Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wielkie dzięki krys1 :wink:

Jutro mi zakładają, dam znac jak poszło.

Mam jeszcze jedno pytanko:

Czy ktoś ma jakieś fajne rozwiązania co do instalacji elektrycznej?

Widziałam kiedyś oświetlenie schowane za płytą, która była zamontowana w pewnej odległości od ściany i wyglądała jak podświetlony obraz.

Czy ktoś się orientuje jak to zrobic, bo musiałabym tam przewody pociągnąc?

 

Poszukaj zdjęcia tego rozwiązania, lub czegoś podobnego.

 

Niestety nie umiem sobie tego w tej chwili wyobrazić. Jak zobaczę o co Tobie chodzi to być może uda mi się podpowiedzieć jakieś rozwiązanie.

 

Jedno jest pewne, przewody na pewno będziesz musiała pociągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was na forum.Ponieważ noszę sie z zamiarem kupna domu sso mam prośbę pomóżcie mi wycenić koszt jego wykończenia.Dom parterowy opapowany wylany chudziak rozłożona kanaliza ,ścianki działowe są ,prąd w skrzynce na działce,woda ma być niebawem podłączona na działkę.Dach niestety licznie łamany koperta i druga dołożona nad garażem o powierzchni 250-300m(nie mam jeszcze projektu więc strzelam z wymiarem dachu).Powierzchnia 150 m w tym 8 okien przeciętnej wielkości, 1 balkonowe i 1małe w łazience.Podajcie mi jakieś wyceny ile za ,prąd,instalacje ,szambo, ocieplenie tynki,posadzki,,c.o.z piecem na ekogroszek,okna z Gniezna ( polecane przez wszystkich) - tak planuje przynajmniej.Liczę liczę i różnice są tak duże że może na lokalnym forum ktoś pomoże Może choć przeciętne wyceny ze swoich domów podacie dla przykładu..Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b]Midac[/b] tak jak napisał Pawlok - cena wykończenia to widzimisię inwestora. Bez projektu czy wizji lokalnej nikt nie policzy m2 choćby ścian do tynków. Musisz wziąc kartkę i ołówek i każdą pozycję rozpisać. Można mieć kaloryfer za 500 zł i tej samej mocy za 7000 zł , więc standard zależy od Ciebie. Musisz dokładnie określić rodzaj tynku i powierzchnię oraz ustalić z tynkarzem jak rozliczacie wnęki okienne, wycenę instalacji najlepiej zlecić wykonawcy ustalając jaki piec, jakie rurki (bo są różne :)) , kominek jeśli chcesz to już też wyceniać i tak z każdą rzeczą. W dzisiejszych czasach realna wartość domów o podobnej powierzchni może być baaaardzo różna. Tak jest ze wszystkim. Osobiście przed budową zrobiłam dość dokłądny kosztorys niemal w detalach i wiedziałam między jakimi pozycjami mogę a między którymi muszę zrobić przesunięcia finansowe.

Ważne, żebyś dobrze ocenił realną wartość zakupowanej nieruchomości. Z tego co piszesz to stan surowy otwarty. Pytanie co na dachu leży? Generalnie to cena działki+ 60 000 -70 000 zł, o ile fundamenty są dobrze wyizolowane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poradźcie gdzie kupowaliście dachówkę w dobrej cenie i proszę o namiary na dekarza i ekipę od tynków cem-wap.Muszę ogrodzić tymczasowo front działki siatką leśną czy ma ktoś do wydania lub do sprzedania kilka słupków albo niepotrzebne stemple - chodzi mi o 3,4 szt.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poradźcie gdzie kupowaliście dachówkę w dobrej cenie i proszę o namiary na dekarza i ekipę od tynków cem-wap.Muszę ogrodzić tymczasowo front działki siatką leśną czy ma ktoś do wydania lub do sprzedania kilka słupków albo niepotrzebne stemple - chodzi mi o 3,4 szt.Pozdrawiam.

 

Kolmax Swarzez ul. Szumana 47

http://www.kolmax.pl

Bieremy całość dachu - oferta była znacznei ciekawsza niz wspominanego np Dach-Plusa ze Sremu.

