Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

Teraz zaczynam intensywne poszukiwania wiezby bo dekarza juz mam i poleca on hurtownie Kolmax ze Swarzędza jeszcze nie byłem .

Pawlok

 

W Kolmaxie byliśmy wczoraj, wcześniej rozmawiałam przez telefon, bardzo pozytywne wrazenia, elastyczni i konkretni. Czekamy na ostateczną wycenę.

W której częsci Mosiny się budujecie? My w Czarnokurzu.

 

Od wczoraj mamy wodę ze studni, koszt 1550 zł, loklany wykonawca (13 m do wody po 100 zł, materiał 250). Poszło szybko i sprawnie. Teraz pora na hydrofor. Czy ktoś moze coś polecić?

 

W przyszłą sobotę ściagamy humus, podpatrzyłam przez płot koparkę i jak sie okazało, nasz przyszły sąsiad zajmuje się takimi rzeczami. Przy okazji rozładuje nam cegły z tira i to co na bieżaco bedzie potrzebne. Jestem super zadowolona. Stawka 90 zł\h. Nie wiem czy to duzo czy mało, w każdym razie odpadną koszty dojazdu na działkę.

 

Powoli musimy ogrodzić działkę, co nam doradzicie? Potrzebne ok 70 mb. Brać kogos kto zrobi z materiałem? Na allegro proponują po 17-18 zł za mb.

 

Wczoraj dogadaliśmy cegłę w hurtowni w Daszewicach, dobre ceny i elastyczne podejście.

Drobnica poleci chyba z GS w Mosinie,chociaż telefonicznie to panie trochę panicznie się zachowują :roll: . Hurtownia Dera w Krosienku chyba ma za duzo klientów, nigdzie nie poczułam się tak olana jak tam. A ceny tez niespecjalne i prawie wyrwane z gardła panienki :evil: .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W Kolmaxie byliśmy wczoraj, wcześniej rozmawiałam przez telefon, bardzo pozytywne wrazenia, elastyczni i konkretni. Czekamy na ostateczną wycenę.

W której częsci Mosiny się budujecie? My w Czarnokurzu.

 

Pożegowo czyli klimaty prawie górskie :-)

Czarnokurz to prawie Puszczykowo, jak szykalismy dzialki ceny byly tam zabójcze...

Jest juz kanalizacja zrobiona - pamietam ze sprzedajacy wychwalali ze za 2-3 lata bedzie kanalizacja.

 

W przyszłą sobotę ściagamy humus, podpatrzyłam przez płot koparkę i jak sie okazało, nasz przyszły sąsiad zajmuje się takimi rzeczami. Przy okazji rozładuje nam cegły z tira i to co na bieżaco bedzie potrzebne. Jestem super zadowolona. Stawka 90 zł\h. Nie wiem czy to duzo czy mało, w każdym razie odpadną koszty dojazdu na działkę.

 

No akurat wiekszosc towaru ciezkiego jedzie z Druxu - rozladunek i transport gratis...raz tylko zaplacilem 20 zł jak przywolzil palete cementu...

A tak ceramika, stal bez kosztow transportu...

 

 

Powoli musimy ogrodzić działkę, co nam doradzicie? Potrzebne ok 70 mb. Brać kogos kto zrobi z materiałem? Na allegro proponują po 17-18 zł za mb.

 

A to ma byc juz ogrodzenie ostateczne?

My grodizlismy nasza działke z jednej strony - jako ogrodzenie ostateczne - siatka zielona powlekana bez kraweznikow dolnych (błąd zielsko od sasiadki przerasta) - towar i fachowiec brany z Lubonia Armii Poznań - Siatkoland.

 

 

Wczoraj dogadaliśmy cegłę w hurtowni w Daszewicach, dobre ceny i elastyczne podejście.

Jakie cegły jakie ceny ?

 

Hurtownia Dera w Krosienku chyba ma za duzo klientów, nigdzie nie poczułam się tak olana jak tam. A ceny tez niespecjalne i prawie wyrwane z gardła panienki :evil: .

 

Brałem u nich stal na ławy 0,7-1,05 zł taniej niz w innych hurtowniach , za transport tez nie brali..

Olany to sie poczulem w innej hurtowni na tej samej drodze - nazwy nie pamietam, dziwne nieprzyjazne hurtownie to takze bodajze na piaskowej w Krosnie, i Mosina-Fiedlera, drozyzna natomiast jest w hurtowni naprzeciw GSu...Kleiber w Puszczykowie tez nieskory do negocjacji cen..

 

również pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanaliza jest...........i to jest jedyne medium, które mamy. Prąd to osobna bajka, ma być gaz, fuksem juz podpisaliśmy umowę, sprawa załatwiana przez ostatnie 1.5 roku przez budujących sie na sąsiednim "polu", niemniej zastanawialiśmy się nad pompą ciepła i innymi sposobami na ciepło, bo 3 m-ce temy WSG odpowiedziało, ze keidyś będize, ale kto to wie kiedy. A przez płot mamy Puszczykówko, z którego rzeczony gaz ma do nas popłynac.

A woda........musimy zbudować małe 190 m wodociągu.

 

Ogrodzenie na razie ma być tymczasowe, mamy dość dużą działkę narożną, ale tymczasówką chcemy ogrodzic tylko część, bo na razie nie wiemy jaki ma być płot docelowy i na co starczy kasy.

 

Wybraliśmy niemiecki poroton 24 z wienerbergera, 5,40za szt (11 szt na m2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkrzysiek napisał :

Mamy niezły dylemat bo mamy kilka wycen robocizny od murarzy na stan surowy otwarty bez dachu i kwoty oscyluja ok. 36-38 tys. (juz prawie podisaliśmy umowe ) ,az tu znalazłem pare dni temu ekipe za ok. 17 tys. i nie wiem co zrobic bo jest to niezla cena tylko czy nie są marnymi fachowcami... (na razie widziałem ich robote przed stropem i sa O.K. rowniutko muruja i czysto).

