Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

Gość Gosc_gość
Na firmę posadzkową mam namiar ale z netu, nie z polecenia. Na razie nie mamy wody i nie wiadomo kiedy będzie, więc lanie posadzki odsuwa się w bliżej nieokreśloną przyszłość.

 

A jak zrobiliście tynki bez wody ?? i to cementowo-wapienne :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja tez po prośbie....

Gdzie mogę pooglądać na żywo drzwi?

Wiem o progresie na św. Michała - gdzie jeszcze warto podjechać?

I w ogóle zapytanie - budowaliscie na drzwiach tymczasowych, czy zamawialiście od razu docelowe?

Na co się zdecydowaliście i gdzie kupowaliście drzwi?

 

Ja bylam w Voxie i Progresie- jedno obok drugiego, ale nie wybrałam nic. Poki co mamy budowlane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Witajcie gdzie moge dostac w miare tania skrzynkę rozdzielczą zwaną rozdzielnia???:):)

 

Jeżeli Chcesz natynkową to mam na zbyciu Legranda 4x12 (w zasadzie 4x13) w super cenie za 170 zł

( w sklepach ponad 300 zł kosztuje)

jest to model 001324 nówka w kartonie

tu można zobaczyć dokładnie jaka wpisując w wyszukiwaniu model.

http://www.e-catalogue.legrandelectric.com/scripts/e-catalogue_legrand/show.asp?CONTOUR=POLOGNE

 

Jakby co to na PW lub mail w stopce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też pytam, czy Damon pytał, czy jego ekipa potrafi:)

 

Tynkarze potrafią i już kończą robotę. Na budowę i przyszłe podlewanie ogrodu wywierciliśmy studnię (koszt 1500 PLN z materiałem i 4 godziny roboty). Kupiliśmy małą pompę za 370 PLN i to wystarcza do wszystkich prac. Niestety instalację domową musimy podłączyć do wodociągu (taki mamy plan zagospodarowania przestrzennego) a wodociąg musimy zbudować sami, bo gmina i Aquanet mają to gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynkarze potrafią i już kończą robotę.

 

Jak rozumiem robicie tynki cementowo-wapienne - jak wyszło ze zuzyciem towaru?

Moje Miski zakładają jeden worek cementu 25 kg, pół worka wapna ok 15 kg + piach na 20m2.

I drugie pytanie do wszystkich, jak wybieraliście okna to znawiewnikami?

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy z nawiewnikami:) Poradzcie mi prosze ktore tynki sa lepsze: wapienno-cementowe czy gipsowe i jaka jest roznicA CENOWA?

 

A to już tylko Twoje preferencje.

Mieszkam w tynkowo -wapiennych i takie chce w nowym domu, moim zdaniem nie mają podstawowej wady gipsowych tzn pukniesz w scianę czymś to w gipsie w zasadzie od razu jest wklesniecie a cementowy wytrzyma...

Cenowo z tego co kojarze wychodzi w zasadzie to samo.

A jakie masz dokladnie okna?

Pytanie do wszystkich : namiary na stolarza od schodów drewnianych chętnie poszukiwane, na ekipy posadzkowe też choć tu już straciłem nadzieje :-(

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

I drugie pytanie do wszystkich, jak wybieraliście okna to znawiewnikami?

pozdrawiam

Pawlok

Jak masz/planujesz wentylację mech. z reku to nawiewniki możesz sobie odpuścić, ja sobie odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w tynkowo -wapiennych i takie chce w nowym domu, moim zdaniem nie mają podstawowej wady gipsowych tzn pukniesz w scianę czymś to w gipsie w zasadzie od razu jest wklesniecie a cementowy wytrzyma...

Cenowo z tego co kojarze wychodzi w zasadzie to samo.

 

Pytanie do wszystkich : namiary na stolarza od schodów drewnianych chętnie poszukiwane, na ekipy posadzkowe też choć tu już straciłem nadzieje :-(

pozdrawiam

Pawlok

 

Co do wyższości tynków c-w nad gipsowymi (lub odwrotnie), zdania są podzielone, natomiast co do kosztów, to jestem przekonany, że same tynki c-w wychodzą taniej. Ja płaciłem za robociznę 15zł (a miałem też propozycję za 13) za m2. koszty materiałów praktycznie znikome. (u mnie paleta wapna, cementu i jeden transport piasku za 450zł). Z tego, co czytałem gipsowe wychodzą jednak drożej. Pytanie tylko, co po tynkach? Jeśli nie będzie potrzebna gładź, to może wyjść całościowo taniej.

 

Pawlok, ja mogę polecić moją ekipę od tynków i posadzek - namiary w dzienniku (choć nie ta strona Poznania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyższości tynków c-w nad gipsowymi (lub odwrotnie), zdania są podzielone, natomiast co do kosztów, to jestem przekonany, że same tynki c-w wychodzą taniej. Ja płaciłem za robociznę 15zł (a miałem też propozycję za 13) za m2. koszty materiałów praktycznie znikome. (u mnie paleta wapna, cementu i jeden transport piasku za 450zł). Z tego, co czytałem gipsowe wychodzą jednak drożej. Pytanie tylko, co po tynkach? Jeśli nie będzie potrzebna gładź, to może wyjść całościowo taniej.

 

Pawlok, ja mogę polecić moją ekipę od tynków i posadzek - namiary w dzienniku (choć nie ta strona Poznania).

Ja bardzo bardzo proszę o namiary na ekipy od tynków c-w !!!!!Bo ja też tracę nadzieję że dostanę jakieś namiary na sprawdzone ekipy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo bardzo proszę o namiary na ekipy od tynków c-w !!!!!Bo ja też tracę nadzieję że dostanę jakieś namiary na sprawdzone ekipy :wink:

 

Ok bardzo proszę: Dawid Kucharski 505066417

 

Bardzo dziękuję - już zdążyłam wyczytać w Twoim dzienniku :lol:

 

Wiecie gdzie na żywo pooglądam ceramikę Villeroy&Boch oraz Hatria? Przed zakupem w necie wolałabym "pomacać"

 

Villeroy&Boch jest w sanpolu w Pokrzywnie ale czy duży wybór to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...