Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Damon

byliśmy w środę w Gnieźnie i już mamy 2 wyceny, jedna kolor obustronny a druga kolor na zewnątrz a białe w środku. Pani w sumie poświęciła nam ok. 2 godz cierpliwie odpowiadając na każde nasze pytanie, następnie wszystko pokazała miała także zdjęcia z zamontowanymi oknami co w naszym przypadku okazało się zbawienne gdyż chcieliśmy okno w salonie rozsuwane ale jego cena z roletami zwaliła nas z nóg i właśnie tam znaleźliśmy zdjęcie z oknem które nam się b. podobało. Jeszcze nie zdecydowaliśmy się czy ich okna wybierzemy bo nadal czekamy na kolejne 2 wyceny

Terry moge prosic namiary na firmy gdzie robiliście wyceny Waszych okien...wiem, chcę spić śmietankę bez szukania, ale pomóż proszę :wink:

 

Robiliśmy ( a właściwie to robimy, bo w poniedziałek mamy dostać ostatnią wycenę) wycenę na 10 okien w tym 2 duże balkonowe i 1 rozsuwane z wyjściem na taras, wszystkie obustronny kolor + rolety beclever + 3 silniki

*Variant 0618400200 ul. Szarych Szeregów = 20.365,47 brutto

*Oknoplast Gniezno 061 4261409 =24.600 brutto

*Bereźnicki Suchy Las 061 6521224 =21.050 netto, nie chcieli wyszczególnić poszczególnych okien, podali tylko końcową kwotę

*OKBAS Swarzędz 061 6515455 29.826 brutto :o

* I wycena do tej pory najlepsza z Plastbudu z Kościana profil auplast, round line 4 silniki 19.358,08 brutto, a w wersji energooszczędnej dla domów pasywnych 24.570

Czekamy jeszcze na wycenę z Hetmańskiej 5 podobno są OK, profil Veka

 

Czy ktoś ma okna z Kościana z Plastbudu i może się podzielić jakimiś uwagami?? Będę wdzięczna :)

 

 

Widać dosyć duże rozbieżności w wycenach.

Czym się właściwie oprócz kasy kierować przy wyborze okien, zakładając 5-komorowe okna plastikowe. Każdy producent zachwala swoje.

Ale co wybrać?

Może ktoś jest w stanie podać jakieś za i przeciw głównych producentów np. Oknoplast, Aluplast........nie wiem co jeszcze, lub po prostu czym sie kierował wybierając okna.

Do wyboru mam jeszcze trochę czasu, bo w końcu wierw muszą stanąć mury ;) ale im wiecej czytam tym mniej wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś z szanownych forumowiczów/czek ma ofertę z oknami Jezierskiego?pytam bo teraz szyby o współczynniku przenikania 0,7 są w promocji w cenie podstawowych okien...

Terry my obecnie w mieszkaniu mamy okna z Varianta i po 3 latach białe nie zmieniły koloru (na szary czy żółty) nic sie nie odkształca, a co ważniejsze porządne zamknięcia (nie ma efektu,że nie wiesz czy otworzysz okno, cyz klamka zostanie w dłoni-ale to chyba cecha tylko najtańszego badziewia). Jesteśmy przekonani ,że variant ma dobre okna, ale mimo to oczywiście pooglądamy i innych producentow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Co prawda o oknach na razie nie myślę, ale muszę się pochwalić moim pierwszym małym sukcesem: wreszcie mam zalane ławy fundamentowe. Za 2 tygodnie ruszam pełną parą (o ile w końcu dostanę kredyt....).

Gratulacje :D

i powodzenia w dalszych etapach, trzymam kciuki :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś z szanownych forumowiczów/czek ma ofertę z oknami Jezierskiego?pytam bo teraz szyby o współczynniku przenikania 0,7 są w promocji w cenie podstawowych okien...

