Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

ktoś mnie pytał na pw o cieśle ale wiadomość skasowałem przez przypadek wiec odpowiadam publicznie i przepraszam że tak późno ;)

swojego cieśli i dekarza nie polecam bo to partacze na maxa ale moge polecic firme ciesielsko dekarską która mi poprawiała i robiła kuzynce (szkoda ze wczesniej na nich nie trafiłem)

 

511608671 p. Mirek Maciejewski

 

 

ps. jak kos planuje ze bedzie miał siły po wprowadzce dalej wykańczać to raczej jest w błędzie ja opadłem w piórka jak już mieszkam nie chce mi się nawet lampki przykręcić nie mówiąc że drzwi wew. zakładam juz 2 tydzien :)

oczywiście nie dotyczy to tych co korzystają w 100 % z firm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Głupoty kolego gadasz. Przepraszam, ale zawsze mi się ciśnienie podnosi gdy ktoś ślepo patrzy w przepisy. Kupując nowy samochód też nie wykupujesz AC? Przecież przepisy go nie wymagają.

 

Odpowiem tak nie kupuje nowych samochodów...

 

 

Skoro już o tych przepisach gdzieś tam wspomniałem to wg. normy, jeśli nie budujesz budynku użyteczności publicznej, budynku przemysłowego, jeśli Twój dom nie jest wyższy niż 15m, nie jest zbudowany z materiałów łatwopalnych i nie ma ponad 500m2 powierzchni to NIE MUSISZ zakładac instalacji odgromowej.

 

Czyli potwierdzasz to co napisałem wczesniej nie ma obowiązku i w takim konteksice odpowiadałem, zaden ubezpeiczyciel nie ma zatem prawa do negowania ewentualnego odszkodowanai wobec braku instalacji odgromowej bo taka była tresc pierwotnego pytania.

 

Z innej beczki pytałem się o szkółki ogrodnicze - byłem dzś w Kórniku - szkółka OK pare roslinek nabyte , ale główny żywopłotowy zakup tj. tuje szmaragd ok 30 cm w cenie 8,50 zł i cisy ok 25 cm w cenie 4,50 w szkółce w Trzykolnych Młynach.

 

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Witam

Może ktoś już przez to przechodził.

Moja działka jest położona w małej bocznej ulicy Poznania, która nie jest nazwana, bo pierwszy się przy tej uliczce buduję.

Jest to uliczka ślepa boczna do ulicy głównej, która ma sporo numerów.

Jeżeli nie nadawać nazwy tej uliczce to prawdopodobnie mój dom miałby numer xxxf.

 

Gdzie można uzgodnić ( może nazwać ulicę ? ) adres ??

Gdzie trzeba się zgłosić, bo nie mam bladego pojęcia :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może ktoś już przez to przechodził.

Moja działka jest położona w małej bocznej ulicy Poznania, która nie jest nazwana, bo pierwszy się przy tej uliczce buduję.

Jest to uliczka ślepa boczna do ulicy głównej, która ma sporo numerów.

Jeżeli nie nadawać nazwy tej uliczce to prawdopodobnie mój dom miałby numer xxxf.

 

Gdzie można uzgodnić ( może nazwać ulicę ? ) adres ??

Gdzie trzeba się zgłosić, bo nie mam bladego pojęcia :roll:

 

Witam!

 

Ja się buduję przy ulicy, która nie miała nazwy tyle że w Mosinie. Procedura była bardzo prosta. Zebrałem wszystkich znanych mi właścicieli działek przy tej ulicy. Po burzliwej dyskusji wybraliśmy proponowaną nazwę (i dwie zapasowe w razie gdyby pierwsza się nie spodobała). Następnie napisałem krótkie podanie o nadanie nazwy ulicy i zaniosłem je do miłej Pani w Wydziale Geodezji w Urzędzie Gminy. Po miesiącu na najbliższej Sesji Rady Gminy nazwa została nadana a wiadomość o tym przyszła do mnie pocztą. Myślę, że w Poznaniu sprawa wygląda podobnie tylko urząd jest większy i zajmie to pewnie więcej czasu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Kristofuros, ale masz fajnie - wymyślisz sobie nazwę ulicy :D Czy w okolicy obowiązuje jakiś klucz tematyczny typu kwiatki lub nazwiska?

