Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

Ja chce zacząć od fundamentu na koniec roku a budowe już w 2009 r,ale już teraz szukam ekip i tu prośba macie namiary na ekipę murarzy,cieśli godnych polecenia? I sprawa druga w projekcie mam strop lekki z płyty nida ( bez poddasza uzytkowego)ale słyszałam zdania że mimo to lepiej zalac strop bo nie pęka jak nida.Może mi cos doradzicie...Pozdrawiam wszystkich którzy skończyli,zaczęli i budują!

 

Namiary poszły na PW - jak budują: relacja w dzienniku.

 

A z tym stropem: do czego te płyty mają być przytwierdzone? jaka jest konstrukcja dachu? Bo jeśli wiązary to nawet nie ma co rozważać. Jak tradycyjna więźba to można przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a druga sprawa to ogrodzenie tymczasowe. Skąd to to wytrzasnąć? Chodzi o jakiś zwykły płot, coś skleconego z paru desek czy siatki, żeby jakoś budowę zabezpieczyć. Sama tego nie skonstruuję... A może ktoś z Was ma cuś takiego do odsprzedania?

jak znajdziesz ekipę nba stan surowy/albo całą budowę jak wolisz to oni już zrobią ogrodzenie z siatki leśnej (leroy 50mb/219zł, słupki pewnie po ok 4-5zł)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was! Przymierzamy się do rozpoczęcia budowy no i szykujemy teren, m.in. ten nieszczęsny kibel mamy zorganizować i nie wiem skąd, jak. Orientowałam się już w takich wypożyczalniach, typu toi toi, ale to bardzo drogo kosztuje.

Podsuńcie proszę jakiś pomysł, namiar...

 

Witaj! Toi będzie napewno najdroższy. Sami musicie zdecydować co Wam będzie najlepiej pasować. Ja mam toia i to rozwiązanie bardzo sobie chwalę ale myślę, że coś ciekawego znajdziecie w tym wątku--------->(kliknij)http://forum.muratordom.pl/hm-hm-jak-sobie-radzicie-z-wc-dla-budowlancow,t25965.htm

 

a druga sprawa to ogrodzenie tymczasowe. Skąd to to wytrzasnąć? Chodzi o jakiś zwykły płot, coś skleconego z paru desek czy siatki, żeby jakoś budowę zabezpieczyć. Sama tego nie skonstruuję... A może ktoś z Was ma cuś takiego do odsprzedania?

 

Na czas budowy wygodna jest siatka "leśna" czy jakoś tak się nazywa, przymocowana do palików drewnianych. Warto pamiętać o przygotowaniu wjazdu dla samochodów dostawczych. Jak masz budowlańców to niech Ci zrobią takie ogrodzenie. Sami będą najlepiej wiedzieć jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krys - to i tak niedużo wyniosły cię te prace... Ja mam wstepny kosztorys generalnego wykonawcy od stanu surowego otwartego do deweloperskiego na 202 tys. :-?

Dom 138m pu + garaż.

 

Ja buduję systemem gospodarczym. Mam sąsiada, który ma też generalnego wykonawcę i porównując ceny za wszystko płaci więcej niż my.

 

ja chciałem generalnego ale mnie wyceny zniechęciły. Sam zbudowałem do stanu surowego otwartego na lepszych materiałach niż wyceny o ponad 100 000 pln taniej (ok.1/3 kosztów). A moi koledzy, którzy budują z firmami, naprawdę potężnie zaczęli przepłacać dopiero na instalacjach i wykończeniówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tole byłam w Twoim dzienniku i widziałam przynajmniej 3 różne kolory Twojej dachówki, mógłbyś pokazać fotkę na któym kolorystycznie jest ona najbardziej zbliżona do rzeczywistości? w jakim kolorze będziecie robić podbitkę a potem cokoły i elewację? zaraz poszukam i pokażę jaka kolorystyka u nas na razie wygrywa...ale nadal się miotam ;)

 

Hej,

zacząłem przeglądać zdjęcia- na każdym coś innego i poddałem się. Co do podbitki będzie w kolorze ciemnobrązowym. W foto-dzienniku dodałem jedno zdjęcie na końcu gdzie widać struktonity (takie płytki) na desce czołowej. Do nich się będziemy dopasowywać. Cokół: Wienerberger Terca Astro. Strasznie zapuściłem dziennik a w rzeczywistości za ok. 2 tygodnie będzie już kompletna elewacja z kolorami. Wtedy też usuniemy taśmy ochronne z okien w mahoniu i będzie coś widać (bez podbitki i cokołu). Zapraszam live.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dawaliście na izolację między ściany fundamentu a ściany parteru? Folię jaka? Papa jaka? Co lepsze?
Mam nadzieję, że się nie pomylę jeśli powiem że papę termozgrzewalną x1 - zakładka na zewnątrz na grubość izolacji pionowej, do wewnątrz kilkanaście centów. Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dawaliście na izolację między ściany fundamentu a ściany parteru? Folię jaka? Papa jaka? Co lepsze?
Mam nadzieję, że się nie pomylę jeśli powiem że papę termozgrzewalną x1 - zakładka na zewnątrz na grubość izolacji pionowej, do wewnątrz kilkanaście centów. Pozdr.

