Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

Powiedzmy, że tynki lepiej na wiosnę. Zaobserwowałam taką regułę na forum - ludzie, którzy zrobili jesienią mieli tak samo długo mokre jak ja, a robiłam na wiosnę. W mrozie nic nie schnie.

 

troche inaczej to widze

 

plus zrobienia tynków na jesień

jest taki, że możesz wtedy jeszcze jesienią i podczas łagodnej zimy robić dalsze prace, które dopiero po tynkach dopiero mogą być robione

np. ogrzewanie podłogowe, posadzki itp.

poza tym lepiej jak tynki wysychają dłużej, a nie gwałtownie

 

plus zrobienia na wiosnę

budynek lepiej osiądzie i mniej pęknieć na tynkach będzie,

co jest szczeg. istotne jeśli budynek nie postał wcześniej przynajmniej z 2 miesiące do czasu tynkowania

 

 

To tynki robi sie przed podłogówką???? Kurcze a mnie nikt nie poinformował, nawet ten od podłogówki z ktorym jestem umówiona na grudzien:) hmmm...teraz to mi klina zabiliscie...pozostanie mi szukanie kogos do tynków jeszcze przed grudniem albo przerzucenie tynkówi podłogówki +elektryka bo tez na grudzien jest umówiony na wiosne. Ile teraz biorą za połozenie tynków wewnetrznych???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

[...

 

 

To tynki robi sie przed podłogówką???? Kurcze a mnie nikt nie poinformował, nawet ten od podłogówki z ktorym jestem umówiona na grudzien:) hmmm...teraz to mi klina zabiliscie...pozostanie mi szukanie kogos do tynków jeszcze przed grudniem albo przerzucenie tynkówi podłogówki +elektryka bo tez na grudzien jest umówiony na wiosne. Ile teraz biorą za połozenie tynków wewnetrznych???

Tynki możesz zrobić po podłogówce, ale wtedy najpierw wylewasz posadzkę. Pytanie czy masz tynki maszynowe czy ręczne i czy masz sprawdzoną ekipę która nie narobi Ci bałaganu kładąc tynki.

U mnie w poniedziałek skończyli kłaść tynki, wcześniej wylewali posadzki bo miałem już zrobioną podłogówkę. Straszyli mnie znajomi, że nie doczyszczę tych posadzek po tym jak mi tynki zrobią. Zrobili tynki, posadzki zabezpieczyli grubą folią i zostawili w domu czyściutko - żadnego skrobania kawałków tynku z posadzek. Zapraszam do mnie na budowę.

Nie wiem czy to by przeszło przy tynkach maszynowych (więcej wody) i przy mniej doswiadczonej (delikatnie mówiąc) ekipie.

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Ile teraz biorą za połozenie tynków wewnetrznych???

 

26-30 zł netto /m2

zależy od rodzaju tynku (gipsowe, cem-wapienne), wykonawcy, stanu powierzchni ścian

 

Ja płaciłem 15 zł za metr, ale ceny były ustalane w marcu, a termin zaklepany w październiku 2007. Ekipa ta sama co mi budowała dom. W marcu tego roku zaklepałem sobie termin na tynki zewnętrzne na marzec 2009. Tak fajnej i fachowej ekipy ze świecą szukać. I do tego ceny mają normalne , a nie jakieś z kosmosu. Jezeli ktoś robi z panem Darkiem Łodygą to może spać spokojnie.

 

Przy okazji mam pytanie ile kosztuje wykańczanie poddasza czyli ocieplenie 15+5 cm plus płyty k/g i wstępne szpachlowanie. Ile za metr?

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tynki robi sie przed podłogówką???? Kurcze a mnie nikt nie poinformował, nawet ten od podłogówki z ktorym jestem umówiona na grudzien:) hmmm...teraz to mi klina zabiliscie...pozostanie mi szukanie kogos do tynków jeszcze przed grudniem albo przerzucenie tynkówi podłogówki +elektryka bo tez na grudzien jest umówiony na wiosne. Ile teraz biorą za połozenie tynków wewnetrznych???

 

Mozna robic tak i tak...

Zdan jest wiele - hmm mój kierownik budowy widzial jednak tynki przed podłogami i instalacjami wodno-kanalizacyjno- grzewnymi...

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność powinna być zachowana w miare logiki.

Najpierw elektryka potem tynki żeby zakryć kable (te w ścianach a na podłogach za chwilę), po tym robi sie instalacje podlogowe i zalewa posadzki.

