Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeszcze Matador na Obornickiej - słaba wystawka dobre ceny, porównywalne z cenami w e-sklepach

 

co do cen u w Matadorze to w zeszłym tygodniu miałem zabawną sytuację: dostałem wycenę na konkretny model i sprawdziłem że na allegro mam trochę taniej. Więc uderzyłem jeszcze raz i po stwierdzeniu że otrzymana wycena nie jest atrakcyjna dostałem nową, która przebiła wszystko. Tak więc mogę śmiało polecić Matadora jako sklep, który potrafi powalczyć o klienta.

 

Kupiłem u nich masę towaru- z transportem jest ok. Jeszcze nie rozpakowywałem paczek więc nie wiem jak jest z jakością, nie miałem też na razie reklamacji.

 

Zainteresowanych plytkami przestrzegam przed Giantem - pisalem juz o nich wczesniej. Kupilem u nich plytki i od 7 miesiecy walcze z reklamacja. Sprawa doczeka sie finiszu w sadzie i bedzie o tym tez pewnie artykul w prasie. Wkleje link, jak juz sie ukaze - historia nadaje sie na amerykanski film :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was.Ratujcie mam juz kilka wycen dachówki i głowa mi peka od cen!!!Nie wiem jaką wybrać we wszystkich hurtowniach odradzaja Robena a ja mam wycenę za dachówkę i gąsiory za dach ok 320 m 14 tys i to w Poznaniu.Koramic Creaton wycena podchodzi pod 30 tys z łatami,włazem na dach itdGeneralnie róznica w cenie to ok 10 zł na metrze.Mam jednak wątpliwosci co do jakosci Robena,na forum aż huczy od negatywów,ze zamiki bez porównania itd Jaką Wy macie opinie na temat dachówek? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąg z mojego kosztorysu, nie wiem czy czegos nie pominołem.

Suma c.a. 4500 w tym system alarmowy za 1600 pln.

Instalacja jest na 230 V oraz dodatkowo częśc na 12 V (łazienka, salon), do tego instalacja rolet okiennych (12 sztuk).

Do tego kable głośnikowe. Kable antenowe, domofon, jakies kable internetowe itp. Na częśc materiałów miałem 30% zniżki.

Robocizna 0 zł.

 

 

 

YTDY 6*0,5	mb	100	 104,92 zł Technox Uchwyt TU-D2 100szt	opak	10	 45,99 zł Radpol uchwyt Flop FD4	opak	2	 7,25 zł Hager Skrzynka VF36TA GOLF p/t przez	szt	1	 122,10 zł Hager MB 110E wył.nadprąd 1x10A	szt	6	 57,97 zł Hager MC 116E wył.nadprąd 1x16A	szt	8	 98,38 zł Hager MBC 316E wył.nadprąd 3x16A	szt	2	 87,84 zł Przewód YDYp 3x1,5	mb	100	 164,70 zł Przewód YDYp 3x2,5	mb	100	 256,20 zł Przewód LGY 6 mm2 (żół/ziel)	mb	20	 73,69 zł F&F lampka kontrolna zasil 3f	szt	1	 24,89 zł Hager wyłącznk różnicowo-prądowy 4x63A 30 mA	szt	1	 136,15 zł Simet Puszka S60 DF łącz. Pomarańcz	szt	110	 40,26 zł YDYp 4x1,5	mb	100	 240,00 zł Uchwyt US-3 plastik	opak	2	 11,40 zł Uchwyt US-2/US-4 plastik	opak	2	 9,50 zł Kabel 4x0,75	m	100	 190,00 zł KAB-DY 50 mb 3x1,5 PE PC	szt	1	 45,92 zł Rura karbowana 21/25	szt	1	 13,94 zł Rura karbowana 28/23	szt	1	 15,23 zł Przewód 3x1,5	szt	1	 156,00 zł Przewód 3x2,5	szt	1	 226,00 zł Miara zwijana	szt	1	 5,94 zł Regał ocynk	szt	1	 34,58 zł System alarmowy	szt	1	 1 596,00 zł Peszel szary 	szt	2	 64,12 zł Rura karbowana 21/25 25 mb	szt	1	 13,95 zł Kabel koncentryczny 25 mb	szt	1	 22,46 zł Kabel głośnikowy 2x1,5	mb	50	 106,50 zł Przewód FTP 4x2x0,5	mb	25	 39,25 zł Uchwyt do kabli	szt	1	 10,54 zł Szybkozłączka	szt	1	 9,17 zł Szybkozłączka 2x2,5	szt	1	 6,12 zł Szybkozłączka 3x2,5	szt	1	 7,86 zł Pianka poliuretanowa	szt	6	 62,04 zł rura karbowana 28/23 25m	szt	1	 15,23 zł Przewód 3x1,5 100MYDYP	szt	1	 156,00 zł Gips budowlany	szt	1	 10,94 zł szyna łacze 3 faowe	szt	1	 26,41 zł Szybkozłaczka 3x2,5 10szt	opak	2	 15,72 zł Szybkozłaczka 2x2,5 10szt	opak	2	 12,24 zł żarówki 100 W	szt	3	 2,34 zł żarówki 60 W	szt	3	 2,34 zł Świetlówki 21 W	szt	1	 9,49 zł Świetlówki 13 W	szt	1	 8,36 zł Świetłowka garażowa G23 STD 18 W	szt	4	 17,76 zł Kabel YKY ZO 4x4	mb	1	 9,16 zł Kabel teloefon	mb	30	 45,90 zł Przewód 1 m DY	m	1	 3,50 zł 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podłogówki to nie trzeba mieć fachowca tylko dobry projekt :D

Trzeba pamiętać że przez szczeliny dylatacyjne musi iść w peszlu.

