Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

Gość Gosc_gość
Witam!Czy możecie polecić kogoś do ocieplenia poddasza.Mieliśmy umówionego kumpla, ale wystawił tak zaporową cenę (80zł/m2), że szukamy dalej.Nawet myślimy o samodzielnym ułożeniu waty - tyle ludzi tak robi.Ile płaciliście za sufity podwieszane?Ryję po forum już drugi dzień i zawiele nie znalazłam.No i może fajny parkieciarz też by się przydał.Plizzz!!

 

Poszło na P.W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

wracając do kwestii ogrzewania - czy trzeba robic ogrzewanie w gaderobach? Przy trzech sypialniach mam niewielkie garderoby. Nie planowałem montować tam grzejników ze względu na koszty oraz ograniczony metraż tych pomieszczeń. Natomias mój instalator straszy mnie, ze ubrania będą smierdziały stęchlizną. Macie doświadczenia w tej kwestii?

 

My nie wstawiamy ostatecznie, robimy wentylację natomiast (u nas to niezależne pom. bez okna).

Przy grzejniku jednak zdecydowanie bardziej się kurzy,no i na ustawność wpływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Temat wełniany :roll:

 

Czym się różni wełna Rockwool TOPROCK od SUPERROCK ??

obie współczynnik przewodzenia ciepła mają ten sam - 0,035 W/mK, obciążenie charakterystyczne ciężarem własnym mają inny TOP ma 0,40 kN/m3,

a SUPER ma 0,35 kN/m3 i to jest jedyna różnica jaką widzę :roll:

 

Niektórzy stosują obie wersje ( często trafiam na taką konfigurację na forum), ale nie wiem dlaczego ?? :roll: Np. Krys1 taką konfigurację zastosował - może zdradzi dlaczego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
A jaka jest róznica miedzy wełna rockwool a Isover?? Ktoras jest lepsza czy tylko firma sie róznia??

 

Z tego co wyczytałem to Rockwool jest wełną mineralną skalną i jest twardsza bardziej sztywna i zbita, a Isover jest wełną mineralną szklaną - bardziej miękka - mniej zbita.

 

Ja się skłaniam do Rockwoola Toprock/superrock - jeszcze nie wiem dokładnie w jakiej konfiguracji :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest róznica miedzy wełna rockwool a Isover?? Ktoras jest lepsza czy tylko firma sie róznia??

 

Z tego co wyczytałem to Rockwool jest wełną mineralną skalną i jest twardsza bardziej sztywna i zbita, a Isover jest wełną mineralną szklaną - bardziej miękka - mniej zbita.

 

Ja się skłaniam do Rockwoola Toprock/superrock - jeszcze nie wiem dokładnie w jakiej konfiguracji :roll:

 

Różnica jest tylko w rodzaju wełny

 

TOPROCK jest w matach zrolowanych

SUPERROCK w płytach o wymiarach 60x100

 

Ja miedzy krokwie układam TOPROCK a w poprzek płyty SUPERROCK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Różnica jest tylko w rodzaju wełny

 

TOPROCK jest w matach zrolowanych

SUPERROCK w płytach o wymiarach 60x100

 

Ja miedzy krokwie układam TOPROCK a w poprzek płyty SUPERROCK

 

To wszystko wyjaśnia - dlaczego jest stosowana taka konfiguracja (Toprock + Superrock) . :roll:

 

Dzięki za wyjaśnienie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Ile cm dajecie grubości wełny? 15+ 5 ?

 

Ja się zastanawiam nad taką konfiguracją:

4 cm szczelina wentylacyjna pod pełne deskowanie, 12 cm Toprock między krokwie do kalenicy ( 16cm ), dalej 2 x po 5 cm Superrock na przekładkę lub 10 bez przekładki, a między poddaszem użytkowym i nieużytkowym 15cm.