Każda inna kolejność bedzie powodowała utrudnienia bo albo mozemy coś zniszczyć albo coś zabrudzić :D

My jesteśmy po tynkach i po posadzkach wg w.w. kolejności.

Za tynki płaciłem 13 pln/m2 (ręczne cem-wap)

Za posadzki 15 pln/m2 z miksokreta półsuche żeby mi szybciej wyschlo przed zimą.

Teraz czekamy aż wyschnie i bedziemy przygotowywac się do grzania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może ktoś już przez to przechodził.

Moja działka jest położona w małej bocznej ulicy Poznania, która nie jest nazwana, bo pierwszy się przy tej uliczce buduję (...)

Gdzie można uzgodnić ( może nazwać ulicę ? ) adres ??

Gdzie trzeba się zgłosić, bo nie mam bladego pojęcia :roll:

 

My właśnie przechodzimy. Skłądasz wniosek do Rady Miasta na ręce przewodniczaceogo, najlepiej z proponowana nazwą. Potem wniosek trafia do zarządu miasta, a dalej do zespołu nazewnictwa ulic M.Poznania. Jak na razie przewodniczący zespołu jest nie przychylny proponowanej przez nas nazwie, a w okolicy same nie ciekawe typu Straży Ludowej czy Synów Pułku ...wrrrrr! No mieszkać przy czymś podobnym nie chciałabym ;)

hehe fajnie macie, w naszej wsi jest tylko jedna droga i w dodatku slepa, nie mamy nazwy ulicy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

hehe fajnie macie, w naszej wsi jest tylko jedna droga i w dodatku ślepa, nie mamy nazwy ulicy :(

 

Nie zgadzam się z tą ulicą ślepą, jak jedziesz do końca przez wioskę, skręcasz w prawo i po wertepach możesz dojechać do Glinki Szlacheckiej, a potem do ul. Słowackiego w Kostrzynie :wink: - kiedyś jakieś 10 lat temu dało się przejechać traktorem lub terenowym autem, albo rowerem lub motorem - nie wiem jak jest teraz :lol: 8) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o tynkach i posadzkach:

 

U mnie właśnie się robią tynki c-w za 15zł /m2 (miało być 14 ale doliczyli 1zł za gruntowanie) i nie wiem czy robić jeszcze posadzki - ekipa jest chętna, instalator też się znajdzie;) czy czekać do wiosny.

 

Mam jeszcze wątpliwości co do okien. Tynkarze twierdzą, że robienie posadzek bez drzwi tarasowych i zewnętrznych nie jest dobrym pomysłem ponieważ może okazać się później, że będę miał schodek przy wyjściu. Z kolei pan z Urzędowskiego cytuje warunki gwarancji, w których jest podobno zapisane, że wstawienie okien przed wykonaniem prac mokrych powoduje utratę tejże gwarancji. Okien na razie nie wstawię a posadzki chętnie zrobiłbym. Czy ktoś przerabiał taki scenariusz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe fajnie macie, w naszej wsi jest tylko jedna droga i w dodatku ślepa, nie mamy nazwy ulicy :(

 

Nie zgadzam się z tą ulicą ślepą, jak jedziesz do końca przez wioskę, skręcasz w prawo i po wertepach możesz dojechać do Glinki Szlacheckiej, a potem do ul. Słowackiego w Kostrzynie :wink: - kiedyś jakieś 10 lat temu dało się przejechać traktorem lub terenowym autem, albo rowerem lub motorem - nie wiem jak jest teraz :lol: 8) :wink:

Dobra dobra, mówiłem o asfalcie :D a qadem to się da wszędzie przejechać :D

 

AD. Okien to powinny być zamontowane raczej przed pracami mokrymi ponieważ tynki i posadzki nie powinny schnąć w przeciągu... i bądź tu mądry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze ciesla juz mi zakomunikował obsuwe - problem czy robic tynki jesienia sam sie anulowal...bedzie gotowy dach i przerwa zimowa na budowie.

Natomiast nadal nie mam jasnosci ze schodami drewnianymi czy robi sie je na posadzke betonową czy na gotową podłoge, hmm przed szukaneim schodów warto by sie bylo dowiedziec:-)

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26-30 zł netto /m2

zależy od rodzaju tynku (gipsowe, cem-wapienne), wykonawcy, stanu powierzchni ścian

 

To jest cena za co?

