1/3 życia tego tworzywa na światowym rynku czyli ogromna przepaść. Zatem można założyć że obecne Marleye wytrzymają znacznie dłużej i stawiam je wyżej od metalowych. A co do gumek.. hm.. się zobaczy, już kupiłem ale jeszcze nie widziałem, w każdym razie dzięki za radę, trzeba będzie im się przyglądać co jakiś czas.

 

I tak z innej beczki, przymierzam się do instalacji alarmowej, potrzebuję namiary na jakieś centralki sprawdzone i niekoniecznie drogie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tole byłam w Twoim dzienniku i widziałam przynajmniej 3 różne kolory Twojej dachóki, mógłbyś pokazać fotkę na któym kolorystycznie jest ona najbardziej zbliżona do rzeczywistości? w jakim kolorze będziecie robić podbitkę a potem cokoły i elewację? zaraz poszukam i pokażę jaka kolorystyka u nas na razie wygrywa...ale nadal się miotam ;)

 

o taką kolorystykę, tylko podbitkę raczej ciemniejszą chyba..

http://images34.fotosik.pl/303/6df001f76a519f83.jpg

http://images32.fotosik.pl/303/d0343687b13c549c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam duużą prośbę.

 

Dziś na budowę zjechali budowlańcy, 3 fachmanów, i okazało się od razu że jest kryzys. Pracują nader szybko i już na środę południe chcą mieć beton do zalania ławy fundamentowej.

Rozglądałem się wcześniej za betonem, ale tylko w BM Beton Spólka z o.o. ze Swarzędza mieli terminy 1-2 dni. Tylko że tam dziś nikt nie odbierał telefonu :o

 

Zna ktoś betoniarnię z krótkim terminem realizacji w okolicach Swarzędza - Kostrzyna?? Jeśli tak to proszę o namiary.

 

Swoją droga jak takie tempo utrzymają to kto wie... może przed zimą się uda wprowadzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam duużą prośbę.

 

Dziś na budowę zjechali budowlańcy, 3 fachmanów, i okazało się od razu że jest kryzys. Pracują nader szybko i już na środę południe chcą mieć beton do zalania ławy fundamentowej.

Rozglądałem się wcześniej za betonem, ale tylko w BM Beton Spólka z o.o. ze Swarzędza mieli terminy 1-2 dni. Tylko że tam dziś nikt nie odbierał telefonu :o

 

Zna ktoś betoniarnię z krótkim terminem realizacji w okolicach Swarzędza - Kostrzyna?? Jeśli tak to proszę o namiary.

 

Swoją droga jak takie tempo utrzymają to kto wie... może przed zimą się uda wprowadzić...

jest jeszcze stanbud w garbach,nie wiem jakie mają terminy, w nekli też jest betoniarnia i tylko do nich mam numer (tel. 61-4386313)

 

 

 

witam, ktoś polecał doradcę od okien chyba jakaś kobietka w Gnieźnie..ciężko tu cokolwiek znaleźć więc może mogę prosić o namiary? jakieś inne przystępne ładne i tanie również chętnie przyjmę!

mogę się odwdzięczyć namiarami na naprawdę tanie okna połaciowe roto....do nas przyjechały w 2 dni spod warszawy- a taniej było o 30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce zacząć od fundamentu na koniec roku a budowe już w 2009 r,ale już teraz szukam ekip i tu prośba macie namiary na ekipę murarzy,cieśli godnych polecenia? I sprawa druga w projekcie mam strop lekki z płyty nida ( bez poddasza uzytkowego)ale słyszałam zdania że mimo to lepiej zalac strop bo nie pęka jak nida.Może mi cos doradzicie...Pozdrawiam wszystkich którzy skończyli,zaczęli i budują!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...