He, he - będzie trzeba :D

W okolicy jednak są różne ulice: Gościnna, Serdeczna, Na Dołku, - ta trzecia nie bardzo pasuje do klucza tematycznego :roll: :wink:

Może nazwiemy ulicę - "Sympatyczna" co by zachować ten bardziej miły klucz tematyczny :p

Z drugiej strony znając życie to jak się pojawi nowa ulica to nas nikt nie będzie mógł znaleźć przez długie lata, każdy będzie pytał gdzie to jest. A jakby nadać tylko numery od głównej ulicy to był by adres po prostu Szczepankowo xxxf i każdy by wiedział gdzie to jest w Poznaniu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofuros, ale masz fajnie - wymyślisz sobie nazwę ulicy :D Czy w okolicy obowiązuje jakiś klucz tematyczny typu kwiatki lub nazwiska?

He, he - będzie trzeba :D

W okolicy jednak są różne ulice: Gościnna, Serdeczna, Na Dołku, - ta trzecia nie bardzo pasuje do klucza tematycznego :roll: :wink:

Może nazwiemy ulicę - "Sympatyczna" co by zachować ten bardziej miły klucz tematyczny :p

Z drugiej strony znając życie to jak się pojawi nowa ulica to nas nikt nie będzie mógł znaleźć przez długie lata, każdy będzie pytał gdzie to jest. A jakby nadać tylko numery od głównej ulicy to był by adres po prostu Szczepankowo xxxf i każdy by wiedział gdzie to jest w Poznaniu :roll:

pozwolę sobie się nie zgodzić, bo jak szukasz później konkretnego numeru "szczepankowa" a masz duże osiedle gdzie numery nie są rosnące/malejące to szału można dostac, lepsza ta sympatyczna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może ktoś już przez to przechodził.

Moja działka jest położona w małej bocznej ulicy Poznania, która nie jest nazwana, bo pierwszy się przy tej uliczce buduję (...)

Gdzie można uzgodnić ( może nazwać ulicę ? ) adres ??

Gdzie trzeba się zgłosić, bo nie mam bladego pojęcia :roll:

 

My właśnie przechodzimy. Skłądasz wniosek do Rady Miasta na ręce przewodniczaceogo, najlepiej z proponowana nazwą. Potem wniosek trafia do zarządu miasta, a dalej do zespołu nazewnictwa ulic M.Poznania. Jak na razie przewodniczący zespołu jest nie przychylny proponowanej przez nas nazwie, a w okolicy same nie ciekawe typu Straży Ludowej czy Synów Pułku ...wrrrrr! No mieszkać przy czymś podobnym nie chciałabym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Witam

Może ktoś już przez to przechodził.

Moja działka jest położona w małej bocznej ulicy Poznania, która nie jest nazwana, bo pierwszy się przy tej uliczce buduję (...)

Gdzie można uzgodnić ( może nazwać ulicę ? ) adres ??

Gdzie trzeba się zgłosić, bo nie mam bladego pojęcia :roll:

 

My właśnie przechodzimy. Skłądasz wniosek do Rady Miasta na ręce przewodniczaceogo, najlepiej z proponowana nazwą. Potem wniosek trafia do zarządu miasta, a dalej do zespołu nazewnictwa ulic M.Poznania. Jak na razie przewodniczący zespołu jest nie przychylny proponowanej przez nas nazwie, a w okolicy same nie ciekawe typu Straży Ludowej czy Synów Pułku ...wrrrrr! No mieszkać przy czymś podobnym nie chciałabym ;)

A ile czasu taka procedura może trwać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze własnie z zona glowimy sie i próbujemy ustalic kolejnosc prac do stanu zamieszkania :-)

Pytanie być może banalne ale totalnie jestem zakręcony w tym temacie: schody drewniane stawia sie na posadzcze betonowej czy na już ostatecznie wykończonej podłodze np płytkam (wszyscy znajomi poslzi w schody betonowe i totalnei nie mam gdzie podpatrzec)i?

No i drugi dylemat robilbyscie tynki wewnetrzne powiedzmy w II połowie listopada przy braku okien - otwory zabiezpieczyłbym deskami i folią ale czy już nie będzie za zimno, niby mońza robić do plus 5 stopni. Czy lepije poczekać do drugiej połowy marca?

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może ktoś już przez to przechodził.

