Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zagłębie dąbrowskie


Recommended Posts

Jeśli szukacie dobrej hurtowni to nie polecam marketów typu Castorama...ja odkryłem kilka dobrych hurtowni w okolicy Katowic. Jet to firma Sewera w Katowicach i E-mur równiez w Katowicah. Bardzo dobra obsługa i przy wiekszych zamówienaich dobre rabaty. W E-mur bede brał Maksa w dobrej cenie na wiosne. Oczywiscie jest dogodny transport itp.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt

 

TO MI PACHNIE KRYPTOREKLAMĄ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.Spokojnego budowania,przyjaznych urzedow a przede wszystkim zdrowia :)

 

Jest tam kto wogole??

Czy wszystkich zasypalo juz dokladnie.

U mnie akcja zima na calego.Maszyna prawie dziennie pracuje :)

Ogolnie nie jest zle,tylko czasami facet z miasta co odsnieza troche mi droge zasypie :evil:

 

Grzegorz jak tam przeprowadzka??

Jak tak sniegu nawalilo to dojazd do Ciebie to chyba tak z laksza utrudniony.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie!!!

:D Przeprowadziliśmy się dokładnie w Sylwestra. Przeprowadzka była planowana na 30 grudnia, ale ze względu na atak zimy musieliśmy przełożyć ją dzień później. 15 minut przed północą skręcałem szafę, potem lampka szampana z Beatą i znowu skręcanie... :lol:

Trochę dziwnie się czułem przez pierwsze dni, tak jakby zaraz ktoś miał przyjść do domu i mnie z niego wywalić poprzedzając to słowami: "...a Pan co tu robi? Jakim prawem Pan tu przebywa???..." :o Dopiero teraz stopniowo mi przechodzi i się przyzwyczajam do nowego... :wink:

Na razie nie mam internetu dlatego tak późno ta informacja...

Pozdrawiam serdecznie wszystkich przyjaciół! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziliśmy się dokładnie w Sylwestra. Przeprowadzka była planowana na 30 grudnia, ale ze względu na atak zimy musieliśmy przełożyć ją dzień później

 

A jak tam z dojazdem u Ciebie??

Odsniezaja Ci czy sam musisz z rana lopatka machac.Jak sniegu nawali.

Jechalem kiedys wieczorkiem ale nie zauwazylem zeby sie swiecilo u Ciebie

 

To milego mieszkania zycze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Grzegorz moje gratulacje, aż zazdroszcze.

U mnie na razie plany podłaczenia prądu na budowę bo wreszcie po 4 latach od podpisania umowy Energetyka w Częstochowie rozbudowała na początku grudnia linię w ulicy stawiając 4 nowe słupy. I dzięki temu zmyślnemu manewrowi wiosną juz możemy podłaczyć prąd do budynku. Jakże się cieszę z takiego obrotu sprawy, bo wreszcie będzie można zacząć wykańczać nasz dom, robić instalacje, tynki, montować okna i drzwi...... oby tylko kasa dopisała. Wprawdzie nie powinnam narzekać bo po 3 latach siedzenia w domu mam pracę i to od razu z umową na pół roku wiec do kwietnia raczej zarabiam - mało bo mało ale zawsze coś!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam!

 

Dawno się nie odzywałem, bo nawał zakupów przed końcem roku, później nawał pracy, ale jestem i żyję :)

 

W 'międzyczasie' stałem się mieszkańcem 'Górki Gołonoskiej' (i nie chodzi o cmentarz) choć do zamieszkania jeszcze ze 3-4 miesiące bardzo się cieszę :) Szopki 'żywej' niestety nie udało mi się odwiedzić - byłem o dzień za późno, ale za to następne święta będą nasze :)

Śniegu przed domem co_nie_miara, pług tam nie dojeżdza, gdy snieg staje się 'kopny' ledwo dojeżdżam - chyba czas pomysleć o aucie 4-napędowym :) I łopata śniegowa będzie hobby na zimowe opady :)

 

Co u Was?

 

Pozdrawiam grupę

Wanios

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co u Was?

 

U mnie po staremu.

Droga odsniezona takze zima mi nie straszna :)

Co prawada po awarii maszyny troche mnie zasypalo ale odrobilem to z zapasem.

Po wymienie paska klinowego z napedu maszyna chodzi jak burza.

 

Dzisiaj pogoda taka,ze az zal w domu siedziec ;)

 

Wanios moze o odsniezarce pomyslisz ??

