Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, dostałam wycene dachu z dachówka Rupp ceramika dach 206m2 wyszło 18300 i sie zastanawiam (oczywiscie zadzwonie zapytac) czy jest to cena z robocizna czy bez?:) Nie orientuje sie jak wyglada cenowo poozenie dachu ale mysle ze to juz chyba z robocizna, co?:)

 

Wg mnie to tylko dachówka z akcesoriami, byłoby nieźle , jezeli z rynnami. Nam to wychodzi ponad 25 tys. bez okien dachowych.

Robocizna za układanie jest chyba ok 25 zł/m2, tak kojarzę z wcześniejszych wpisów, bo my mamy cenę razem z ułożeniem więźby za dach ok 300m2 - 24 tys.

 

Hmm...za rynny mam policzone osobno ok 2500zl dachówka kosztuje 33złm2 wiec wychodzi okolo 6000 zl czyli niby cala reszta kosztuje 12 kola?????????????? Cholera nie moge sie do nich dodzwonic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robocizna za układanie jest chyba ok 25 zł/m2, tak kojarzę z wcześniejszych wpisów, bo my mamy cenę razem z ułożeniem więźby za dach ok 300m2 - 24 tys.

Trochę za mało za tę robociznę - cena za położenie m2 więźby wynosi ok 25 - 30 zł a dachówka to już cena od 40 w górę. Dzisiaj obdzwoniłam chyba z dziesięciu dekarzy i max oferta wynosiła 75 zł za metr :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robocizna za układanie jest chyba ok 25 zł/m2, tak kojarzę z wcześniejszych wpisów, bo my mamy cenę razem z ułożeniem więźby za dach ok 300m2 - 24 tys.

Trochę za mało za tę robociznę - cena za położenie m2 więźby wynosi ok 25 - 30 zł a dachówka to już cena od 40 w górę. Dzisiaj obdzwoniłam chyba z dziesięciu dekarzy i max oferta wynosiła 75 zł za metr :o

te 75zł/m2 to dla przyzwoitosci powinno chyba z matriałem być!

Ale co ja mówię, nam też jeden szczyl który uważa się że ma renomę wycenił robociznę za stan surowy bez dachu na 180tysięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zdradzic w jakiej cenie był Rupp a Kolmaxie??

 

Damon a ekipe montazowa tez brałes z Kolmaxu? Ile kosztowa Cie robocizna??

 

Podaję ceny netto:

Dachówka Rupp Sirius miedziany - 2,54

Dachówka krawędziowa L i P - 20,99

Gąsior Satell - 12,62

Poza tym fajna obsługa (jak na razie) i możliwość zwrotu niewykorzystanego materiału. Tutaj podałem ceny tylko na podstawowy asortyment ale przy dachach warto brać od sprzedawców dokładne wyceny na całość bo często dostaniesz dobrą cenę na dachówkę podstawową a skroją cię na reszcie albo podadzą inne ilości do tego samego dachu i o czymś "zapomną" aby cena była niższa.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Damon a ekipe montazowa tez brałes z Kolmaxu? Ile kosztowa Cie robocizna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat elektryków, czekam na dobre i sprawdzone ekipy:)

To namiar na elektryka, który robił u nas - jesteśmy zadowoleni zarówno z robocizny jak i z ceny - Andrzej - 501-176-161

więźba - Korona, sklep przy Góreckiej

też tam brałam - więźba jest ok

Podaje jeszcze namiar na cieślę i dekarza zarazem - w kwietniu płaciłam 58 zł za m2 całość z rynnami - 603-444-434 (nie pamiętam imienia - chyba Krzysztof)

 

I mam pytanie do trochę dalej zaawansowanych w budowę - czy przy pierwszym rozpalaniu w kominku u was też tak śmierdziało - u mnie strasznie.

 

Mam jeszcze super płytkarza - jutro obiecuję wkleić fotki do dziennika z jego pracą u mnie - Piotrek 509-47-26-39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To namiar na elektryka, który robił u nas - jesteśmy zadowoleni zarówno z robocizny jak i z ceny - Andrzej - 501-176-161

 

N akogos sie mzona powolac telefonujac? :-)

 

Podaje jeszcze namiar na cieślę i dekarza zarazem - w kwietniu płaciłam 58 zł za m2 całość z rynnami - 603-444-434 (nie pamiętam imienia - chyba Krzysztof)

 

Czytam te wasze ceny robocizny i jestem w malym szoku moje majowo- czerwcowe poszukiwania to ceny od 90 do 110 zł za m2 kompletnej robocizny tj : wiezba, deskowanie dachu, dachówki + rynny + obróbki ale bez podbitki tudziez heblowanych krokwi ...Ostatecznie biore goscia który robil u kolegi dach - po prostu widizalem zrobiony przez niego dach - za 100 zł za m2 co liczyl tak wiezba 35zł/m2 + deskowanie 25zł/m2 +dachowki 40 zł/m2... kolege w styczniu wykasowal po 95 zł/m2 tylko przy wiekszzym dachu i do moje budowy ma z 10 km dalej..Nie mówiąc o terminach u wykonawcow l bo w czerwcu brali juz roboty na wiosne przyszlego roku, ostatecznie u mnie "mój" ma sie pojawic na przelomie wrzesnia/pazdziernika...

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tylko, czy papa przepuści parę wodną z budynku ?

jeśli nie to wilgoć będzie i może sporo szkód narobić

myśle że gdyby papa była dobra to pewnie nikt by nie zawracał sobie głowy membraną

na deskowanie też można połozyć membranę na deskowanie przeznaczoną

 

Ech o tych dylematach to na forum muratora jest kilkaset wypowiezi :-)

Ja naleze do frakci deskującyh - wilgoc - od tego/jest szczelina i folia na podaszu blokuja wchodzenie pary w ociepline...