Terry my obecnie w mieszkaniu mamy okna z Varianta i po 3 latach białe nie zmieniły koloru (na szary czy żółty) nic sie nie odkształca, a co ważniejsze porządne zamknięcia (nie ma efektu,że nie wiesz czy otworzysz okno, cyz klamka zostanie w dłoni-ale to chyba cecha tylko najtańszego badziewia). Jesteśmy przekonani ,że variant ma dobre okna, ale mimo to oczywiście pooglądamy i innych producentow

Ja też słyszałam że Variant jest OK, jednak ich profile są w kształcie litery U, czyli nie są zamknięte, tak jak np. Veka a słyszałam że lepiej jeśli są one w kwadracie czyli zamknięte, chć sama nie wiem dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio kupowałem kompletne pokrycie dachowe tj dachówka i inne akcesoria dachowe

przekonany ze tak trzeba, chcialem tez kupic stopnie i lawy kominiarskie aby umozliwic kominiarzowi czyszczenie kominow

 

jednak sprzedawca (wiarygodnego wrażenie robi) uswiadomil mnie

ze to zbedny wydatek, bo w przypadku kominów do gazowego kotła kondensacyjnego i do kominka z wkładem

w praktyce kominiarz tego nie czysci wiec na dach nie wchodzi

inni wczesniej odwiedzeni sprzedawcy nic o tym nie wspominali i akcesoria chcieli sprzedać

 

przerabialiscie moze dokladniej temat

czy trzeba wg przepisow czyscic takie kominy ?

a jesli tak to czy trzeba kominiarzowi zycie ułatwiać wstawiając stopnie, ławki lub wyłazy dachowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio kupowałem kompletne pokrycie dachowe tj dachówka i inne akcesoria dachowe

przekonany ze tak trzeba, chcialem tez kupic stopnie i lawy kominiarskie aby umozliwic kominiarzowi czyszczenie kominow

 

I gdzie to kupiles?

Dzisiaj bylismyw Sremie Dach-Plus, zobaczymy jaką oferte przedtawia, w rpzyszlym tygodniu wypad do Kolmaxu...

 

 

przerabialiscie moze dokladniej temat

czy trzeba wg przepisow czyscic takie kominy ?

a jesli tak to czy trzeba kominiarzowi zycie ułatwiać wstawiając stopnie, ławki lub wyłazy dachowe ?

 

A czy przy kominei nie bedziesz mial np zamontowanych anten TV?

Wtedy wejscie bedzie przydatne nie tylko kominiarzowi ale i Tobie.

Jaki jest koszt takich elementow wejsciowych?

A co w rpzypadku gdy kiedyz zmienisz paliwo z gazu na jakeis inne?

pozdro

pawlok

PS: strop zalany od tygodnia, a od dzisiaj wlasna woda i przyłącze kanalizacyjne juz jest :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co o sądzić o wycenach dla nas,ale same okna (bez parapetów/rolet) wyceniliśmy w variancie i jezierskim...o dziwo jezierski z termo ramką, anty wyważeniami i szybami o przenikalności =0,7 jest tańszy o kilkaset złotych od Varianta z szybą k=1 i bez termo ramki i grzybka przeciwwyważeniowego... a z tego co wiem,to jezierski drogi i raczej górna półka (aha, jezierski ma promocję obecnie szyby 0,7 w cenie k=1,0) co radzicie? dodam ze w obu przypadkach koszt ok 20tys zł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dziwo jezierski z termo ramką, anty wyważeniami i szybami o przenikalności =0,7 jest tańszy o kilkaset złotych od Varianta z szybą k=1 i bez termo ramki i grzybka przeciwwyważeniowego...

 

a to dziwne :o :o :o u nas Jezierski był najdroższy w plastikach (i oczywiście ze standardową szybą) w stosunku do Varianta o prawie 40%.

 

Na podstawie wizyt w obu salonach okna Jezierskiego wydają się solidniejsze i wg mojej żony ładniejsze od Varianta. Jeśli na dodatek tańsze, ja nie zastanawiałbym się

 

(chociaż muszę pochwalić obsługę w Variancie-tak powinno być w każdym salonie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gdzie to kupiles?

