Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam

prosze o pomoc w namierzeniu jakiegos taniego projektanta przylacza wody z okolic swarzeda , kleszczewa, borowca, kornika itp

prosze podac tez ile zaplaciliscie za przylacze wody z wszystkimi uzgodnieniami w gminie i ZUD

[email protected]

 

Moze bys napisał gdzie sie budujesz?

Bo jezeli w terenie opanowanym przez aquanet to bierz liste z wykonawcami dzwon do tego który jest w danej gminie a on juz Cie porpowadzi dalej bezproblemowo..

A koszty wszystko zalezy ile masz metrow do zrobienia i nikt tuchyba niewywrózy ile to bedzie.

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to z Aquanetem nie jest lekko.Warto korzystać z listy firm ,które polecają - dlaczego to każdy pewnie wie ..

 

Dlatego poelcam brac goscia z listy (nieformalny monopol) by potem nie meic problemów...a tak poprowadzi przez układy i przyłacza bedą :-)

pozdrawiam

Pawlok

PS: dziaisj podziwialismy jak sloneczko topiło snieg napoludniowej połaci dachu i woda sobie przepieknie scieka...troche zimy a tyle radosic :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mam takie pytanie do tych, co są już na etapie okiennym: jak rozwiązaliście sprawę czyszczenia rolet w oknach które są nieotwieralne ?

 

Będę miał dwa okna stałe i chciałem w nich zamontować roletę. U znajomych widziałem takie rozwiązanie, ale problem mają z czyszczeniem rolety. Między szybę a roletę nie mają dojścia. Jak ją opuszczą to można podziwiać wątpliwej urody kolekcję zasuszonych pająków, much i innych syfów.

 

Macie na to jakiś patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę w etap: szukanie mebli

gdzie można kupić tanie jednoosobowe łóżka (typ tani pensjonat, rama sosnowa) - cena od 100 do 300 zł za sztukę??

 

Sama rama tyle kosztuje i znajdziesz takie nawet w Auchanie.

Podobne ceny mają w Giancie. Nietety do ceny nalezy doliczyc materac i tu juz jest różnie.

Właśnie kupiłam dla dziecka jednoosobowe łozko taką niby sofke tapicerowana nawet z pojemnikiem na posciel za 600 zl.

 

PS. Producent ma drugie łózko które zrobił ze złym dla mnie wymarem jak jestes zaintetesowana to odezwij sie na PW. Mysle, ze można uhandlować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mozecie mi podpowiedziec gdzie w Poznaniu moge poogladac wkłady kominkowe??? AAA i szukam specjalisty od obudowy kominków:)

 

Firma Prapol z Obornickiej, zrobili na nas dobre wrażenie, na forum polecał ich Celt, który montował z nimi 2 wkłady o ile dobrze pamiętam i był zadowolony i cenowo i jakościowo.

 

Firma InSIDE z Antoninka (ul. Mścibora 8, przy wiadukcie) są przedstawicielem i Viessmanna i kominków Makroterm + solary, robią tego (z tego co wiem) ogromne ilości. U mnie na wsi prawie po kolei w każdym domu. Zaleta: pełna integracja kotłowni na Viessmannie i kominka Makroterm w pakiecie co się nie zdarza u każdego. Z porównania cen wyszli trochę poniżej innych ofert (w tym Prapol i inni spoza miasta) ale wszyscy raczej gdzieś +/- 10%.

 

Robili mi całą kotłownię + instalację kominkową łącznie z oficjalnym uruchomieniem (też w pakiecie). Do jakości nie można się przyczepić. Czysto, szybko, dobrze. Oczywiście na etapie montażu!!! Prawdziwa weryfikacja to pewnie za parę lat. Sąsiad ma ich 2 sezon i nadal zadowolony :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też muszę ocieplić wodomierz. Czekam tylko na wełnę, która ma wkrótce przyjechać i którą mam zamiar opatulić sam wodomierz i wystające rurki. Mam nadzieję, że wystarczy.