A jednak jak dachowka peknie/spadnie to szansbe na zaciek do domu są znacznie mniejsze...dach sztywneijszy i ciezszy tez moze lepiej oprzec sie wiatrom i anomaliom pogodowym..

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To namiar na elektryka, który robił u nas - jesteśmy zadowoleni zarówno z robocizny jak i z ceny - Andrzej - 501-176-161

 

N akogos sie mzona powolac telefonujac? :-)

 

Podaje jeszcze namiar na cieślę i dekarza zarazem - w kwietniu płaciłam 58 zł za m2 całość z rynnami - 603-444-434 (nie pamiętam imienia - chyba Krzysztof)

 

Czytam te wasze ceny robocizny i jestem w malym szoku moje majowo- czerwcowe poszukiwania to ceny od 90 do 110 zł za m2 kompletnej robocizny tj : wiezba, deskowanie dachu, dachówki + rynny + obróbki ale bez podbitki tudziez heblowanych krokwi ...Ostatecznie biore goscia który robil u kolegi dach - po prostu widizalem zrobiony przez niego dach - za 100 zł za m2 co liczyl tak wiezba 35zł/m2 + deskowanie 25zł/m2 +dachowki 40 zł/m2... kolege w styczniu wykasowal po 95 zł/m2 tylko przy wiekszzym dachu i do moje budowy ma z 10 km dalej..Nie mówiąc o terminach u wykonawcow l bo w czerwcu brali juz roboty na wiosne przyszlego roku, ostatecznie u mnie "mój" ma sie pojawic na przelomie wrzesnia/pazdziernika...

Pawlok

 

Powołać możesz się na Monikę i budowę w Borówcu.

A w sprawie dachu to my nie robiliśmy deskowania - a ceny w rozbiciu to 35 zł więźba i 28 dachówka (czyli 63 zł razem - przepraszam za pomyłkę) - oczywiście po targowaniu się :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

 

tylko, czy papa przepuści parę wodną z budynku ?

jeśli nie to wilgoć będzie i może sporo szkód narobić

myśle że gdyby papa była dobra to pewnie nikt by nie zawracał sobie głowy membraną

na deskowanie też można połozyć membranę na deskowanie przeznaczoną

 

Ech o tych dylematach to na forum muratora jest kilkaset wypowiezi :-)

Ja naleze do frakci deskującyh - wilgoc - od tego/jest szczelina i folia na podaszu blokuja wchodzenie pary w ociepline...

A jednak jak dachowka peknie/spadnie to szansbe na zaciek do domu są znacznie mniejsze...dach sztywneijszy i ciezszy tez moze lepiej oprzec sie wiatrom i anomaliom pogodowym..

Pawlok

Właśnie pod względem anomalii pogodowych to wszyscy powinni zainwestować w pełne deskowanie conajmniej, bo sztywniejsze i pewniejsze pokrycie :p Ale i tak jak trąba przyjdzie to i tak to nic nie pomoże :roll: No może troszkę :roll: :wink: zależy jaka trąbka :-?

Ech ludzie ubezpieczajcie chałupy bo licho nie śpi, a tym co to niedawno spotkało to wielkie współczucie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można zrobić deskowanie i na to folia. Na takie rozwiązanie namawiał mnie właściciel hurtowni z materiałami do dachu.

 

Że jak??? Nie widziałem takiego rozwiązania.Wydaje mi się, że to najkrótsza droga do gnicia.

 

Nie pamiętam jakich argumenty zostały użyte :( A dlaczego miałoby gnić? Wydaje mi się, że właśnie membrana pozwoli wilgoci wydostać się na zewnątrz :-? Poza tym w opisie np. Tyvek czytam:

 

"Może być układany na deskowaniu jak i bez deskowania."

 

"Krótka charakterystyka membrany:

- Folia wstępnego krycia

- Wypełnienie szczeliny wentylacyjnej termoizolacją

- Łączenie taśmą lub zszywkami

- Na deskowanie

- Na krokwie

- Pod pokrycia metalowe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pod względem anomalii pogodowych to wszyscy powinni zainwestować w pełne deskowanie conajmniej, bo sztywniejsze i pewniejsze pokrycie :p Ale i tak jak trąba przyjdzie to i tak to nic nie pomoże :roll: No może troszkę :roll: :wink: zależy jaka trąbka :-?

Ech ludzie ubezpieczajcie chałupy bo licho nie śpi, a tym co to niedawno spotkało to wielkie współczucie :-?

 

Ale jak np przyjdzie jakas nie trąba a pozrzuca dachowki i nawet jak troche desek ucierpi to wydaje mi sie ze latwiej taki dach prowizorycznie zabezpieczyc.

A ubezpieczenie to niestety koniecznosc na ktorej nie mozna oszczedzac, ostatnio u nas w Luboniu spalił sie szeregowiec w wywniku prawdopodobnie prac remontowych (ta developerska jakosc) i oczywiscie byli mieszkancy bez ubezpieczenia... a teraz narzekania i biadolenie..

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Wydaje mi się, że właśnie membrana pozwoli wilgoci wydostać się na zewnątrz :-? Poza tym w opisie np. Tyvek czytam:

 

"Może być układany na deskowaniu jak i bez deskowania."

 

"Krótka charakterystyka membrany:

- Folia wstępnego krycia

- Wypełnienie szczeliny wentylacyjnej termoizolacją

- Łączenie taśmą lub zszywkami

- Na deskowanie

- Na krokwie

- Pod pokrycia metalowe"

Marketingowy bełkot po to żeby większą kasę robić i więcej folii sprzedawać,

Folia na pełne deskowanie - bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...