Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

Gość Gosc_gość

Witam

Przerabialiście może temat okno z pustaków szklanych ??

 

Mam okno panoramiczne w garażu 3m x 0.6m (otwór) i docelowo ma być z luksferów.

Przymierzam się do tematu, ale im głębiej tym "ciemniej" :-?

Sposób montażu pewno tradycyjny.

Kiedy te okno montować ?? przed tynkami, po tynkach ??

a co z parapetem (kiedy montować) ??, bo też by pewno tam był potrzebny :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, czy mieliscie kładszione w fundamenty bednarki (bednarówki)-zapomnialam jak dokladnie sie to nazywa:) Elektryk zadal mi to pytanie a ja zdebialam. Nasz kierownik mowi ze nie mamy tego. Czy musi to byc czy nie????

Nic wielkiego się nie stało. Po prostu poprowadzisz otok uziomowy wokół budynku. Elektryk niech nie marudzi. Jak pogrzebie się trochę w ziemi to mu korona z głowy nie spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

b]Witam

Przerabialiście może temat okno z pustaków szklanych ?? [/b]

 

Ja mam podobne okno w garażu i jest tak:

przed tynkami i ociepleniem murarz wstawił pierwszą, zewnętrzną warstwę kolorowych pustaków i zlicował ją z murem ( to ważne, bo potem wyszedł u mnie problem jak zamontować parapet , a oto też pytasz, problem jest po mojej stronie, bo chciałam, żeby parapet podchodził po pustaki, a murarz twierdzi, że nie ma problemu, nie da sie po pustaki i traeba parapet osadzić na styk i doszczelnić masą, hmmm ..ja mam wątpliwości do teraz), drugą warstę zwykły bezpabrwnych będzie kładł teraz, juz po tynkach wewnętrznych, licując ze ścianą, celowo robie 2 warstwy pustaków ze względu na oszczędności energii i bez parapetu w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE WARTE 70 TYŚ A MOŻE NAWET DOM:

 

CZY BRAĆ RACHUNEK NA WYKONANIE CAŁEJ INSTALACJI W DOMU CZY NIE BRAĆ ALE ŻĄDAĆ PODPISANIA OŚWIADCZENIA O ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYKONANĄ INSTALACJĘ?

(wod-kan, ogrzew. podłogowe, c.o., 3 centralne systemy dowodzenia ogrzewaniem, podłączenie kominka do instalacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy ktos z szanownych inwestorów ma do ogrzewania domku podłaczony gaz z tej duzej butli??? Z racji tego iz gaz ziemny bedziemy mieli za jakies dwa lata to myslimy o podłaczeniu gazu propan butan ale w tej butyli która mozna wmopac w ziemie. nie wiem jak to wyglada cenowo i w ogóle jak wyglada sam etap instalacji???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w Wielkopolsce.Mam prośbę jak wielu z nas zamówiłam okna u Pani Michaliny w Gnieźnie w kolorze orzech + brama Krispola tez orzech,mam kłopot z dobraniem drzwi wejściowych,bo z tych które oglądałam to mają kilka odcieni i trudno dopasować.Może ktoś z Was ma takie okna z Oknoplastu Kraków i poradził sobie z doborem drzwi pod kolor.Proszę o nazwę firmy lub namiar na sklep.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w Wielkopolsce.Mam prośbę jak wielu z nas zamówiłam okna u Pani Michaliny w Gnieźnie w kolorze orzech + brama Krispola tez orzech,mam kłopot z dobraniem drzwi wejściowych,bo z tych które oglądałam to mają kilka odcieni i trudno dopasować.Może ktoś z Was ma takie okna z Oknoplastu Kraków i poradził sobie z doborem drzwi pod kolor.Proszę o nazwę firmy lub namiar na sklep.Pozdrawiam.

 

Ja mam orzech oknoplasu, bramę Normstahla - ciemny dąb, drzwi wejściowe: BRACIA KOWALSCY drewno meranti kolor 10/08 . Kolor drzwi wejściowych różnił się trochę na próbce od orzechu Oknoplastu ale w gotowym domu tego nie widać. Zapraszam na wizję lokalną :D

 

Poniżej zdjęcie trochę nie najlepszej jakości

 

http://images28.fotosik.pl/303/2a091c2e50880767med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Już po Mikołajkach... A do jakiej GRUPY mogą się zapisać ci co zaczynają wiosną 2009 roku?

 

Chyba masz szanse być "Ojcem/Matką" takiej grupy i ją samemu założyć :p

jeżeli takowa jeszcze nie istnieje - bo jeszcze nie słyszałem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Jakie i gdzie kupowaliście okna dachowe ??

Ukierunkowuję się na okna Fakro ( prawie przekonany), gdzie je można kupić najtaniej ?

Czy jest możliwość kupić z 7% VAT-em ( z montażem)

W projekcie mam okna 78/118 - czy nie będą czasem za małe ?? może dać 78/140 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pytanie i zarazem prośbę. Czy ma ktoś może godnych polecenia ludzi do zrobienia płyt G-K, podwieszanych sufitów itp. ? Nawalił nam "fachowiec" a byle kogo z ulicy wolimy nie brać. Będziemy bardzo wdzięczni za ewentualne namiary i info o cenie. Z góry bardzo dziękujemy.

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W jakiej firmie brałeś Normstahla?

Jak to jest z brama garażowa - jej montaż i wysokość to dopiero po tynkach i wylewce w garażu? Czy tez można zalożyć, a dopiero potem wylewkę dorobić do jej "dołu"?

Pawlok

 

My braliśmy bramę w Żaluksie. Choć z wypowiedzi na forum można wnioskować, że Robson choć trochę droższy jest jednak lepszy. Nieszczególnie byliśmy zadowoleni z obsługi Żaluksa.

My bramę montowaliśmy i po tynkach i po wylewkach. Dokładnie znaliśmy jej wymiary bo była wcześniej zamówiona a zamontowano ją nam idealnie do podłogi.

 

A tak wygląda na zdjęciu termowizyjnym, czyli nie jest najgorzej :wink:

 

http://images34.fotosik.pl/415/97d586e751f58c9b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...