Najlepiej samemu zrobić, jakby kto się odważył, mam kilka zdjęć w dzienniku, mogą się przydać.

Dobrze jest nie łączyć nic w podłodze - oczywiście na ile się uda. Ja mam w całym domu jedno łączenie na 5 pętli grzewczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sąsiad też robił sam podłogówkę i faktycznie nie jest to jakaś super trudna praca , a można sporo zaoszczędzić . Warto mieć tylko dobrą maszynkę do wbijania zapinek bo to oszczędza sporo nerwów. Zresztą jej zakup nawet na własne potrzeby przy pracy na podłogówce i tak się opłaca bo koszty fachowców są .... kosmiczne. Zresztą miałem przyjemność posłuchać o fachowcu ,który podłączył podłogówkę pod obwody wyjściowe i po skończeniu domu trzeba było sporo kuć , a wykonujący te prace rozpłynął się w nicość. Ot samo życie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, Kolmaxu już chyba nie będę polecać, nie sztuka jak zaczynać tylko jak kończyć.....choć właśnie nie mozemy skończyc współpracy, a wkurzony dekarz zszedł z budowy

 

???

A ja własie dzis byłem na budowie - dekarz zadowolony dostał kolejną partie "zabawek" z Kolmaxu :-)

Wiec moze napiszesz co sie stało?

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Kolmax ma dobrą opinię na forum (my się nią również kierowaliśmy przy wyborze dostawcy). Jednak nasza współpraca z nimi jest dość pechowa. Fakt, na etapie wyceny byli zdecydowanie najlepsi. Dali dobre warunki i starali się zyskać klienta. Jeśli chodzi o miłą obsługę to zdecydowanie polecam Pana Wiesia - to właściciel siedzący po lewej stronie. Tyle zdecydowanych plusów. Potem już nie było tak różowo. Towar przyjeżdżał partiami i zawsze czegoś brakowało (to części rynien, to dachówek systemowych to innych drobiazgów). Niby nic, ale strasznie to dezorganizuje robotę, bo nie można skończyć danego odcinka i trzeba do niego wracać. Potem wystąpił problem z krzywą dachówką Rupp. Szczegóły opisałem w Dzienniku Budowy :evil: Wiem, że to nie jest wina Kolmaxu, ale miłych wspomnień mieć nie będziemy.

No i ostatnia sprawa - okna. 2.10.08 potwierdziłem wcześniejsze zamówienie okien Roto. Dekarz skończył układać dachówkę, okna, wyłazy i ławy się nie pojawiły, więc odszedł na inne budowy. W końcu dostałem wiadomość, że moje okna są (jest listopad), więc uzgodniłem z Dekarzem i Kolmaxem dostawe na środę (wczoraj). Zadzwoniłem rano do p. Wiesia i okazało się, że nic o tym nie wie i dostawa może być, ale nie od rana. Uzgodniliśmy więc dostawę na czwartek (dzisiaj) rano. Dekarz rano dostaje wiadomość, że będą o 9.00. Czeka! O 9.30 zniecierpliwiony dzwoni i dowiaduje się, że auto się ładuje i dostawa będzie może za 40 minut. Zdenerwowany stwierdził, że nie może marnować kolejnego dnia i siedzieć bezczynnie. Zebrał ekipę i pojechał zarabiać pieniądze gdzie indziej. Kolejna próba nastąpi jutro rano. Mam nadzieję, że okna dojadą punktualnie rano i cała sprawa dobrnie do szczęśliwego końca.

Jutro opiszę jak to wszystko się skończyło

 

Pozdrawiam :D

Damon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka! O 9.30 zniecierpliwiony dzwoni i dowiaduje się, że auto się ładuje i dostawa będzie może za 40 minut. Zdenerwowany stwierdził, że nie może marnować kolejnego dnia i siedzieć bezczynnie. Zebrał ekipę i pojechał zarabiać pieniądze gdzie indziej. Kolejna próba nastąpi jutro rano. Mam nadzieję, że okna dojadą punktualnie rano i cała sprawa dobrnie do szczęśliwego końca.

Jutro opiszę jak to wszystko się skończyło

Pozdrawiam :D

Damon

 

Coś nerwowy ten dekarz :-)

Jak na razie u mnie wszystko przebiegabez zarzutu, zapotrzebowanei dekarzo-cielsi było na zamowieniu a teraz tylko towar przyjezdza oraz są domawiane pewne elementy (deska i stopnie kominiarskie).

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello!

pytanie:

posadzka zasadnicza (pod kafle, panele...) ma być z betonu + plastyfikatora czy może z mieszanek??

(uwaga - mamy dom szkieletowy - im mniej wody w posadzce tym lepiej)

tnx za podpowiedzi :)

 

poszukaj w muratorze :)

kojarzę że pisali że najlepiej tzw suchy jastrych w domach drewnianych robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem, że opiszę jak się skończyła nasza współpraca z Kolmaxem.

Dzisiaj punktualnie przyjechała ostatnia dostawa (była tylko jedna mała pomyłka). Ale najważniejsze :p mam moje długo wyczekiwane okna i dodatkową paletę dachówki na podmianki za te krzywe, które trzeba będzie ściągnąć z dachu. Pozostaje tylko popłacić resztę faktur i będzie można uznać, że dość pechowa współpraca dobiegła do szczęśliwego końca. :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...