Dzisiaj bylismyw Sremie Dach-Plus, zobaczymy jaką oferte przedtawia, w rpzyszlym tygodniu wypad do Kolmaxu...

 

zamówiłem w Biskupicach, ceramike Nelskamp Nibra DS5 grafit (produkowana w Niemczech szczeg tu http://www.nelskamp.de/pl/menue-oben/home.html)

obiecali na piśmie imienną gwarancję na dachówkę od producenta

i co ciekawe za ew. jedną krzywą dachówkę mają wymieniać na dwie dobre

jak będzie w praktyce dopiero sie przekonam

 

wg mojego rozeznania w tym kolorze, jedna z tańszych ceramik i to dobrej jakości

cena podobna jak obecnie promocyjna cena Robena falistej plus, a ponoć o niebo lepsza (równa i mniejsza nasiąkliwość)

 

na moim dachu dachówka z akcesoriami wyszła ok 3 tys więcej niż cementowa Braasa romańsa cisar antracyt

zresztą Nelskamp też ma całkiem ciekawe cementówki, które są bardziej gładkie od Braasa

 

dach-plus ze śremu odpuściiłem sobie, bo nie raczyli odpowiedzieć mimo obietnicy na mailowe zapytanie

Kolmax ok, proklienckie podejście p Wiesława, otwarci na negocjacje aby zatrzymać klienta

pewnie bym tam kupił gdyby mieli w asortymencie nelskampa

dobre ceny dostałem też w dach-budzie na obornickiej

 

A czy przy kominei nie bedziesz mial np zamontowanych anten TV?

Wtedy wejscie bedzie przydatne nie tylko kominiarzowi ale i Tobie.

 

fakt, nie pomyślałem wcześniej o tym, anteny bankowo na kominie będą

jednak myślę że to ma być na początku zamontowane i bezobsługowe

ew. sporadyczne interwencje co ileśc lat jak tzreba będzie antene na nową zmianiać

a wtedy ponieważ komin mam w sumie dość blisko krawędzi to dostawię drabinę, położę deskę (dobrze jest zaczepy przy kominie przygotować)

i dam radę

 

tylko pytanie, czy jakiś przepis przypadkiem nie wymusza ławki i stopni ?

 

Jaki jest koszt takich elementow wejsciowych?

 

standardowa ok 30-40 cm ława kosztuje ok 180 zł netto

a jeden stopień ok 70 zł netto

a llepsze ponoć elementy *2

a wyłazy dachowe też sporo kosztują

 

tak więc standardowe elementy u mnie dla dwóch kominów kosztowałyby ok 800 zł netto

poza tym wg mnie nie są one za bardzo ozdobą dachu

 

A co w rpzypadku gdy kiedyz zmienisz paliwo z gazu na jakeis inne?

 

mam nadzieje w przyszłości na pompe ciepla zmienic jak stanieje, a tu komin wogle niepotrzebny :)

inna mozliwa opcja to tylko ekogroszek lub palety (warunki w planie zagospodarowania bo park krajobrazowy) , a w to raczej nie będzie chciało mi się bawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gdzie to kupiles?

Dzisiaj bylismyw Sremie Dach-Plus, zobaczymy jaką oferte przedtawia, w rpzyszlym tygodniu wypad do Kolmaxu...

