Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na jakiej wysokości macie okna w domu (żeby się meble kuchenne zmieściły) i jakiej wysokosci macie okna balkonowe. Okna normalne to dziura na 150 cm tylko ile najlepiej od gotowej posadzki. Co do drzwi myślę że 220 cm wystarczy. Czekam na podpowiedzi

Witam

Jam mam okna na wysokości 85 cm od podłogi,natomiast drzwi balkonowe są wysokości 2355 mm i bardzo ładnie to wygląda,a mam ich aż dwie sztuki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wieńca mam 280 cm z czego ok 18 cm odchodzi na styropian i posadzkę z ogrzewaniem. Nad oknami i drzwami tarasowymi chciałem zamontować skrzynki z roletami, które mają 16 i 20 cm i tutaj zaczynają się problemy z miejscem. Zastanawiam się czy 82 cm do dołu ramy okiennej to nie bedzie zamało od posadzki właściwej "0". Bloczki myślę wyciagnąć na 100 cm 5 warstw (YTONG) z tego ok 18 odejdzie na posadzke a dalej w górę okna do wysokosci 250 nastepnie skrzynka 16 i zostaje ok 14 cm na nadproże i już wieniec systemowy. Będzie to dobrze ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kuchni powinieneś popytać się w sklepach z meblami kuchennymi, jakie są wysokości standardowej zabudowy sprzętu AGD - kuchenka, zmywarka - wolnostojące i do zabudowy.

To powinieneś przyjąć jako wysokość okien, przy których może iść zabudowa mebli kuchennych. Co do reszty to już hulaj dusza ihmo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących 2008. Pisze w tym wątku ponieważ to o co chce Was zapytać macie już za sobą. Jestem na etapie projektu, a raczej jego adaptacji. Mam już wybrany projekt ale mam dużo poprawek łącznie z ingerencją w fundamenty i konstrukcję dachu. Stąd moje zapytanie: czy możecie polecić jakiego dobrego "projektanta-adaptatora" z okolic Poznania, który przyjrzałby sie mojemu projektowi, dokonał wyceny zmian i realizacji tej adaptacji. Z góry dzięki i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Dostaliśmy wczoraj z Gminy Czerwonak wypis warunków zabudowy, i jedna rzecz mnie przeraziła... :-?

Musimy uzgodnić z konserwatorem zabytkow prace ziemne, powiedzcie czy ktoś mial z tym do czynienia?

Widziałem ten watek na forum muratora ale sam juz nie wiem gdzie :cry:

Pomóżcie jeżeki ktoś z was ten temat przerabiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Dostaliśmy wczoraj z Gminy Czerwonak wypis warunków zabudowy, i jedna żecz mnie przeraziła... :-?

Musimy uzgodnić z konserwatorem zabytkow prace ziemne, powiedzcie czy ktoś mial z tym do czynienia?

Widziałem ten watek na forum muratora ale sam juz nie wiem gdzie :cry:

Pomóżcie jeżeki ktoś z was ten temat przerabiał.

 

My też mieliśmy podobny zapis i wyglądało to tak, że przy pracach ziemnych czyli przy kopaniu fundamentów musiał być archeolog, który sporządził z tego sprawozdanie dla konserwatora zabytków. Wcześniej do wniosku o pozwolenie na budowę też dołączaliśmy jakiś kwitek od archeologa (tj. wniosek o wydanie pozwolenia na prowadzenie badań archeologicznych).

Najlepiej skontaktować się z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków i wypytać konkretnie o co chodzi.

Tu namiary:

 

WOJEWÓDZKIM URZĄD OCHRONY ZABYTKÓW W POZNANIU

WIELKOPOLSKI WOJEWÓDZKI KONSERWATOR ZABYTKÓW

ul. Gołębia 2, 61-834 Poznań

tel. /061/852 80 03, /061/852 80 04

fax. /061/852 80 02

 

W razie konieczności służę namiarami na niedrogiego archeologa. Ten „nasz” wziął za wszystko 450 zł, pomimo, że był z Kalisza i trochę się najeździł. Niektórzy chcieli 1500 zł! :o

 