Moja działka jest położona w małej bocznej ulicy Poznania, która nie jest nazwana, bo pierwszy się przy tej uliczce buduję (...)

Gdzie można uzgodnić ( może nazwać ulicę ? ) adres ??

Gdzie trzeba się zgłosić, bo nie mam bladego pojęcia :roll:

 

My właśnie przechodzimy. Skłądasz wniosek do Rady Miasta na ręce przewodniczaceogo, najlepiej z proponowana nazwą. Potem wniosek trafia do zarządu miasta, a dalej do zespołu nazewnictwa ulic M.Poznania. Jak na razie przewodniczący zespołu jest nie przychylny proponowanej przez nas nazwie, a w okolicy same nie ciekawe typu Straży Ludowej czy Synów Pułku ...wrrrrr! No mieszkać przy czymś podobnym nie chciałabym ;)

A ile czasu taka procedura może trwać ??

Bóg jeden raczy wiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze własnie z zona glowimy sie i próbujemy ustalic kolejnosc prac do stanu zamieszkania :-)

Pytanie być może banalne ale totalnie jestem zakręcony w tym temacie: schody drewniane stawia sie na posadzcze betonowej czy na już ostatecznie wykończonej podłodze np płytkam (wszyscy znajomi poslzi w schody betonowe i totalnei nie mam gdzie podpatrzec)i?

No i drugi dylemat robilbyscie tynki wewnetrzne powiedzmy w II połowie listopada przy braku okien - otwory zabiezpieczyłbym deskami i folią ale czy już nie będzie za zimno, niby mońza robić do plus 5 stopni. Czy lepije poczekać do drugiej połowy marca?

Pawlok

 

Powiedzmy, że tynki lepiej na wiosnę. Zaobserwowałam taką regułę na forum - ludzie, którzy zrobili jesienią mieli tak samo długo mokre jak ja, a robiłam na wiosnę. W mrozie nic nie schnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę kupić strop Teriva z pustków żużlowo betonowych i belki ? Z góry dziękuję!!!

 

Polecam Zensof tel. 695 373-695 Obsługiwali moją budowę i nie ma się do czego przyczepic. Gdy okazało się, że źle zamówiłem belki stropowe (zapomniałem że zamiast cegły 30 użyliśmy 24) to jeszcze tego samego dnia dowieźli prawidłowe. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że tynki lepiej na wiosnę. Zaobserwowałam taką regułę na forum - ludzie, którzy zrobili jesienią mieli tak samo długo mokre jak ja, a robiłam na wiosnę. W mrozie nic nie schnie.

 

troche inaczej to widze

 

plus zrobienia tynków na jesień

jest taki, że możesz wtedy jeszcze jesienią i podczas łagodnej zimy robić dalsze prace, które dopiero po tynkach dopiero mogą być robione

np. ogrzewanie podłogowe, posadzki itp.

poza tym lepiej jak tynki wysychają dłużej, a nie gwałtownie

 

plus zrobienia na wiosnę

budynek lepiej osiądzie i mniej pęknieć na tynkach będzie,

co jest szczeg. istotne jeśli budynek nie postał wcześniej przynajmniej z 2 miesiące do czasu tynkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plus zrobienia tynków na jesień

jest taki, że możesz wtedy jeszcze jesienią i podczas łagodnej zimy robić dalsze prace, które dopiero po tynkach dopiero mogą być robione

np. ogrzewanie podłogowe, posadzki itp.

poza tym lepiej jak tynki wysychają dłużej, a nie gwałtownie

 

Ech tylko prognozy długoterminowe jakie do tej pory czytalismy przeiwdują rychłą zime - śnieg i przymrozki już w listopadzie.

Chyba powiemy stop po dachu i kumulując finanse poczekamy do marca z resztą działań budowlanych. Zrobienie tynków dało by czas na samodzielne powolne położenie izolacji + styropianu na podłogach....

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

gdzie można kupić tanio szambo w okolicach Poznania? a najlepiej Swarzędza, żeby nie przepłacać za transport ????

Witam

Kupujemy tanie szamba z Radomia i poszukujemy czwartej osoby w celu obniżenia kosztów transportu.Jeśli jesteś zainteresowany to czekam na informację.Podam telefon do producenta w celu dalszych uzgodnień.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...