W ktorym miejscu jest Twoj domek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Dzisiaj w nocy termometr zarejestrował -22,2 C. Tej nocy ma być jeszcze zimniej... :-? Kocioł chodzi na poziomie 40-50 %, czyli 12-14 kW przy temp. w pomieszczeniach 22-22,5 stopnia. Moja "podłogówka" jest wspaniała!!! Będę namawiał wszystkich nowo-budujących na taki system ogrzewania. W całym domu, obojętnie czy na środku, czy pod oknem, czy w rogu pokoju- taka sama stabilna temperatura. 8) Uważam, że wybór takiego systemu ogrzewania był jedną z moich najlepszych decyzji przy budowie domu...

Pomimo tęgich mrozów- pozdrawiam wszystkich bardzo gorąco!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Dzisiaj w nocy termometr zarejestrował -22,2 C. Tej nocy ma być jeszcze zimniej... :-?

 

U mnie o 7 rano bylo -19 :).Teraz jest w okolicach - 16 :)

 

przy temp. w pomieszczeniach 22-22,5 stopnia

 

Takie upaly u Ciebie?? :o

U mnie jest niecale 20 i chyba za chwile sie bede do koszulki rozbieral bo cokolwiek ciepelko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Takie upaly u Ciebie?? :o

U mnie jest niecale 20 i chyba za chwile sie bede do koszulki rozbieral bo cokolwiek ciepelko ;)...

My już dawno chodzimy w slipkach! :wink: Tak lubimy, chociaż wiem, że to co nieco "kosztowne" przyzwyczajenie... :-?

Budując dom wiedziałem że tak będzie, dlatego nie żałowałem na jego max. ocieplenie! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wanios moze o odsniezarce pomyslisz ??

W ktorym miejscu jest Twoj domek??

 

Witam!

Odśnieżarka - brzmi fajnie, choć na samej posesji niewiele jest do odśnieżania, gorzej z dojazdem, ale niedawno musiał przejechać tam pług, bo zaspy wysokie a droga całkiem-całkiem. Temat odśnieżarki dla mnie zupełnie obcy - jeżeli masz doświadczenie przybliż sprawę, pewnie inni czytelnicy forum też chętnie się czegoś ciekawego dowiedzą :)

Nasz dom jest przedostatnim przy ulicy Bratków - looknij tu: http://www.dabrowa-gornicza.pl/pub/img/old_version/mapa_2.swf

chętnie zaprosiłbym Was, ale jeszcze tam nie mieszkam :/ - dajcie mi jeszcze kilka miesięcy :)

 

Podłogówka u Grzegorza: super sprawa!! Gdy jeszcze myślałem o budowie domu (zanim kupiłem) w grę wchodziło ogrzewanie podłogowe. Jednak stało się tak, że nie mam na to wpływu - podłogi są już wylane od wielu lat, tylko w łazience i części kuchni chcę zrobić podłogowe ogrzewanie, ale elektryczne, ehhh - troszę Ci tego zazdroszczę :) [drok]

 

Pogoda - w poniedziałek przed 7 rano było na zaokiennym termometrze -28st :o (Sosnowiec, 4 piętro) poranny spacer przekonał mnie, że to jednak bardzo zimno :)

A w mieszkaniu przyzwyczajeni byliśmy do 24stC, od kiedy czytam to forum przystosowujemy się do niższych temperatur - teraz jesteśmy na poziomie 21,5-22st, jeszcze kilka miesięcy i z uśmiechem będziemy znosić 20st :) Dobrze się złożyło, bo pediatra naszego synka poleca niższą temperaturę w domu (niż te 24st) dla małych dzieci.

 

Pozdrawiam

Wanios

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat odśnieżarki dla mnie zupełnie obcy - jeżeli masz doświadczenie przybliż sprawę, pewnie inni czytelnicy forum też chętnie się czegoś ciekawego dowiedzą :)

 

Bylo troche postow o odsniezarkach.Jak jakis zauwazylem to staralem sie udzielic :)

 

Nasz dom jest przedostatnim przy ulicy Bratków - looknij tu: http://www.dabrowa-gornicza.pl/pub/img/old_version/mapa_2.swf

chętnie zaprosiłbym Was, ale jeszcze tam nie mieszkam :/ - dajcie mi jeszcze kilka miesięcy :)

 

Na mapie znalazlem :).Jak bede w okolicy to podjade na "inspekcje" ;)

Mapka fajna.

Tylko niema Ujejsca i mojej ulicy.

