Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to dzisiaj dokonałem następnego zakupu - pustak ceramiczny Termo-Rapid

25x37,5x23,8 cm w ilości 1560 szt - koszt 9.906,00 - wystarczy na ściany zewnętrzne(wczesniej pisałem,że kupiłem bloczki M-6 na sciany fundamentowe po 2,80).

Zastanawiam się jaki materiał kupić na ściany wewnętrzne - co radzicie, może również pustak ceramiczny grubości 11.5 cm?

Co sądzicie, czy już kupować wełnę mineralną - w projekcie mam 20 cm w ilości 132 m2 i styropian do ocieplenia ścian fundamentowych gr.10 cm i gr.8 cm na izolację posadzek?

Czy w tych materiałach będzie rówież sezonowy wzrost cen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurtownie zawsze będą straszyć, czytałem za to w miarę profesjonalnie napisany artykuł z którego wynikało że ceny będą się wahać. Dopiero w 2009 roku ma nastąpić niewielki spadek więc wygląda na to że nie staszne nam są dyże zwyżki a rynek będzie należał do klientów a nie do hurtowników jak w 2007 roku.

 

Więc się nie pali. Może się okazać że w marcu będzie taniej niż w styczniu bo hurtownie chcąc sprzedać będą musiały walczyć z konkurencją i obniżać ceny. Poczekamy zobaczymy, na razie M6 w cenie 2,80 ... ni to drogo ale ...

 

pozdrawiam grupę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! My też mamy nadzieję zacząć w tym roku, dlatego chcielibyśmy dołączyć do grupy, jeśli pozwolicie:)

Budowa będzie w Gorzkim Polu, teraz jesteśmy na etapie załatwiania papierów i decydowania się na projekt, najprawdopodobniej będzie ten: http://www.mgprojekt.com.pl/domki/zgrabny/index.php

Co o nim sądzicie?

Budujecie się systemem gospodarczym, czy korzystacie z firm deweloperskich?

Ja właśnie dostałam ofertę z takiej firmy: sso za 150 tyś. i wydaje mi się, że to niezła propozycja, czy warto w ogóle bawić się w tej sytuacji w system gospodarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze złe doświadczenie z zakupem cegły Termo-Rapid.Jak wczoraj pisałem zamówiłem 1560 sztuk cegły po 6,35(cena loko budowa) razem 9.906,00 zł.

Dzisiał dostałem meilem fakturę:

1560 szt,x 3,00 = 4.680,00 + 22% VAT 1.029,60 = 5.709,60 zł

z dyspozycja wpłacenia zaliczki 1.709,60,a pozostałą kwotę 4.000,00 + 4.196,40 zł.dać kierowcy bez żdnego potwierdzenia,do tego dopłacić 520,00 zł.za palety.Przy uzgadnianiu ceny było ustalone,że palety są już wliczone w cenę cegły.

Mam wrażenie,że jest to jakiś trefny interes.

Po rozmowie telefonicznej ze sprzedawcą nie miałem wątpliwości ,że należy wycofać się z tego interesu i tak też zrobiłem.

No i jestem bez cegieł :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! My też mamy nadzieję zacząć w tym roku, dlatego chcielibyśmy dołączyć do grupy, jeśli pozwolicie:)

Budowa będzie w Gorzkim Polu, teraz jesteśmy na etapie załatwiania papierów i decydowania się na projekt, najprawdopodobniej będzie ten: http://www.mgprojekt.com.pl/domki/zgrabny/index.php

Co o nim sądzicie?

Budujecie się systemem gospodarczym, czy korzystacie z firm deweloperskich?

Ja właśnie dostałam ofertę z takiej firmy: sso za 150 tyś. i wydaje mi się, że to niezła propozycja, czy warto w ogóle bawić się w tej sytuacji w system gospodarczy?

