Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Powołać możesz się na Monikę i budowę w Borówcu.

A w sprawie dachu to my nie robiliśmy deskowania - a ceny w rozbiciu to 35 zł więźba i 28 dachówka (czyli 63 zł razem - przepraszam za pomyłkę) - oczywiście po targowaniu się :wink:

 

Dziękuje, z elektrykiem rozmawiałem w poniedziałek konkretne rozmowy :-)

I teraz moze pomozecie rozwiązac dylematy?

Bo ile osób wokól tyle koncepcji w jakiej kolejnosci dalej walczyc z budową

W tej chwili wiadomo mam:

1) stran surowy w budowie

Potem wejdzie dekarza*/ciesla i calosc bedzie przykryta dachem...

I dalej kombinowałem tak

1) elektryk ( pomiomo niezamkniecia domu - okolica zamieskzała jak do tej pory nic z budowy nie zgineło) X 2008;

2) tynki jezeli pogoda pozwoli XI2008

3)izloacja pozioma + styropian na podlogach zimą

4) hydraulik/co/gaz wiosna 2009

5)posadzki wiosna 2009

6) okna wiosna

a potem juz typowa wykonczeniowka....

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Zalety deskowania są znane od X lat, folia/membrana jest tania, ale nie jest znana jej wytrzymałość po 15-30 latach. Czytałem o różnych przypadkach z folią po 5-7 latach, ale deskowanie jest pewne,a folia ?? ...

 

a co się dzieje z papą po 15-30 latach ?

jeśli podobnie to deski i tak zgniją itd.

mebrana wielowarstwowa wytrzyma dłużej niż jednowarstwowa folia które kiedyś się kładło na dach (stąd zła opinia)

jeśli po kilkudziesięciu latach membrana rozpadnie się to trzeba będzie ją wymienić, co pewnie też z papą będzie potrzebne

tak więc ten argument nie przekonuje mnie

 

przyznaję są inne przemawiające za deskowaniem, które dają do myślenia

jednak jak na każdym kroku przy podejmowaniu decyzji dot budowy trzeba znaleźć dla siebie optimum jakości do ceny

ja akurat muszę zwracać uwagę na koszty aby zmieścić się w budżecie

kryterium ceny jest wiec dość istotne :(

ok 10 tys zł oszczędności z odestami kredytu na 30 lat to jednak istotna dla mnie kwota :)

 

więc choćbym chciał to najdroższych rozwiązań (często lepszych) nie będę miał

natomiast w ramach tego co wybieram skupiam się na jakości wykonania (pilnuje wykonawców)

wychodze z założenia że mając najdroższe rozwiązanie ale źle wykonane, efekt końcowy jest gorszy niż dla tańszego rozwiązania ale dobrze wykonanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co się dzieje z papą po 15-30 latach ?

 

Widziałam dach, który miał pewnie ze 40 lat. Zmieniana była dachówka. Po jej zdjęciu zabaczyłam - pełne deskowanie, papa, łaty, kontrłaty. Pomiędzy łatami i kontrłatami mnóstwo ptasich gniazd. Po ich uprzątnięciu nie było widać żadnego uszkodzenia papy. Remont dachu zakończył się tylko wymianą dachówki, założeniem wróblówki, zrobieniem podbitki. Łaty i kontrłaty nie były wymieniane ze względu na dobry stan. To do mnie przemawia. Natomiast folia vel membrana, która traci napięcie powierzchniowe gdy dotykasz ją ręką i przemaka i jak pisze producent może ulec zniszczeniu gdy się po niej chodzi i gdy na dachu tnie się dachówki - to już nie za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co się dzieje z papą po 15-30 latach ?

jeśli podobnie to deski i tak zgniją itd.

mebrana wielowarstwowa wytrzyma dłużej niż jednowarstwowa folia które kiedyś się kładło na dach (stąd zła opinia)

jeśli po kilkudziesięciu latach membrana rozpadnie się to trzeba będzie ją wymienić, co pewnie też z papą będzie potrzebne

tak więc ten argument nie przekonuje mnie

 

Zauwaz ze ta papa jest przykryta dachowkami czyli nieoddzialuje na nią bezposrednio deszcz snieg, slonce..