 

zamówiłem w Biskupicach, ceramike Nelskamp Nibra DS5 grafit (produkowana w Niemczech szczeg tu http://www.nelskamp.de/pl/menue-oben/home.html)

obiecali na piśmie imienną gwarancję na dachówkę od producenta

i co ciekawe za ew. jedną krzywą dachówkę mają wymieniać na dwie dobre

jak będzie w praktyce dopiero sie przekonam

 

wg mojego rozeznania w tym kolorze, jedna z tańszych ceramik i to dobrej jakości

cena podobna jak obecnie promocyjna cena Robena falistej plus, a ponoć o niebo lepsza (równa i mniejsza nasiąkliwość)

 

na moim dachu dachówka z akcesoriami wyszła ok 3 tys więcej niż cementowa Braasa romańsa cisar antracyt

zresztą Nelskamp też ma całkiem ciekawe cementówki, które są bardziej gładkie od Braasa

 

dach-plus ze śremu odpuściiłem sobie, bo nie raczyli odpowiedzieć mimo obietnicy na mailowe zapytanie

Kolmax ok, proklienckie podejście p Wiesława, otwarci na negocjacje aby zatrzymać klienta

pewnie bym tam kupił gdyby mieli w asortymencie nelskampa

dobre ceny dostałem też w dach-budzie na obornickiej

 

A czy przy kominei nie bedziesz mial np zamontowanych anten TV?

Wtedy wejscie bedzie przydatne nie tylko kominiarzowi ale i Tobie.

 

fakt, nie pomyślałem wcześniej o tym, anteny bankowo na kominie będą

jednak myślę że to ma być na początku zamontowane i bezobsługowe

ew. sporadyczne interwencje co ileśc lat jak tzreba będzie antene na nową zmianiać

a wtedy ponieważ komin mam w sumie dość blisko krawędzi to dostawię drabinę, położę deskę (dobrze jest zaczepy przy kominie przygotować)

i dam radę

 

tylko pytanie, czy jakiś przepis przypadkiem nie wymusza ławki i stopni ?

 

Jaki jest koszt takich elementow wejsciowych?

 

standardowa ok 30-40 cm ława kosztuje ok 180 zł netto

a jeden stopień ok 70 zł netto

a llepsze ponoć elementy *2

a wyłazy dachowe też sporo kosztują

 

tak więc standardowe elementy u mnie dla dwóch kominów kosztowałyby ok 800 zł netto

poza tym wg mnie nie są one za bardzo ozdobą dachu

 

A co w rpzypadku gdy kiedyz zmienisz paliwo z gazu na jakeis inne?

 

mam nadzieje w przyszłości na pompe ciepla zmienic jak stanieje, a tu komin wogle niepotrzebny :)

inna mozliwa opcja to tylko ekogroszek lub palety (warunki w planie zagospodarowania bo park krajobrazowy) , a w to raczej nie będzie chciało mi się bawić

 

Prosze zobacz sobie, jaka to niemiecka jakosc.

 

http://www.schulte-loessel.de/

 

Wpisz w googlach Probleme Dachziegel Nelskamp to sobie zobaczysz. Jak dlugo istnieje ta firma w Biskupicach? Da ci 30 letnia gwarancje na dachowki? Watpie, nawet jak Ci dadza to nie bedziesz sie procesowal z firma z niemiec, bo koszty sa zbyt wysokie. Czasami nie warto lasic sie na 2-3 tysiace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze zobacz sobie, jaka to niemiecka jakosc.

 

http://www.schulte-loessel.de/

 

Wpisz w googlach Probleme Dachziegel Nelskamp to sobie zobaczysz. Jak dlugo istnieje ta firma w Biskupicach? Da ci 30 letnia gwarancje na dachowki? Watpie, nawet jak Ci dadza to nie bedziesz sie procesowal z firma z niemiec, bo koszty sa zbyt wysokie. Czasami nie warto lasic sie na 2-3 tysiace.

