Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Podniesienie (jak również obnizenie) ścianki kolankowej w stosunku do jej wysokości podanej w zatwierdzonym projekcie bez uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę jest niezgodne z prawem. A wpisanie przez kierownika budowy w dziennik wykonania takiej zmiany pominę milczeniem

 

Moj kieras tez mowil ze to tylko za zmianą pozwolenia - a w moim przypadku i tak bylo po ptakach bo w WZ mialem okresloną wysokość budynku.

I tak z racji skosu podloza mam poziom zero mocno wgórze - wiec lepiej nie ryzykowac - mimo ze niby tego nie mierzą

Mam nadzieje ze te 75 cm sciany kolankowej + murłata 16 cm przy 40 stopniach nachylenia dachu da jw miare przyzwoite wnetrza...

Pawlok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno nanieść w projekcie skłądanym wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę informację o podnienieniu ścianki kolankowej, które zostanie wykonana dopiero podczas prac na wyraźne życzenie inwestora.

 

zabiłeś mi klina - zajrzę po powrocie do domu do papierów, bo o podniesieniu mówiliśmy już na etapie adaptacji projektu, ale wszelką papierologią zajmował sie mój mąż, a przy tej całej budowlanej wariacji pamieć mi już szwankuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabiłeś mi klina - zajrzę po powrocie do domu do papierów, bo o podniesieniu mówiliśmy już na etapie adaptacji projektu, ale wszelką papierologią zajmował sie mój mąż, a przy tej całej budowlanej wariacji pamieć mi już szwankuje

 

O dodatkową zgodę na adaptację - podniesienie ściany kolankowej poprosiliśmy DOMUSA kupując u nich gotowy projekt. Dostaliśmy ją na piśmie bez problemu.

Pozdrawiam mąż :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabiłeś mi klina - zajrzę po powrocie do domu do papierów, bo o podniesieniu mówiliśmy już na etapie adaptacji projektu, ale wszelką papierologią zajmował sie mój mąż, a przy tej całej budowlanej wariacji pamieć mi już szwankuje

 

O dodatkową zgodę na adaptację - podniesienie ściany kolankowej poprosiliśmy DOMUSA kupując u nich gotowy projekt. Dostaliśmy ją na piśmie bez problemu.

Pozdrawiam mąż :D

 

dzięki mężu za ratunek, tak to jest jak inwestor po kraju się rozbija....

 

 

PS Szukam namiarów na ekipy od tynków CEMENTOWO - WAPIENNYCH, macie jakieś sprawdzone?

 

a czy ta zgoda została dołączona do projektu i złożona wraz z nim z wnioskiem o pozwolenie na budowę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIEAKTUALNE

 

Witam,

 

mam do oddania kilka ton "odpadów" granitu. Odpadów, ponieważ jest to produkt nienormowany powstały przy produkcji standaryzowanej kostki, ale jakościowo to ciągle granit.

 

Wady:

- trudniej się układa niż zwykłą kostkę

- oby ją ode mnie zabrać trzeba sobie poradzić bez koparki, ponieważ nie mogę jej wpuścić ponad szambem, chyba, że sięgnie przez płot

- wiekości kawałków granitu są różne od 5 cm do 15

 

Zalety:

- cena... powiedzmy 4pak cocacoli

- ładnie wyglada po ułożeniu, właściwie nie różni się od standarowej kostki granitowej

 

Załączam zdjęcia, aby było wiadomo co oddaję oraz co można z tego zrobić (moja własna amatorska opaska i podjazd wykonane przeze mnie osobiście)

 

Kontakt: [email protected]

 

 

http://images50.fotosik.pl/6/31050906110dee7cm.jpg

http://images34.fotosik.pl/353/d59cfff3f1a9d21em.jpg

http://images44.fotosik.pl/6/8fde70b16d4fa641m.jpg

http://images33.fotosik.pl/358/e00021f881ad8b6am.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

poszukuję jakieś rzetelnej analizy powyższego tematu.

Byłbym wdzięczny za jakies ciekawe linki lub własne doświadczenia

 

Jagu użyj opcji szukaj a zawali cie postami. Od argumentów będzie głowa bolec etc.

Osobiście mam kominek z płaszczem wybór taki bo podobno anemostaty budzą :roll: , a z drugiej strony mielismy akurat znajomego fachowca który bardzo ładnie połączył piec na gaz plus Makroterm.

 

Czytaj i ucz się, powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...