 

ja próbowalem z dwoma. wyszlo 290 i 280 tys. a w kosztorysie tak jakos polowa. no i zrezygnowalem. Wszystko zależy co jest w tym sso? mury więźba i dekarz z materialami i jakie materialy?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ja próbowalem z dwoma. wyszlo 290 i 280 tys. a w kosztorysie tak jakos polowa. no i zrezygnowalem. Wszystko zależy co jest w tym sso? mury więźba i dekarz z materialami i jakie materialy?"

 

Ano właśnie, koszty... Przyznam, że ja już zaliczam doła jak czytam te wszystkie posty ile co kosztuje i za ile kto wybudował. Sądziłam, że 300 tyś. powinno spokojnie wystarczyć na wybudowanie i wykończenie takiego domku, ale okazuje się, że niekoniecznie...

A te Twoje wyceny to za całość? To, że kosztorysy przy projektach nijak się mają do rzeczywistości to już się dowiedziałam, kwestia tylko jak duża jest ta różnica.

Jeszcze swojego kosztorysu nie zrobiłam, ale już się boję:(

W ofercie tamtej firmy jest chyba wszystko: od przygotowania placu budowy po dach, rynny. Muszę to jeszcze wnikliwie przestudiować, ale kusi mnie to.

 

p.s.

W Gorzkim Polu jeziora chyba nie ma, jest w pobliskim Jerzykowie, ale w ogóle okolica sympatyczna, och, fajnie byłoby już tam mieszkać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ZIOMALI rozpoczynających w tym roku budowę swojego wymarzonego domku.

My tzn, ja i moja druga połowa obecnie mieszkamy w Wolsztynie, lecz budować będziemy bliżej Poznania. Dokładnie Wam nie powiem, gdyż mamy dwie opcje do wyboru Buk lub Trzebaw. Wahamy się jeszcze, ale wiemy już jaki dom będziemy budować. Będzie to Niewielki M05a z Muratora.

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=337&IdKolekcji=

Wiosną kupujemy projekt a jesienią jak wszystko dobrze pójdzie to zaczniemy budowę.

Wszystkim życzę wytrwałości w dążeniu do celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te Twoje wyceny to za całość? To, że kosztorysy przy projektach nijak się mają do rzeczywistości to już się dowiedziałam, kwestia tylko jak duża jest ta różnica.

W ofercie tamtej firmy jest chyba wszystko: od przygotowania placu budowy po dach, rynny. Muszę to jeszcze wnikliwie przestudiować, ale kusi mnie to.

Zakres podobny czyli przed drzwiami i oknami. U mnie różnica byla spora: kosztorys 175 wycena 280-295. Ale jeśli masz w opisie projektu 130 a ofertę na 150 może do negocjacji to... Przewinął się chyba na wielkopolskiej białej liście temat wykonawców pod klucz. Może sprawdź jeszcze u kogoś z nich. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Ho ho ho, ale się porobiło :o

dopiero teraz Was namierzyłem, a Was tu tak dużo :o :p

 

Ale to dobrze im więcej tym lepiej 8)

Pozdro for ALL

 

Ja mam zamiar startować w maju loko - Szczepankowo

ale zobaczymy jak wyjdzie, czy nie będzie poślizgu.

Projekt zamówiony w Archonie (patrz podpis), ma być lada już

Architekta mam - takiego do adaptacji, projektu wnętrz, elewacji, ogrodzenia, ogrodu i w ogóle do rany przyłóż :D

W przyszłym miesiącu składam papiery do PnB.

Prąd i Woda ma być w marcu - tu mnie martwi czy nie będzie obsuwy :cry:

Acha, ekipę (firma - robocizna i materiały) już mam zaklepaną.

No nic pożywiom uwidim :-?

 

No i bym zapomniał.

Poszukuję Inspektora Nadzoru Budowlanego, jako mocne wsparcie inwestora.

Wszelkie dobre i sprawdzone namiary mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofuros, dzięki za geodetę - mam już mapki - szybko i przyjemnie.

