Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Odwiedziłem / dzwoniłem do kilku tartaków i chyba jedyny, w którym ktoś może odpowiedziałby na maila to tartak w Kiszkowie.

 

http://www.tartak.pl Tylko w moim przypadku gdy zobaczyłem ich wycenę to :o :o :o nawet nie próbowałem negocjować, chociaż pani, która ją robiła sugerowała, że można trochę...

Tak poza tym to zgadzam się z Foczki, że mail to raczej nie ta forma kontaktu z tartakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej w Radomiu nawet z dojazdem. Ja kupowałem 8m3 za 1800. 10m3 kosztuje 2200+1000 transport z montażem+75 kominek 0,5m wys.+ 150 za właz żeliwny na życzenie. Wszystko netto (brutto nieobligatoryjne).

 

Pozdr

 

dzięki za info

 

 

Kristofuros - na kiedy planujesz montować swoje szambo - myślę o ewentualnym sprowadzeniu czegoś z Radomia na spółkę ( oczywiście dwa szamba :wink: ale cena jednego transportu ) :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

 

Kristofuros - na kiedy planujesz montować swoje szambo - myślę o ewentualnym sprowadzeniu czegoś z Radomia na spółkę ( oczywiście dwa szamba :wink: ale cena jednego transportu ) :wink:

 

Pozdrawiam

 

Wiesz, że nie wiem :-?

Będę czekał na maksa, bo może nie będę musiał szamba stawiać, bo może kanaliza będzie - w ogłoszeniach sprzedaży działek w okolicy pojawiają się informacje, że niby ma być w przyszłym roku, także może uda się uniknąć szamba. Chociaż o kanalizie słyszę już od dawna i miała już być w 2007 i nadal jej nie widać :cry: W PnB mam szambo jako obiekt tymczasowy.

Przeprowadzkę planuję dopiero na jesień przyszłego roku także z szambem jeszcze mam czas. Ech żeby ta kanaliza już była wtedy - było by fajnie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

A czemu nie meila do tartaku? Ja mam pozytywne doświadczenia :) Do jednego z okolicznych wysłałam o godz.24.00 a odpowiedź przyszła o godz.7.40 że juz zasiadają do liczenia mojej więźby :)) Tylko że ich wycena jakoś mnie nie satysfakcjonuje :)

Wiem, wiem do tych mniejszych i pewnie tańszych w taki sposób nie dotrę ale nie mam czasu na podróże po województwie i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dobrej firmy zajmującej się oknami , roletami okiennymi oraz drzwiami i bramami garażowymi. Przydała by się jeszcze jakaś dachówka na dach,gdzie jej szukać? Macie zapewne jakieś doświadczenia na takich etapach.

 

Okna/Rolety: jeśli okna PCV Oknoplast Kraków i rolety Krispol to Michalina Walaszczyk Gniezno

Garaż: jeśli Krispol to j.w., jeśli Hormann to Etrom Strzeszyńska.

Dachówka: Tina Gniezno- namiary już masz

 

w garażach nie ma dużego wyboru ale w oknach i dachówkach możesz przebierać na Wielkopolsce 2008 i 2007

 

Tole, my też właśnie szukamy okien, już stwierdziliśmy, że jedziemy jutro do Gniezna do pani M. Walaszczyk, zastanawia mnie jednak dlaczego nie korzystałeś z któregoś biura oknoplastu w Poznaniu???? Czyżby Gniezno przebijał Poznań cenowo???

 

SPRZEDAM TANIO PALETĘ POROTHERMU 25. ODBIÓR WŁASNY

 

 

Terry, byliście w Gnieźnie w sprawie okien?

 

Jestem ciekawa efektów wyceny, bo szczerze mówiąc nie mam kiedy tam jechać a zaintrygowało mnie z jakiego powody p.Walaszczyk jest polecana - czy cena , czy obsługa, czy jedno i drugie?

 

Tole, moze powiesz coś więcej o współpracy, doszukałam sie na białej liście 2 wzmianek o w/w.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Wiem, wiem do tych mniejszych i pewnie tańszych w taki sposób nie dotrę ale nie mam czasu na podróże po województwie i nie tylko.

 

A po ile ci wyszlo za m3?

Jak na razie najtaniej w swojej okolicy znalalzelm w Pecnej po 900zł za m3 netto...

Na emaila odpowiedizal mi jeden tartak ale cena +/- 950 zł netto.