Ciesle/dekarze bede mógl polecić jak zakończy mój dach :-)

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poradźcie gdzie kupowaliście dachówkę w dobrej cenie i proszę o namiary na dekarza i ekipę od tynków cem-wap.Muszę ogrodzić tymczasowo front działki siatką leśną czy ma ktoś do wydania lub do sprzedania kilka słupków albo niepotrzebne stemple - chodzi mi o 3,4 szt.Pozdrawiam.

 

parę postów wyżej podawałem

ale niech bedzie cytuje sam siebie :roll:

ktoś mnie pytał na pw o cieśle ale wiadomość skasowałem przez przypadek wiec odpowiadam publicznie i przepraszam że tak późno ;)

swojego cieśli i dekarza nie polecam bo to partacze na maxa ale moge polecic firme ciesielsko dekarską która mi poprawiała i robiła kuzynce (szkoda ze wczesniej na nich nie trafiłem)

 

511608671 p. Mirek Maciejewski

 

proponuje powołać sie na forum :)

 

a wszystko na dach (oprócz wieźby) kupowałem w hurtowni głównie dla firm dekarksich Dekpol ul. sytkowska :)

w komaxie też byłem i pan naprawdę sie starał zrobić dobrą cene ale na moje pytanie czy zrobi taniej (podałem mu wycenę dekpolu) powiedział ze nie może bo sam u nich sie zaopatruję a zarobić 1% mu sie nie opłaca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii płytek, a w zasadzie salonów w Poznaniu i okolicy - może się komuś przyda?

http://tinyurl.com/glazura

Jeśli macie swoje punkty, których nie umieściłem to proszę o info, będziem rozszerzać mapkę

Wrzuciłem na razie te firmy, które mają swoją stronę i maila. Uznałem, że najlepiej po tysiącu wycieczek i wybraniu płytek zakończonym oczopląsem sporządzić porządne zestawienie i zaatakować wszystkich mailowo

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii płytek, a w zasadzie salonów w Poznaniu i okolicy - może się komuś przyda?

http://tinyurl.com/glazura

Jeśli macie swoje punkty, których nie umieściłem to proszę o info, będziem rozszerzać mapkę

Wrzuciłem na razie te firmy, które mają swoją stronę i maila. Uznałem, że najlepiej po tysiącu wycieczek i wybraniu płytek zakończonym oczopląsem sporządzić porządne zestawienie i zaatakować wszystkich mailowo

Pozdr.

Jeszcze Matador na Obornickiej - słaba wystawka dobre ceny, porównywalne z cenami w e-sklepach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Matador na Obornickiej - słaba wystawka dobre ceny, porównywalne z cenami w e-sklepach

 

co do cen u w Matadorze to w zeszłym tygodniu miałem zabawną sytuację: dostałem wycenę na konkretny model i sprawdziłem że na allegro mam trochę taniej. Więc uderzyłem jeszcze raz i po stwierdzeniu że otrzymana wycena nie jest atrakcyjna dostałem nową, która przebiła wszystko. Tak więc mogę śmiało polecić Matadora jako sklep, który potrafi powalczyć o klienta.

 

Kupiłem u nich masę towaru- z transportem jest ok. Jeszcze nie rozpakowywałem paczek więc nie wiem jak jest z jakością, nie miałem też na razie reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłeś w Gminnej Spółdzielni w Mosinie o której kiedyś pisałem? Ja tam kupiłem cały osprzęt do więźby na raz. W życiu bym nie pomyślał że będę GS reklamował.

 

Byłem w GS :-)

Ostatecznie poszukiwane śruby dostąłem w małym sklepiku w Luboniu na Zabikowskiej.

Wiezba już stoi, scianki działowe tez teraz czekam az ciesla/dekarz wejdzie dalej robic - ostati ulewny tydzien sprawił obsuwe..

A co do GS to np w tym sezonei meili dobre ceny na Dyserbit i toczke tam kupiłem :-)

Jedyny mankament GSu to czasami przez telefon podają inne ceny niż są w rzeczywistości.

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...