 

Fakt cena 17000 bardzo ok. , ale zorientuj się co masz za tą cenę . Potem może okazać się ,że wyciągną od Ciebie dopłaty za podbeton , szalpwanie itp . i wtedy możesz się zdziwić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkrzysiek napisał :
Mamy niezły dylemat bo mamy kilka wycen robocizny od murarzy na stan surowy otwarty bez dachu i kwoty oscyluja ok. 36-38 tys. (juz prawie podisaliśmy umowe ) ,az tu znalazłem pare dni temu ekipe za ok. 17 tys. i nie wiem co zrobic bo jest to niezla cena tylko czy nie są marnymi fachowcami... (na razie widziałem ich robote przed stropem i sa O.K. rowniutko muruja i czysto).

 

Fakt cena 17000 bardzo ok. , ale zorientuj się co masz za tą cenę . Potem może okazać się ,że wyciągną od Ciebie dopłaty za podbeton , szalpwanie itp . i wtedy możesz się zdziwić .

 

No własnie o tym pomyślałem 8) ale wszystko wpisze w umowe zeby nie było... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduję się w Drużynie rzut kamieniem od Mosiny. W towar zaopatrywałem się róznie. Ściany YTONG z VOX Poznań, Beton na ławy i pod beton BONUS BETON Luboń - OK, Zbrojenie zamówiłem u znajomego na wymiar i z dowozem tylko wiązać w dole, częściowo drobnica z hurtowni na Śremskiej zaraz za przejazdem, Krosno ul. Piaskowa oraz hurtownia na Żeromskiego pod lasem też OK. Dachówka KOLMAX Swarzędz Konstrukcja dachu wiązary z Kłecka Inter Lers

 

P.S. Może tak osobne forum dla budujących z okolic Mosiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduję się w Drużynie rzut kamieniem od Mosiny.

No tym rzutem kamieniem to bym chyba niedorzucil - ale macie stacje PKP na osobówki - to moim zdaneim duzy atut Mosiny, w maire spora ilosc osobowych do /z Poznania....

 

 

P.S. Może tak osobne forum dla budujących z okolic Mosiny

 

Mysle ze damy rady w ramach tej grupy :-)

Choc w okolicy Mosiny naprawde duzo sie buduje...

pozdro

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie stawki maja Wasze ekipy za stan surowy otwarty? nasz dom ma 123m2 uzytkowej poddasze garaz w bryle .

 

Hmm nasza buduje za 28 000 bez kominow, parterowke niepodpiwniczoną z poddaszem uzytkowym - dół l to 9 na 11m czyli 99m2..Inne wyceny były 33000 bez kominów oraz jeszcze inna 36000 z kominami. Kominy beda dwa budowane jako ciagi systemowe z pustaków twister ale bez wkładów - tylko docelowo odpowiedni wkłsd/rure kominową się w to wstawi...wstepnie cos pobąkiwali o 2-3 tysiacach za kominy..

Palwok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy domu parter+poddasze użytkowe o powierzchni użytkowej 120m2 (w sumie nieco więcej, bo podnosimy ścianę kolankową) wykonawca kasuje 35000 zł.

W zakres wchodzi całość stanu surowego + kominy + więźba

Z tym, że nie interesują mnie maszyny typu betoniarka, zagęszczarka i inne. Jedyne co to pompa do betonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

co planujecie na dachach? Finalnie wybraliśmy Rupp Sirius miedziany i mamy dylemat z wyborem gąsiora, mi podoba się oczywiście droższy, mężowi ten tańszy.

Sattel czyli droższy wypatrzyliśmy na sąsiadującym dachu, natowmiast Konisha na razie na zywo nie widziałam a chciałabym. Moze ktoś wie gdzie leży taki dach.

 

Ponawiam pytanie o ogrodzenie tymczasowe - co najlepiej i oczywiście najtaniej wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole zapytac sie o namiary do skąłdów drewna/tartaków na Pd od Poznania, w tm tygodniu zacyznam szukac wiezby - stą czym wiecej kontaków tym lepiej...

pozdro

Pawlok

Nekla -na ulicy Lipowej - tartak mniejszy facet grubszy ale można się z nim dobrze dogadać,

Nekla - przed torami jak się jedzie na Środę, bardziej schludnie ale drożej o 250 PLN na kubiku. Mają też impregnację cisnienieniową.

Jeszcze jest kobitka w Zalasewie przy nowym osiedlu (przy lesie czy jakoś tak się nazywa), byłem tam tylko po ceny potem miałem jakoś nie po drodze, ceny chyba minimalnie niższe od tego droższego w Nekli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mamy wodę ze studni, koszt 1550 zł, loklany wykonawca (13 m do wody po 100 zł, materiał 250). Poszło szybko i sprawnie.

 

możesz podać jakiś namiar na ta ekipę od studni ?

 

Podaję namiar na tę ekipę:

 

Piotr Kaczmarek

501 058 225

504 254 055

 

A zna ktoś wykonawcę do studni w okolicach Borówiec/Kórnik?

 

Doom_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie lezy na wydanie trochę stempli, musiałbym policzyć ale bedzie coś koło 40-50 sztuk, oddam za 5 PLN za sztukę, jeżeli byłby problem z transportem to moge podrzucić.

 

Foczki, bylibysmy chętni na te stemple zwłaszcza jeśli mozna prosić z dowiezieniem bo do kombi chyba się nie da. Podaj proszę na prive nr telefonu, to sie jakoś umówimy. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...