 

Hej,

tak z ciekawości i jako rada na przyszłość- wystarcza przy tych temperaturach? U mnie w zamkniętym i ocieplonym garażu woda w wiadrze zamarzła dosyć konkretnie.

 

UWAGA!!!! na drugi tydzień stycznia prognozy pogodowe do -12, -13 st.C w nocy. To dla wszystkich którzy mają jakieś płyny zamarzające w instalacjach na budowach.

 

Po prostu zima. Kto by uwierzył :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za namiary na kominki!!!!! Co do moich okien to robimy je bez Pana J. Teraz mam inny dylemat...czy elektryk moze wejsc z robota przed hydraulikiem>?? Do tej pory myslałąm ze tak ale wczoraj jeden pan hydraulik stwierdzil ze on robi zawsze przed elektrykiem bo inaczej moze natknąc sie na kable...hmmmm...przeciez kable i tak beda na wierzchu wiec nie wiem jak to jest???

 

To się może chyba zdarzyć jeśli elektryk położy wiązki kabli na podłodze. Wtedy przychodzi hydraulik i ma kable na swojej drodze. U mnie elektryk robił przed hydraulikiem ale prowadził kable pod sufitem i hydraulik nie miał z nimi żadnego kontaktu. A w ogóle to ociera się o inny temat rzekę- co najpierw tynki czy hydraulik. Ja już po swojej budowie twierdzę że zdecydowanie tynki (czyli tradycyjnie). I to jest kolejny argument do tego pytania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mam takie pytanie do tych, co są już na etapie okiennym: jak rozwiązaliście sprawę czyszczenia rolet w oknach które są nieotwieralne ?

 

Będę miał dwa okna stałe i chciałem w nich zamontować roletę. U znajomych widziałem takie rozwiązanie, ale problem mają z czyszczeniem rolety. Między szybę a roletę nie mają dojścia. Jak ją opuszczą to można podziwiać wątpliwej urody kolekcję zasuszonych pająków, much i innych syfów.

 

Macie na to jakiś patent?

 

Generalnie problem jest z tych NIEROZWIĄZYWALNYCH. Moja ciotka kilka lat temu zamontowała sobie takie okno nieotwieralne z roletą zewnętrzną i jej wszelkie desperackie próby umycia rolety od wewnątrz spełzły na niczym. Skutek prób mycia jest gorszy niż jakby wcale tego nie próbowała umyć. Jezeli masz roletę z rewizją od dołu to możesz spróbować raz na kilka lat rozebrać urządzenie i to wyczyścić, ale generalnie nie ma patentu na umycie takiej rolety. Jakkolwiek zyczę powodzenia i mam nadzieję , ze jak coś wymyślisz to się podzielisz pomysłem.

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nocy jakieś sk....ny zdemolowali budowę w Szreniawie. Ukradli kable ze ścian niszcząc całą instalację i świeżo położone tynki maszynowe.

Jakby ktoś coś wiedział to proszę o info. Za wskazanie sprawców wyznaczona jest nagroda.

Na razie jest to 2000 PLN , ale może być więcej.

 

Pozdrawiam

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jakie rekuperatory istalujecie u siebie w domach? Z tego co widzę, sporo jest reku z firmy Bartosz. Ciekawe dlaczego? Chyba nie mają najnowszych rozwiązań, pobierają sporo prądu i sprawność ich nie jest porywająca. Chyba, że czegoś nie wiem.

A może macie reku innych firm?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez przyłączam się do pytania o reku - musze wybrać jakąś firmę, która zrobi mi projekt. Co prawda bedę potrzebowal takiej instalacj za jakieś półtora roku, ale juz na etapie SS chcę porobić przepusty, GWC i tak dalej... do projektu mojej Orchdei dostałem co prawda projekt z Dospel-a ale jest on oparty na rurach elastycznych a chę sztywne - mozę nawet system Rehau prowadzony w stropie/wylewce.... co myślicie o frimie pro-vent http://www.pro-vent.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...