Ekipę chyba będziemy mieli tę samą :wink:

Z projektem Archon mi się trochę opóźni, bo wczoraj zadzwonili z pytaniem, czy się zgadzam na kominy systemowe, bo zmienili mi w projekcie na Schiedla, a ja się właśnie nie zgadzam (radziłam się p.Agnieszki) i teraz muszą odkręcać. Nadgorliwość...mogli pytać zanim pozmieniali.

Ta Krzewuszka 2G na stronie Archonu to Twoja?

Potrzebuję kogoś, tzn chyba dwóch ktosiów do zaprojektowania, wykonania i przepchnięcia przez urzędy przeniesienia rurki gazowej i wodnej - z tyłu mojej działki jest domek i rury ktoś radośnie pociągnął przez środek działki, wypadałyby mi pod domem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Kristofuros, dzięki za geodetę - mam już mapki - szybko i przyjemnie.

Ekipę chyba będziemy mieli tę samą :wink:

Z projektem Archon mi się trochę opóźni, bo wczoraj zadzwonili z pytaniem, czy się zgadzam na kominy systemowe, bo zmienili mi w projekcie na Schiedla, a ja się właśnie nie zgadzam (radziłam się p.Agnieszki) i teraz muszą odkręcać. Nadgorliwość...mogli pytać zanim pozmieniali.

Ta Krzewuszka 2G na stronie Archonu to Twoja?

Potrzebuję kogoś, tzn chyba dwóch ktosiów do zaprojektowania, wykonania i przepchnięcia przez urzędy przeniesienia rurki gazowej i wodnej - z tyłu mojej działki jest domek i rury ktoś radośnie pociągnął przez środek działki, wypadałyby mi pod domem...

Co do geodety nie ma za co dziękować, gość mi zrobił mapki jak trzeba i szybko to się poleca

Ekipę będziemy mieli tą samą, chyba że Ty zrezygnujesz, bo mi już się nie chce szukać,

czasem można trafić na minę, a Pani Agnieszka jest w porządeczku :wink:

A robiłaś już z Panią Agnieszką rekonesans po budowach ??

bo ja mam zamiar się umówić - na przyszłą sobotę może.

Co do Archonu i projektu to ta Krzewuszka G2 moja :p

nic nie dzwonili z pracowni, także myślę, że wszystko na dobrej drodze i że niedługo ten projekt dostanę.

Zaraz sobie do nich przedzwonię.

 

Co do tych łepków od przesunięcia rurek, to może by mi się kogoś udało namierzyć do tej rurki od gazu,

bo mam dojścia, ale popytam i dam cynk jakby co :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do geodety nie ma za co dziękować, gość mi zrobił mapki jak trzeba i szybko to się poleca

Ekipę będziemy mieli tą samą, chyba że Ty zrezygnujesz, bo mi już się nie chce szukać,

czasem można trafić na minę, a Pani Agnieszka jest w porządeczku :wink:

A robiłaś już z Panią Agnieszką rekonesans po budowach ??

bo ja mam zamiar się umówić - na przyszłą sobotę może.

Co do Archonu i projektu to ta Krzewuszka G2 moja :p

nic nie dzwonili z pracowni, także myślę, że wszystko na dobrej drodze i że niedługo ten projekt dostanę.

Zaraz sobie do nich przedzwonię.

 

Co do tych łepków od przesunięcia rurek, to może by mi się kogoś udało namierzyć do tej rurki od gazu,

bo mam dojścia, ale popytam i dam cynk jakby co :wink:

 

Ładny ten Twój domek, mojego jeszcze nie ma na stronie :(

Z p.Agnieszką jedziemy w tę niedzielę do Kruszewni, na budowę Celta.

Jak coś znajdziesz to będę wdzięczna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Z projektem Archon mi się trochę opóźni, bo wczoraj zadzwonili z pytaniem, czy się zgadzam na kominy systemowe, bo zmienili mi w projekcie na Schiedla, a ja się właśnie nie zgadzam (radziłam się p.Agnieszki) i teraz muszą odkręcać...

Co jest nie tak z kominami systemowymi - mam takie w projekcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...