 

Standardem obecnie jest 20-25 cm razem, a niektórzy dają 30cm - czasem zdarza się więcej. Trafiłem na 32 i nawet na 40cm :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Kristofuros to pytanie to do mnie??? O jakie deskowanie Ci chodzi?? 18 cm dlatego ze mamy taka krokiew. Przedstawiciel Isovera powiedzial ze nie potrzeba szczeliny tylko musi byc wełna na styk.

 

Nie, coś mi się pomyliło - to nie u Ciebie widziałem pełne deskowanie - Ty masz membranę i nie trzeba dawać szczeliny wentylacyjnej :oops: Sorry :wink:

fałszywy alarm :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za przyłącze gazowe:

 

Opłata przyłaczeniowa 20-sie 2 161,84 zł

Projekt instalacji wewnętrznej gazowej 09-wrz 450,00 zł

Wewnętrzna instalacja gazowa robocizna 25-paź 3 000,00 zł

Przyłącze gazowe robocizna 04-gru 1 259,04 zł

Kominiarz 23-gru 250,00 zł

Serwisant Vailant 28-gru 150,00 zł

SUMA: 7270,88 zł

 

No cóz to jestem "w kropce" :roll: troche kosztuje ten gaz choc mam siec w ulicy przy dzialce mam teraz watpliwosci czy warto zakladac gaz czy nie lepiej grzac na wegiel czy cos innego a w kuchni plyta indukcyjna taki koszt zalozenia inst gazowej to zwroci sie pewnie za 10 lat.... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile cm dajecie grubości wełny? 15+ 5 ?
Standardem obecnie jest 20-25 cm razem, a niektórzy dają 30cm - czasem zdarza się więcej. Trafiłem na 32 i nawet na 40cm :o
Ja 15+5 - i to chyba minimum standardu ale tak wypada na krokwiach. Te do 40cm to już standard domu pasywnego tyle tylko że miałoby sens jeśli reszta też byłaby pasywna (czyli np. 0,5m grubości styropianu pod posadzką etc.). Jednym słowem między 20 a 30 jak najbardziej, jeśli warunki techniczne (i finanse) pozwalają.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak czytam o tych grubościach to za głowę się łapię. 50cm styropianu po posadzką? To ja proponuję wybudować sobie styropianowy "bunkier" o grubości ścian 1m. To będzie dopiero czad :D

 

A tak serio, to ja jestem zdecydowany na 15+10 cm dla części użytkowej poddasza. A powyżej to się jeszcze zobaczy co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak czytam o tych grubościach to za głowę się łapię. 50cm styropianu po posadzką? To ja proponuję wybudować sobie styropianowy "bunkier" o grubości ścian 1m. To będzie dopiero czad :D.
Wygląda, że tak będą budowali wszyscy tylko że za 10 lat. Wyobraź sobie: teraz 25cm mur i 15cm ocieplenie. A co byś powiedział na odwrót: 18cm mur i 25cm ocieplenie? :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że gdzieś jest jakaś granica rozsądku. Zwiększać warstwy ocieplenia w nieskończoność nie można. Poza tym pytanie ile to realnie da oszczędności? A dodatkowe koszty w postaci mocniejszych ścian?

 

Ja przy murze 25cm chciałem dać 20cm ocieplenia, ale zrezygnowałem. Daję 15cm. Wolę sobie za to kupić dobre DVD. Coś mi się od życia należy teraz, a nie za kilkadziesiąt lat. Ja wiem czy dożyję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak dajcie od razu po 40 cm :o

 

to teraz się przyznać i bez bicia kto z was ma zrobiony projekt OZC?

(obliczenia zapotrzebowania ciepła). Od 2009 jest to już wymóg.

 

No właśnie, ja się tym zajmuję od jakiegoś czasu (od zawsze w podpisie :D) i chciałbym zapytać czy w ogóle macie pojecie którędy ciepło ucieka? Ile przez ściany, ile przez dach? ile posadzką a ile oknami? No i ostatecznie przez wentylację?

 

Znając odpowiedzi na te pytania znamy "granicę rozsądku".

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...