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.koronadrewno.pl - firma z Kalisza ale na rynek poznański

 

na Allegro wystawiają więźbę po 820 zł/ m3

 

http://www.allegro.pl/item396843500_wiezba_dachowa_drewno_tarcica_impregnowana_ss.html - sprzedawca FATKA, dobry kontakt mailowy dla zapracowanych :)

 

W Poznaniu są na ul. Góreckiej naprzeciw Brico Marche, sklepik Korona, komentarze są ok, ja sama sie wybieram zobaczyc parkiety i z tego co widzę więźbę mają bardzo korzystną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damon

byliśmy w środę w Gnieźnie i już mamy 2 wyceny, jedna kolor obustronny a druga kolor na zewnątrz a białe w środku. Pani w sumie poświęciła nam ok. 2 godz cierpliwie odpowiadając na każde nasze pytanie, następnie wszystko pokazała miała także zdjęcia z zamontowanymi oknami co w naszym przypadku okazało się zbawienne gdyż chcieliśmy okno w salonie rozsuwane ale jego cena z roletami zwaliła nas z nóg i właśnie tam znaleźliśmy zdjęcie z oknem które nam się b. podobało. Jeszcze nie zdecydowaliśmy się czy ich okna wybierzemy bo nadal czekamy na kolejne 2 wyceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damon

byliśmy w środę w Gnieźnie i już mamy 2 wyceny, jedna kolor obustronny a druga kolor na zewnątrz a białe w środku. Pani w sumie poświęciła nam ok. 2 godz cierpliwie odpowiadając na każde nasze pytanie, następnie wszystko pokazała miała także zdjęcia z zamontowanymi oknami co w naszym przypadku okazało się zbawienne gdyż chcieliśmy okno w salonie rozsuwane ale jego cena z roletami zwaliła nas z nóg i właśnie tam znaleźliśmy zdjęcie z oknem które nam się b. podobało. Jeszcze nie zdecydowaliśmy się czy ich okna wybierzemy bo nadal czekamy na kolejne 2 wyceny

Terry moge prosic namiary na firmy gdzie robiliście wyceny Waszych okien...wiem, chcę spić śmietankę bez szukania, ale pomóż proszę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tole, moze powiesz coś więcej o współpracy, doszukałam sie na białej liście 2 wzmianek o w/w.
w tym nie ma moim zdaniem sensacji- P.Michalina daje dla okien Oknoplastu Kraków dobre ceny, wie dobrze co sprzedaje, jest dokładna, cierpliwa i komunikatywna i ma dobrą ekipę montażową. Do tego same okna należą do najlepszych na rynku w klasie pcv. I tyle. Jest bardzo wiele dobrych firm z produktami z różnych półek i wielu dobrych sprzedawców. Oknoplast Kraków ma w Wielkopolsce tylko kilku. Mam nadzieję że trochę pomogłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę czekał na maksa, bo może nie będę musiał szamba stawiać, bo może kanaliza będzie - w ogłoszeniach sprzedaży działek w okolicy pojawiają się informacje, że niby ma być w przyszłym roku, także może uda się uniknąć szamba. Chociaż o kanalizie słyszę już od dawna i miała już być w 2007 i nadal jej nie widać
ja w PnB z grudnia 2007r. mam zapewnienie odbioru ścieków od 10.2008. bez szamba które nic nie jest warte. Mogę spuszczać do rowu he,he. A o szambie wykorzystywanym później jako zbiornik wód opadowych warto również pomyśleć (to oczywiście bajer kosztujący parę tys.)

 

Od momentu przetargu na wykonanie projektu trwa to bez gadania ponad rok. Słabo się znam na przetargach publicznych (proszę o korekty jeśli ktoś wie lepiej) ale z moich obserwacji dotyczących budowy sieci kanalizacyjnej wynika że: 1. przetarg na projekt bez protestów trwa 3mce, 2. wykonanie projektu 3mce, 3.przetarg na wykonanie bez protestów 3mce, 4. przygotowanie+wykonanie 5mcy, 5. odpalenie 3mce. Razem ca 1,5roku. Wystarczy spytać w Gminie kiedy był/będzie przetarg na projekt, doliczyć czas realizacji j.w., doliczyć wszystkie opóźnienia i wyjdzie kiedy będą odbierać ścieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Będę czekał na maksa, bo może nie będę musiał szamba stawiać, bo może kanaliza będzie - w ogłoszeniach sprzedaży działek w okolicy pojawiają się informacje, że niby ma być w przyszłym roku, także może uda się uniknąć szamba. Chociaż o kanalizie słyszę już od dawna i miała już być w 2007 i nadal jej nie widać
ja w PnB z grudnia 2007r. mam zapewnienie odbioru ścieków od 10.2008. bez szamba które nic nie jest warte. Mogę spuszczać do rowu he,he. A o szambie wykorzystywanym później jako zbiornik wód opadowych warto również pomyśleć (to oczywiście bajer kosztujący parę tys.)

 

Od momentu przetargu na wykonanie projektu trwa to bez gadania ponad rok. Słabo się znam na przetargach publicznych (proszę o korekty jeśli ktoś wie lepiej) ale z moich obserwacji dotyczących budowy sieci kanalizacyjnej wynika że: 1. przetarg na projekt bez protestów trwa 3mce, 2. wykonanie projektu 3mce, 3.przetarg na wykonanie bez protestów 3mce, 4. przygotowanie+wykonanie 5mcy, 5. odpalenie 3mce. Razem ca 1,5roku. Wystarczy spytać w Gminie kiedy był/będzie przetarg na projekt, doliczyć czas realizacji j.w., doliczyć wszystkie opóźnienia i wyjdzie kiedy będą odbierać ścieki

He, he to tak nie do końca, bo przetarg na wykonanie projektu kanalizacji na Szczepankowie był już rozstrzygnięty w grudniu 2006 a o kanalizacji ani widu ani słychu :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej w Radomiu nawet z dojazdem. Ja kupowałem 8m3 za 1800. 10m3 kosztuje 2200+1000 transport z montażem+75 kominek 0,5m wys.+ 150 za właz żeliwny na życzenie. Wszystko netto (brutto nieobligatoryjne).