U sąsiadów jest szopa kryta papą wiek ponad 40 lat...oczywiscie byl remont i sąsiedzi kryli juz kiedys na starą pape nową..teraz widze ze tak co dwa lata sasiad wiaderkeim mazidła posmaruje..Bylem w tej szopie nie raz deseczki pod spodem zdrowiutkie...

 

 

przyznaję są inne przemawiające za deskowaniem, które dają do myślenia

jednak jak na każdym kroku przy podejmowaniu decyzji dot budowy trzeba znaleźć dla siebie optimum jakości do ceny

ja akurat muszę zwracać uwagę na koszty aby zmieścić się w budżecie

kryterium ceny jest wiec dość istotne :(

 

Chyba wszyscy liczymy koszty - ale ja wyznaje zasade biednego nie stac na kupno g...bo wtedy na remontach przeplaci dwa razy..Zakładam że dach kóry robie w wieku 33 lat przezyje moją skormną osobe...

U szwagra remontowali w 2005 roku dach wybudowany w 1949!

Do tej pory tylko pojedycnze dachowki karpiowki byly wymieniane podczas uzytkowania budynku.

Dachówki i dechy pod spodem...wymieniali tylko dachówki, pape oraz krokwie ale te które byly po za obrysem budynku na zewnatrz. Oraz wymieniali na nową główną belke kalenicową (chyba tak to sie nazywa) oraz wzmacniali usztywniali murłaty poprzez dodatkowe miecze na czesci wystającej. Roboty było bardzo dużo i ekipa mówiłą że szybciej nowy dach by zrobili :-) Deski odbijali ale były zdrowiutkie i na nowo przybite a calosc drewna na nowo impegnowali (o ile nie pierwszy raz).

Na nowo zas docieplali poddasze bo poprzednie ocieplanie bylo w latach 80 robione jakas dziwną wełną..na poddaszu byl/jest jeden pokoj mieszkalny i dwa pomieszczenia strychowo - gospodarcze.

 

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszyscy liczymy koszty - ale ja wyznaje zasade biednego nie stac na kupno g...bo wtedy na remontach przeplaci dwa razy

 

Święta prawda :) też się pod tym podpisuję. Wiele razy podczas budowania zastanawiałam się nad tym czy mnie stać na najtańsze często gorsze rozwiązania. Chyba nie, też mam kredyt i wiele lat będę go spłacać i nie chcę tak jak moi sąsiedzi robić generalny remont domu, który ma 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U sąsiadów jest szopa kryta papą wiek ponad 40 lat...oczywiscie byl remont i sąsiedzi kryli juz kiedys na starą pape nową..teraz widze ze tak co dwa lata sasiad wiaderkeim mazidła posmaruje..Bylem w tej szopie nie raz deseczki pod spodem zdrowiutkie...

 

to co innego, jak papa jest regularnie konserwowana

lecz ile roboty przy tym i tez to koszuje

do tego w takiej szobie nikt nie mieszka, więc nie robi pary

 

tez ktoś inny podał przykład takiej papy pod dachówką, która dłługo w całości przetrwała, wiec ok przyjmuje do wiadomości że z papa wytrzyma sporo

 

Chyba wszyscy liczymy koszty - ale ja wyznaje zasade biednego nie stac na kupno g...bo wtedy na remontach przeplaci dwa razy.

 

zbytnie uproszczenie

wybór optimum jest dalegi od wyboru g...

można kupić pierwszą lepsza membranę, a można kupić lepsza płacąc więcej trochę

to że taka memrana nie będzie się do niczego nadawała po killkunastu latach to tylko jak do tej pory widzę niczym nie poparte przypuszczenie

 

gdyby robić i wyłłacznie najlesze, najtrwalsze i najdroższe rozwiązania

to dach z miedzi pewnie by trzeba zrobić, a nie z dachówki

wtedy to pewnie i wnuki wnuków by to przeżyło ;)

ale prawie nikt tego nie robi, wybiera jednak słabsze rozwiązanie adekwatnie do swoich możliwości