U nas na szczęście nie odnaleziono żadnego mamuta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może mi ktoś wytłumaczyć po co rolety na oknach dachowych......? przecież jak się będą chcieli włamać to nie przez okna dachowe bo nogi połamią prędzej................ :lol: ale to takie moje przemyślenie tylko - ja nie wyrzucałabym na to kasy

mamy veluxa, bo dostaliśmy w bardzo dobrej cenie (w Bol-ann Gniezno)

 

Tutaj zdizwisz sie - mojemu sasiadowi wyniesli wszystkie plytki i parkiety prze okno dachowe na dom 300m2. W sumie ponad 5 ton. Potrzebowali na to kilku godzin :) Polak potrafi, co za zlodziejski narod!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Ruszamy w połowie lipca z humusem, budujemy Antaresa z Domusa i juz za rok będziemy elegantami z Mosiny :D .

Na razie kłody pod nogi - oczywiście energetyka, prądu nie ma, nie wiadomo kiedy będzie, najbliższy słup w sąsiedniej gminie........., mimo że Enea ta sama. Reszta papierów pozałatwiana. Ekipa, kierbud, tylko jakoś nie możemy na dostawców się zdecydować.

 

Witam serdecznie wszystkich , dopiero teraz odnalazlem ten watek na forum Muratora.

My tez bedziemy elegantami z Mosiny (aktualnie lubonianie) - aktualnie mury parteru sie wznoszą - domek Aga z Archipelagu po adaptacji.. Dziennika budowy na forum nie prowadze bo na to juz naprawde nie mam czasu..

Co do Enei w rejonei Mosiny zaczelismy w lipcu 2007 - prąd na budowe dostarczony 26 kwietnia 2008..co opoznilo nam budowe bo lawy zalane czekały i czekały :-(

Zeby bylo szmieszniej BOK Enei dla Mosiny to Września :-(

A sasiadka nie ma siły by przyłączyc betoniarke :-(

Z wodą i kanalizacją walczymy - jest to czyste SF w wykonaiu aquanetu (aktualnie korzystamy z wody sąsiadki) ale są szanse ze po 15 lipca przyłącze stanie sie ciałem ...

Co do towaru my bralismy :

Drux Puszczykowo, emki, poroton, cegła, terriva, styropian FS20 (taniej tez w okolicy nie znalazlem) , stal - idze sie dogadac np poroton lezy u nich na placu od kwietnia...

Dera - dobre ceny stali ale od poniedziaku 14 lipca na tydzien zamknieci - no i pretów "14" nie mieli w zeszłym tygodniu

GS Mosina - Dyserbitu chyba nigdzie taniej wokolicy nie ma :-) Ale telefonicznie ciezko sie dogadac macie Panstwo to i to..TAK..czlowiek przyjezdza i nie maja albo mają inne...

Wir-Bud Lubon papa podkładowa do izolacji poziomej, i nadproza strunobetonowe - bardzo elastycni w ostatecznych cenach :-) Troche za transport kasuja bo do Mosiny..

Beton z gruchy Bonus z Lubonia - z betonem w kierunku południowym cienko - znalazlem tylko betoniarnei w Luboniu :-(

Żwir z Krosna.

Deski na szalunek Mosina Gałczyńskiego

Teraz zaczynam intensywne poszukiwania wiezby bo dekarza juz mam i poleca on hurtownie Kolmax ze Swarzędza jeszcze nie byłem .

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja tez sie dopisuje do tej grupy :lol: , zamierzamy ruszyc z budowa we wrześniu (czekamy na pozwolenie ze Starostwa) .Bedziemy budowac APS 161 z Archi-projektu .

Mamy niezły dylemat bo mamy kilka wycen robocizny od murarzy na stan surowy otwarty bez dachu i kwoty oscyluja ok. 36-38 tys. :o (juz prawie podisaliśmy umowe ) ,az tu znalazłem pare dni temu ekipe za ok. 17 tys. i nie wiem co zrobic bo jest to niezla cena tylko czy nie są marnymi fachowcami... :roll: (na razie widziałem ich robote przed stropem i sa O.K. rowniutko muruja i czysto).

Ogólnie chcieliśmy już zaczac budowe w zeszlym roku ale jak widzialem tą panikę na rynku materiałów to woleliśmy przeczekać i chyba dobrze zrobilismy.. :D

Jakie stawki maja Wasze ekipy za stan surowy otwarty? nasz dom ma 123m2 uzytkowej poddasze garaz w bryle .

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...