Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

Gość Gosc_gość

Ja mam orzech oknoplasu, bramę Normstahla

 

W jakiej firmie brałeś Normstahla?

Jak to jest z brama garażowa - jej montaż i wysokość to dopiero po tynkach i wylewce w garażu? Czy tez można zalożyć, a dopiero potem wylewkę dorobić do jej "dołu"?

Pawlok

 

Ja też miałem ten dylemat. Przy zamawianiu okien chciałem zamówić bramę też Normstahla, ale mi powiedzieli, że w miejscu montowania bramy muszą być tynki i ewentualnie coś podłożone pod bramę na wysokość posadzki.

Dlatego też zabiłem dechami otwór garażowy (patrz foto w dzienniku) i bramę zamontuję jak będą tynki i posadzki 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Gosc_gość

W projekcie mam okna 78/118 - czy nie będą czasem za małe ?? może dać 78/140 ??

 

Ja mam fakro 78/140. Są o.k

118 mogą być za małe

 

Też mi się tak wydaje, tym bardziej, że w projekcie łazienka jest mniejsza, bo w miejscu gdzie ja mam 1 łazienkę w projekcie są 2, a przy większej powierzchni z kalkulatora doboru okien na stronie Fakro wychodzi mi 2 szt 78/118 lub 1 szt. 78/140

- 2 szt mi nie wejdą więc sprawa rozwiązana - przynajmniej co do wielkości okien :wink:

 

A gdzie tanio nabyć okna Fakro ?? i czy można z 7% VAT ( z montażem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy ktos z szanownych inwestorów ma do ogrzewania domku podłaczony gaz z tej duzej butli??? Z racji tego iz gaz ziemny bedziemy mieli za jakies dwa lata to myslimy o podłaczeniu gazu propan butan ale w tej butyli która mozna wmopac w ziemie. nie wiem jak to wyglada cenowo i w ogóle jak wyglada sam etap instalacji???

 

Mam od zaszłego roku z Gaspolu. Robili mi też instalacje wewnetrzną + piec Vissmana Vitopend 100. Za calość coś ok 4 tys. Z tym, ze nie zaleznie skąd butla trzeba brać po uwage,ze koszty są potem z rozmontowaniem ustrojstwa (butle dzierżawisz) dlatego warto ją brać jeżeli gaz ziemny za ok 5 lat. Wtedy koszty zabrania bultli spadaja.

Do tego ta opcja grzania jako jedyne żódło jest droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Mój projekt zakłada ~195m2 (160+35 garaz z kotłownią)

wychodzi to ok 280m2 ścian nośnych, 130m2 działowych, 72m2 ścian fundamentowych, 60,4m2 stopu teriva

majster wycenił robociznę za stan surowy bez dachu, czyli fundamenty+sciany+strop+podkład pod posadzki na ok.42tys, zastanawiam się czy to duzo czy mało?

 

Możecie polecić jakieś ekipy murarzy z okolicy poludnia Poznania? przegladalem forum i cześć numerów nie odpowiada, a inni mają pełne grafiki na przyszly rok:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Możecie polecić jakieś ekipy murarzy z okolicy poludnia Poznania? przegladalem forum i cześć numerów nie odpowiada, a inni mają pełne grafiki na przyszly rok:(

W moich komentarzach jest namiar na ekipę, a w dzienniku ich robota, za nasz dom płaciliśmy ok 40 tys, a jest trochę większy. Dojeżdżają spod Gniezna bez problemu.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcemy wprowadzić dość duże szaleństwo w kuchni, która będzie prosta, klasyczna (jeszcze nie wiem w jakim kolorze). Szaleństwo polega na lodówce RETRO :lol:

Mamy dwie możliwości wyboru tego szaleństwa:

ARDO

http://www.ardovintage.pl/#c = kolory wchodzące w grę to: RE-05; OR-06; YE-07; VI-09; GO-15; PI-02.

GORENJE

http://www.gorenje.pl/10837 = kolory RK62351OB lub RK62358OR

różnica w cenie nie jest jakaś ogromna ....