 

poza tym porównując papę z memranę chodzi mi po głowie porównanie

kurtki z goretexu z gumową peleryną

kto miał okazję na trochę ruchu i w jednym i w drugim podczas deszczu ten wie jaka jest różnica w komforcie

nawet jeśli goretex szybciej się zużyje od gumowej peleryny i trzeba będzie nowy kupić, a pewnie tak jest

to ja mimo wszystko goretex wybieram :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U sąsiadów jest szopa kryta papą wiek ponad 40 lat...oczywiscie byl remont i sąsiedzi kryli juz kiedys na starą pape nową..teraz widze ze tak co dwa lata sasiad wiaderkeim mazidła posmaruje..Bylem w tej szopie nie raz deseczki pod spodem zdrowiutkie...

 

to co innego, jak papa jest regularnie konserwowana

lecz ile roboty przy tym i tez to koszuje

do tego w takiej szobie nikt nie mieszka, więc nie robi pary

 

tez ktoś inny podał przykład takiej papy pod dachówką, która dłługo w całości przetrwała, wiec ok przyjmuje do wiadomości że z papa wytrzyma sporo

 

Chyba wszyscy liczymy koszty - ale ja wyznaje zasade biednego nie stac na kupno g...bo wtedy na remontach przeplaci dwa razy.

 

zbytnie uproszczenie

wybór optimum jest dalegi od wyboru g...

można kupić pierwszą lepsza membranę, a można kupić lepsza płacąc więcej trochę

to że taka memrana nie będzie się do niczego nadawała po killkunastu latach to tylko jak do tej pory widzę niczym nie poparte przypuszczenie

 

gdyby robić i wyłłacznie najlesze, najtrwalsze i najdroższe rozwiązania

to dach z miedzi pewnie by trzeba zrobić, a nie z dachówki

wtedy to pewnie i wnuki wnuków by to przeżyło ;)

ale prawie nikt tego nie robi, wybiera jednak słabsze rozwiązanie adekwatnie do swoich możliwości

 

poza tym porównując papę z memranę chodzi mi po głowie porównanie

kurtki z goretexu z gumową peleryną

kto miał okazję na trochę ruchu i w jednym i w drugim podczas deszczu ten wie jaka jest różnica w komforcie

nawet jeśli goretex szybciej się zużyje od gumowej peleryny i trzeba będzie nowy kupić, a pewnie tak jest

to ja mimo wszystko goretex wybieram :)

 

No, i niech każdy robi sobie co chce.......Tam gdzie dwóch polaków tam zawsze będą trzy zdania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dekarz 45zl/m2 całosc bez podbitki a ciesla 28zl/m2

Co do dekarza to bierzemy towar z Tiny w Gnieznie i od nich tez bedzie ekipa. Czy ktos tez miał od nic ekipe i moze cos powiedziec??? Wiezbe bierzemy chyba z Murowanej Gosliny bo Pani z Korony nie ma czasu na wyliczenie ile bedzie kosztowac z dojazdem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiacie okna przed zimą??? Mam dylemat z oknami jedni mowia ze tynki lepiej jak przewieje a inni ze lepiej jak beda zamkniete.:) I wez tu sie człowieku zdecyduj:):)

 

No włąsnie jaką kolejnosc prac palnujesz - gdzie wyzej pisąłem moje zamierzenia tylko jakos nikt sie nie ustosunkowal :-(

Mysle ze okna na wiosne róneiz z powodów finansowych...

Pawlok

PS: dzisiaj pierwsza kucha mojej ekipu murarskiej, noc coz tylkoc i co nie pracuja sie nie mylą , pomimo rysunkow zapomnieli o przepuscie w stropie pod rure kanalizacyjną- no coz beda kuc...zobaczymy co keiras popoludniu powie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może stemple do sprzedania? Potrzebujemy ok. 80 szt. na podparcie stropu (dł. 3 m).

p.s. Kiedyś czytając to forum zastanawałam się co to są te stemple, które tu ludzie ogłaszają do sprzedaży, teraz już wiem:)

 

No własnei czekam na potwierdzenie zabrania ze strony forumowiczów Damon bo mi własnie stempla zdejmują a dla nicj "zarezerwowałem" - tylko moje mają +/- 2,7 m...

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...