 

:roll: nie kumam po niemiecku wiec trudno mi sie odnieść

ogólnie patrząc nie wygląda to na opinie na jakims fachowym portallu lub przynajmniej forum budowlanym

podejrzewam że to ktos tocząc peywatną wojenke uwielbia czrny PR robić

pewnie na innych producentów też cos takiego się znajdzie

 

pracuje w polskiej firmie na którą też tego typu strony są smarowane

a wiem od środka że to mija się z prawdą

 

najwazniejsze dla mnie jest że obejrzałemw okolicy sporo dachów nelskampa i są ok

pytałem kilkuletnich użytkowników którzy sa zadowoleni

nawet na formu muratora znajdziesz sporo pozytywnych opini z polski

 

oczywiscie okaze sie za kilkadziesiąt lat w praktyce, mam nadzieje że z gwarancji nie będę musiał korzystać, a jeśli już to czemu nie u producenta,

choć patrzac na ilosc dachów nelskampa w okolicy nie sadze aby e.d.bau, który funkcjonuje od kilku lat i jest jego przedstawicielem na polskę mial sie zwijac

 

tak wiec wg to lepszy wybor niz Braas który szybciej sie zabrudzi co można na wieloletnich dachach zobaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

fakt, nie pomyślałem wcześniej o tym, anteny bankowo na kominie będą

jednak myślę że to ma być na początku zamontowane i bezobsługowe

ew. sporadyczne interwencje co ileśc lat jak tzreba będzie antene na nową zmianiać

a wtedy ponieważ komin mam w sumie dość blisko krawędzi to dostawię drabinę, położę deskę (dobrze jest zaczepy przy kominie przygotować)

i dam radę

Mieszkajac aktualnie pod płaskim dachem i majac anteny latwo dostepne- to jednak co jakis czas cos trzeba porobic, bo przy telewizji naziemnej zmienia np rozaald kanałow, czy nadajnikow...przy satce osobiscie raz przed jesienia zmieniam zewnetrzena folie chroniacą puszke z diseq..gdybym nie zastosowal odpowiedniej ochrony diseqa to juz pewnei dawno by przerdzewial..

Teraz sie zastanawiam czy w budowane kominy nie wmurowac od razu dwóch kątowników przechodzacych przez cała szerokosc komina i wystajacych z każdej strony +/- 20 cm by juz meic gotową już konstrukcje do zamontowania masztów ..jakos tak potek nawieracnie pod kołki rozporowe w nowym klinkierze nie budzi mojego zachwytu - co o tym sądzicie..kątownik na to 2-3 warstwy cegiel i kolejny kątownik...

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tych co mają już komin postawiony

a nie pomysleli o wykonaniu mocowań na etapie ich murowania

to pewnie te mocowania z obejmą dookoła komina to dobry sposób i dobra alernatywa do wiercenia dziur

 

jednak dla tych którzy jeszcze są przed murowaniem kominów

wg. mnie lepsze jest jednak wmurowanie zamocowań w trakcie murowania kominów

będzie to mocniejsze, mniej narażone na zepsucie i bardziej estetyczne (taśme widać pewnie)

 

może np coś z takich mocowań też na tej stronce

http://sklep.delta.poznan.pl/?page=shop/browse&category_id=91150826690f6d313b4cc608a068d0d6&ps_session=e612e9e762d781b8e3864c0b3dec53dd

tylko że zamiast kołków rozporowych wmurować w fugi śruby, na które potem uchwyt się przykręci nakrętkami

 

pewnie trzeba podpatrzeć gdzie sąsiedzi mają skierowane anteny aby z dobrej strony komina uchwyty przymocować

 

kenji, dzięki za namiar na stronke, jest extra :)

oczy mi się otworzyły że trzeba już teraz takie mocowania kupić

aby to dobrze podczas murowania przygotować, na co wcześniej nie wpadłem

 

zastanawiam sie jeszcze ile na ile masztów mocowania trzebaby przygotowań

potrzebna będzie antena tv-sat, tv naziebna + radio i do bezprzewodowej sieci komputerowej i to chyba wszystko

czy to wszystko może być na jednym maszcie (rurce) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wytrzyma napór wiatru. do TV SAT stawia najwiekszy opór

 

wierze że wytrzyma nawet z tv sat

jednak ciągle pozostaje chooćby aspekt wizualny

taśmy będzie widać pewnie z bliskiej odległościi, a może po kliku latach będą rdzewieć itp.

w każnym razie niefajnie to będzie wyglądało :) takie jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...