 

KONKURS DLA BABECZEK

KTÓRA JEST BARDZIEJ RETTRO I KTÓRY KOLOR JEST BARDZIEJ :o :o :o ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy ktos z szanownych inwestorów ma do ogrzewania domku podłaczony gaz z tej duzej butli??? Z racji tego iz gaz ziemny bedziemy mieli za jakies dwa lata to myslimy o podłaczeniu gazu propan butan ale w tej butyli która mozna wmopac w ziemie. nie wiem jak to wyglada cenowo i w ogóle jak wyglada sam etap instalacji???

 

Mam od zaszłego roku z Gaspolu. Robili mi też instalacje wewnetrzną + piec Vissmana Vitopend 100. Za calość coś ok 4 tys. Z tym, ze nie zaleznie skąd butla trzeba brać po uwage,ze koszty są potem z rozmontowaniem ustrojstwa (butle dzierżawisz) dlatego warto ją brać jeżeli gaz ziemny za ok 5 lat. Wtedy koszty zabrania bultli spadaja.

Do tego ta opcja grzania jako jedyne żódło jest droga.

 

Wciorniasku a co masz jako drugie zródło grzania? My myslimy o kominku z DGP. A butle chcemy wziac z Shell'a, maja nam przedstawic oferte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie mam jakiś problem z fotosikiem ale jak mi się uda to wkleję zdjęcie całego domu. Najfajniej widać ile ciepła ucieka w okolicy rolet nad oknami i z kominków wentylacyjnych na dachu.

 

http://images24.fotosik.pl/304/57f20551485c4ca7.jpg

 

Strzałką zaznaczono kominek wentylacyjny. Okna nie są jeszcze obrobione od wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bry mleduję,że okna mamy od tygodnia zamontowane- są super :) (jezierski k-0,7) a właśnie zamówiliśmy bramę hormanna i polecam tu przynajmniej cenowo póki co bo montaż w styczniu firmę nexbau, bo u nich w porównaniu do konkurencji różnica na korzyść cny wyniosła ok 8-9%...(porównywałam do jakiejś firmy z komornik)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy ktos z szanownych inwestorów ma do ogrzewania domku podłaczony gaz z tej duzej butli??? Z racji tego iz gaz ziemny bedziemy mieli za jakies dwa lata to myslimy o podłaczeniu gazu propan butan ale w tej butyli która mozna wmopac w ziemie. nie wiem jak to wyglada cenowo i w ogóle jak wyglada sam etap instalacji???

 

Mam od zaszłego roku z Gaspolu. Robili mi też instalacje wewnetrzną + piec Vissmana Vitopend 100. Za calość coś ok 4 tys. Z tym, ze nie zaleznie skąd butla trzeba brać po uwage,ze koszty są potem z rozmontowaniem ustrojstwa (butle dzierżawisz) dlatego warto ją brać jeżeli gaz ziemny za ok 5 lat. Wtedy koszty zabrania bultli spadaja.

Do tego ta opcja grzania jako jedyne żódło jest droga.

 

Wciorniasku a co masz jako drugie zródło grzania? My myslimy o kominku z DGP. A butle chcemy wziac z Shell'a, maja nam przedstawic oferte.

 

Kominek z płaszczem wodnym - Makroterm

Musze przyznac, że w tym roku dopiero raz załączył się piec gazowy na grzanie.

Jesli chodzi o koszty to obecnie gotuje na propanie i mam ciepłą wodę.

Rachunki w granicach do max 300 zł za miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie mam jakiś problem z fotosikiem ale jak mi się uda to wkleję zdjęcie całego domu. Najfajniej widać ile ciepła ucieka w okolicy rolet nad oknami i z kominków wentylacyjnych na dachu.

 

http://images24.fotosik.pl/304/57f20551485c4ca7.jpg

 

Strzałką zaznaczono kominek wentylacyjny. Okna nie są jeszcze obrobione od wewnątrz.

Jaki system rolet był zastosowany że idą takie straty ciepła ( to juz nawet nie mostek - to most )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...