Wszystko sie na Konstytucji konczy :evil:

 

Pogoda - w poniedziałek przed 7 rano było na zaokiennym termometrze -28st :o (Sosnowiec, 4 piętro) poranny spacer przekonał mnie, że to jednak bardzo zimno :)

 

U nas max co zauwazylem to bylo -22.Ale termometr troche zasloniety to na tarasie moglo byc mniej :)

 

A w mieszkaniu przyzwyczajeni byliśmy do 24stC, od kiedy czytam to forum przystosowujemy się do niższych temperatur - teraz jesteśmy na poziomie 21,5-22st, jeszcze kilka miesięcy i z uśmiechem będziemy znosić 20st :) Dobrze się złożyło, bo pediatra naszego synka poleca niższą temperaturę w domu (niż te 24st) dla małych dzieci.

 

W zyciu nie mialem w mieszkaniu takiego upalu - tzn odkad pamietam ;). 22 stopnie i juz sie rozbieram ;)

Teraz jest u mnie 19 i jest w sam raz.

Chociaz to moze piece kaflowe "robia" taki klimat ze jest przyjemnie mimo nizszej temperatury :)

 

Pozdrawiam Wanios

 

Rowniez pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kali

Witam wszystkich !

Chcę zacząc na wiosnę - jestem z Zawiercia, więc zgłaszam akces do klubu i tego wątku...

To , co teraz najbardziej zaprząta moją głowę, to solidny wykonawca, któremu można zaufać. Może możecie polecić ze swoich doświadczeń kogoś?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was pojawilem sie tu niedawno juz sporo poczytalem jeszcze z 5-6 m-cy mi zostalo zeby cale forym przejzec :lol: ale coz powoli zaczynam myslec o budowie 8) dzialka wybrana projekt rowniez tyle tylko ze doswiadczenie w budowie domu 0% pare remontow obiektow handlowych za mna ale co innego remont co innego budowa i tutaj ostrzezenie bede sie pytal i glowe trul wam ale musze jakos to pociagnac. A najlepsze ze plan jest super musze dom postawic w stanie zamknietym wstepnie wykonczonym do konca roku :o A domek ma byc taki http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=83&a=192&sid=85&powierzchnia_uzytkowa_max=900&wymiar_dzialki_x_max=100&powierzchnia_uzytkowa_min=150&wymiar_dzialki_x_min=0&typ_budynku_in=P,PA,PU,PAPU

 

to tyle wstepem i jeszcze raz witam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mapie znalazlem :).Jak bede w okolicy to podjade na "inspekcje" ;)

Zapraszam :) napisz co ciekawego (nieciekawego) widziałeś :)

 

 

W zyciu nie mialem w mieszkaniu takiego upalu - tzn odkad pamietam ;). 22 stopnie i juz sie rozbieram ;)

Teraz jest u mnie 19 i jest w sam raz.

Chociaz to moze piece kaflowe "robia" taki klimat ze jest przyjemnie mimo nizszej temperatury :)

 

brrr, nawet nie opowiadaj o 19 stopniach :)

Masz piece kaflowe? Super sprawa - zawsze mi się bardzo podobały - nawet zamiast kominka kupiliśmy coś a'la taki piec:

http://www.romotop.cz/cs/krbova-kamna/special/siena-i.html

 

Mój szwagier wynajmuje stary dom w Wojkowicach - też ma takie stare piece kaflowe - super sprawa (oprócz obsługi) :)

 

Pozdrawiam

Wanios

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Zasypalo Was czy jak??

Co prawda sniegu sporo ale bez przesady.

Jeszcze daje rade wyjechac :D

Az sie boje co bedzie jak przyjdzie odwilz i ten snieg sie zmieni w bryje.

Zakopie sie chyba po drodze :(

Nosilem sie z zamiarem policzyc ile sniegu jest na podworku ale chyba sobie daruje - nie chce wpasc w depresje :wink:

Policzylem tylko mniej wiecej na dachu.Jakies 51 m3 :)

Na podworku to juz w setkach trzeba bedzie chyba liczyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Teraz ja zapytam czy Was nie pozalewało podczas roztopów ? I może Pogoria 4 się już napełniła ? Myślałem że Adam czeka na posta żeby sobie następną stronkę otworzyć i się nie oddzywałem :wink: A perspektywy pogodowe marne - podobno ma być zrównanie wiosny z latem i jesienią - jedynie zimę będzie moznarozpoznać po ......... soplach :) Perspektywy marne ale może się nie sprawdzi. Pozdrawiam wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...