 

Podobnie jak tole - papa termozgrzewalna, tylko nie na tekturze bo ta się łamie po pewnym czasie.

Po swoich doświadczeniach budowlanych nie widzę miejsca dla folii nigdzie. Tylko papa może jakoś normalnie znieść wszystkie prace budowlane. Jeśli dacie folię na izolacje fundamentów i ścian to jak ją potem połączycie z izolacją podłogi aby była ciągłość? Która folia wytrzyma czyszczenie z resztek zaprawy bądź tynku? Tak samo z folią pod murłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

wreszcie oprócz czytania będziemy budowniczymi w praktyce.

 

Ruszamy w połowie lipca z humusem, budujemy Antaresa z Domusa i juz za rok będziemy elegantami z Mosiny :D .

Na razie kłody pod nogi - oczywiście energetyka, prądu nie ma, nie wiadomo kiedy będzie, najbliższy słup w sąsiedniej gminie........., mimo że Enea ta sama. Reszta papierów pozałatwiana. Ekipa, kierbud, tylko jakoś nie możemy na dostawców się zdecydować.

Pozdrawiamy serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

wreszcie oprócz czytania będziemy budowniczymi w praktyce.

 

Ruszamy w połowie lipca z humusem, budujemy Antaresa z Domusa i juz za rok będziemy elegantami z Mosiny :D .

Na razie kłody pod nogi - oczywiście energetyka, prądu nie ma, nie wiadomo kiedy będzie, najbliższy słup w sąsiedniej gminie........., mimo że Enea ta sama. Reszta papierów pozałatwiana. Ekipa, kierbud, tylko jakoś nie możemy na dostawców się zdecydować.

Pozdrawiamy serdecznie

 

no to witamy w klubie. ptaszki ćwierkają że teraz ma być dużo przyjemniej- materiały tanieją, ekipy wyrywają sobie robotę. powodzenia. tole

 

A przy okazji- w Mosinie jest niezła hurtownia o wdzięcznej nazwie Gminna Spółdzielnia :-). Ceny mają bardzo dobre (porównywałem z różnymi potentatami) tylko nie prowadzą części drogiego asortymentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to witam również kolejnych Bobów Budowniczych :D

Ja to właściwie też początkująca - fundamenty już już prawie gotowe, jutro wylewka chudziaka podposadzki i będzie ZERO!!!!

Czy możecie podrzucić jakieś namiary na sprawdzone ekipy dekarzy - posiadające w miarę przyzwoite ceny i dobrze pracujące??? Z góry dziękuję:-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

wreszcie oprócz czytania będziemy budowniczymi w praktyce.

 

Ruszamy w połowie lipca z humusem, budujemy Antaresa z Domusa i juz za rok będziemy elegantami z Mosiny :D .

 

Witam i życzę powodzenia - też chciałem się budować w Mosinie, tylko nie mogłem znaleźć żadnej sensownej działki:( Znalazłem po przeciwnej stronie Poznania i teraz też mam problemy z Eneą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie siatki bo ktoś pytał, warto kupić paliki lub krotsze stemple, zaotrzyć i wbijać młotkiem (minimum 10 kg) co 3-4 metry a na tym rozciągnąc siatkę leśną, jakby co to mam na foto w dzienniku. Jak potrzebowałem stempli do stropu to rozebralem fragmenty siatki a teraz stoją znów na swoich miejscach. Takie uniwersalne paliki :D

 

Acha i siatka na tyle wytrzymała że po rozbiórce między palikami wisiala na odcinku 20 metrów :D, bramy zrobilismy dwie, z łat 4x6 oraz wspomnianej siatki leśnej, i dwie sztuki co by duże dostawcze mogły wjechać z obu stron.

 

I byłbym zapomniał - witamy nowych w "Nowej" grupie wlkp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim, szukam (znów) architekta - mój niestety nie był za bardzo godny polecenia..... szukam lepszego :wink: nie żebym znów zaczynała budowę :lol: :lol: ale potrzebny. Taki co solidnie zrobi rozbudowę "kostki" - czyli nie do przerabiania projektu tylko projekt rozbudowy od podstaw. Z góry dzięki za namiary.

 

Witam wszystkich Nowych Budujących i zapraszam po pożyteczne namiary do swojego dziennika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...