 

Pozdr

 

dzięki za info

 

 

Kristofuros - na kiedy planujesz montować swoje szambo - myślę o ewentualnym sprowadzeniu czegoś z Radomia na spółkę ( oczywiście dwa szamba :wink: ale cena jednego transportu ) :wink:

 

Pozdrawiam

 

Jareq, a można powoli podłączyć się do zamówienia? Nam co prawda też gmina obiecuje kanalizę pod koniec tego lub w przyszłym roku, ale jakoś im nie ufam. Wiem że takie inwestycje potrafią się ciągnąc w nieskończoność i wolę mieć szambo już niż kanalizę niewiadomokiedy.

 

Z drugiej strony od dawna planowałem wykorzystać wode opadową do podlewania i jak będzie kanaliza to stare szambo będzie jak znalazł:)

 

Planuję montować całość w okolicach końca sierpnia - początku września, pasuje taki termin do wspólnego zamówienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he to tak nie do końca, bo przetarg na wykonanie projektu kanalizacji na Szczepankowie był już rozstrzygnięty w grudniu 2006 a o kanalizacji ani widu ani słychu :-?
dlatego sprytnie dopisałem "plus wszystkie opóźnienia". A tak na serio to u mnie w Gminie Komorniki powinno trwać mniej niż napisałem. Tfu, tfu żeby nie przechwalić ale opowiem Wam bajkę jak powinno być w każdej gminie. Otóż uchwalony w 2003r. plan rozbudowy sieci kanalizacyjnej do 2011r. zakładał kanalizę na moim polu w 2009r. Jak kupowałem działkę to hulał tam tylko wiatr - zero mediów. Kanaliza zostanie wykonana najprawdopodobniej do listopada 2008r i podłączona do użytkowania w I kw.2009. Czyli można jednak coś zaplanować i tego dotrzymać. Żeby zawsze było tak pięknie. Czego wszystkim nam życzę.

 

PS.jeśli gmina/miasto organizuje przetarg publiczny i płaci ciężką kasę za projekt po to żeby nie zrealizować inwestycji w terminie ważności tegoż to decydenci powinni pójść do więzienia za niegospodarność. Pewnie jestem staroświecki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tole nieskromnie powiem, że znam wójta Komornik i znając tego człowieka nie dziwię się, że wszystko chodzi jak trzeba.

Zanim odszedł w politykę (w sumie wystartował w wyborach bo go koledzy namówili i ku zdziwieniu wszystkich wygrał... jednym głosem) był w firmie w której pracuje (w sumie nadal jest, tylko że na urlopie bezpłatnym) konstruktorem. Dokładny facet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damon

byliśmy w środę w Gnieźnie i już mamy 2 wyceny, jedna kolor obustronny a druga kolor na zewnątrz a białe w środku. Pani w sumie poświęciła nam ok. 2 godz cierpliwie odpowiadając na każde nasze pytanie, następnie wszystko pokazała miała także zdjęcia z zamontowanymi oknami co w naszym przypadku okazało się zbawienne gdyż chcieliśmy okno w salonie rozsuwane ale jego cena z roletami zwaliła nas z nóg i właśnie tam znaleźliśmy zdjęcie z oknem które nam się b. podobało. Jeszcze nie zdecydowaliśmy się czy ich okna wybierzemy bo nadal czekamy na kolejne 2 wyceny

Terry moge prosic namiary na firmy gdzie robiliście wyceny Waszych okien...wiem, chcę spić śmietankę bez szukania, ale pomóż proszę :wink:

 

Robiliśmy ( a właściwie to robimy, bo w poniedziałek mamy dostać ostatnią wycenę) wycenę na 10 okien w tym 2 duże balkonowe i 1 rozsuwane z wyjściem na taras, wszystkie obustronny kolor + rolety beclever + 3 silniki

*Variant 0618400200 ul. Szarych Szeregów = 20.365,47 brutto

*Oknoplast Gniezno 061 4261409 =24.600 brutto

*Bereźnicki Suchy Las 061 6521224 =21.050 netto, nie chcieli wyszczególnić poszczególnych okien, podali tylko końcową kwotę

*OKBAS Swarzędz 061 6515455 29.826 brutto :o

* I wycena do tej pory najlepsza z Plastbudu z Kościana profil auplast, round line 4 silniki 19.358,08 brutto, a w wersji energooszczędnej dla domów pasywnych 24.570

Czekamy jeszcze na wycenę z Hetmańskiej 5 podobno są OK, profil Veka

 

Czy ktoś ma okna z Kościana z Plastbudu i może się podzielić jakimiś uwagami?? Będę wdzięczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...