Moja ekipa murarska zaoferowała wapienno-cementowe reczne za 15zł/m2 robocizny.

Pawlok

 

ups, myslalem że wszystkie ekipy tynkarskie ceny z materialem podają

 

moje ceny to oczywiscie cena robocizny+materiał i dot. tynków maszynowych, bo o takie pytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę moje pytanie.

Orientuje się ktoś ile kosztuje ocieplenie poddasza (u mnie wełna 15 + 5 cm) i położenie płyt k/g ?

T.

 

Za płyty k/g ze stelażami płaciłem ok. 27 zł m^2.

Wełnę i folię położyłem sam.

 

Natomiast nadal nie mam jasnosci ze schodami drewnianymi czy robi sie je na posadzke betonową czy na gotową podłoge,

 

Wykonawcy, z którymi rozmawiałem mówili, że nie ma to dla nich znaczenia.

Natomiast zgodnie twierdzili, że dla mnie lepiej będzie jesli posadowią schody po wykonaniu płytek na podłodze (ładniej wygląda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze ciesla juz mi zakomunikował obsuwe - problem czy robic tynki jesienia sam sie anulowal...bedzie gotowy dach i przerwa zimowa na budowie.

Natomiast nadal nie mam jasnosci ze schodami drewnianymi czy robi sie je na posadzke betonową czy na gotową podłoge, hmm przed szukaneim schodów warto by sie bylo dowiedziec:-) Pawlok

 

Qrcze, co to znaczy na posadzkę czy na gotową podłogę?

 

Z tematyki schodów wylewanych (żelbetowych) uczulam wszystkich, że KRYTYCZNE są wysokości na jakich ustawia się pierwszy i ostatni stopień podczas prac (przy założeniu że stopnie w środku już są równo- poprawnie rozdzielone). Podobno jest masa błędów na budowach które potem bardzo ciężko skorygować- był nawet taki wątek na Wlkp.2007 gdzie któremuś z naszych budujących pierwszy schodek rozjechał się o 6cm.

 

Spróbuję (na ile umiem) pokazać to na przykładzie:

 

Stopień ma mieć powiedzmy 17cm wysokości na gotowo

 

PIERWSZY STOPIEŃ

do obliczeń od podbetonu należy dodać wysokość posadzki z projektu np. 17cm dalej dodać wysokość tego co będzie leżało na podłogach TRZEBA WIEDZIEĆ JUŻ TERAZ! czyli 1cm glazura albo 1,5 albo 2,2cm panel lub parkiet. Od tego jednak trzeba odjąć wysokość stopnicy i tu rozpiętość od 1cm glazura do 4cm drewno (też trzeba wiedzieć co się będzie kładło na schody). Taki stopień podczas budowy będzie miał ok. 32cm czyli będzie istotnie wyższy niż pozostałe.

 

OSTATNI STOPIEŃ

Tutaj odwrotnie- wszystko będzie niższe ponieważ od bazowych 17cm odejmujemy wys. posadzki na piętrze czyli np. 10cm dalej odejmujemy to co będzie leżało na podłogach np. panel 1,5cm ale dodajemy wysokość stopnicy na schodach np. drewno 4cm. Wówczas wychodzi 9,5cm.

 

Mam nadzieję, że nic nie pokręciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę moje pytanie.

Orientuje się ktoś ile kosztuje ocieplenie poddasza (u mnie wełna 15 + 5 cm) i położenie płyt k/g ?

T.

 

wełna + sznurkowanie powinno byc ok. 10-12pln/m2

stelaż + Gk+ szpachlowanie spoin ok. 25-28pln/m2

2x gipsowanie płył 10-15pln/m2

 

czyli bez gipsowania całych płyt do 40pln/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę moje pytanie.

Orientuje się ktoś ile kosztuje ocieplenie poddasza (u mnie wełna 15 + 5 cm) i położenie płyt k/g ?

T.

 

A ja potrzebuję baaardzo informacji o kosztach prac malarsko-płytkarskich- takie pierdółki typu cokoliki, robienie półek w gk, okładanie półek płytkami, płytki w łazienkach na podłogach i ścianach, podłogi proste i w karo, drobne zabudowy np. geberity w gk, biały montaż armatury, osadzanie parapetów, osadzanie wywietrzników i inne.

 

Proszę i dziękuję z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...