Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zagłębie dąbrowskie


Recommended Posts

...Prośba o pomoc: jeśli ktoś ma gotowca zawierającego PLAN BIOZ to podrzućcie go...

:oops: ...a czego dotyczy ten plan???

Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia na placu budowy - formalność którą trzeba dopełnić - właściwie to ma to zrobić Kierownik udowy ale chciałem zobaczyć jak to robią inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

Grzegorz - dzięki za namiary na ekipę wykonawczą- ale Twój majster nie jest zainteresowamy budową od stanu 0 dalej - pomimo wolnych terminów javascript:emoticon(':(') Reprezentuje poglądy - albo wszystko - albo nic.

A ja naiwny myślałem, że każdy klient jest cenny...javascript:emoticon(':)')

javascript:emoticon(':)')

 

Witam Adamie!

Wprawdzie na razie nie wiem o jakich kontrolach piszesz, ale tak, czy tak zapraszam na Kościelną i okolice.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Piotrek M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrm1 ale podpadles ;)

 

A tak z usteknieniem czekalem na otwarcie tej strony ;)

 

Co do "kontroli" to zapytaj sie Grzegorza

Po prostu jadac do domu pare razy zdazylo mi sie zajechac do Niego na budowe i zobaczyc co slychac.

Widze ze wzgorze golonoskie sie robi popularne

Wanios tez sie tam bedzie budowal :).Tzn konczyl chalupke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanios

Bylem dzisiaj na Bratkow (ciachu...)

 

Witam wiosenne, choć trochę zaspany!! :)

 

Jak to nie udało się? Tam jest 9 niemal identycznych domów, a mój przedostatni, taki w kolorze jasnego tynku, oba sšsiednie domy żółte. Ale nic to - do końca kwietnia mam przejšć dom od poprzednich włacicieli (już ledwo znoszę to czekanie) to chętnie zaproszę. Tymbardziej że będę miał sporo pytań o instalacje wod-kan: chce przeorganizować łazienkę doć konkretnie, wc i sposób uzyskiwania ciepłej wody. Zresztš pogadamy na miejscu.

 

Zdjęcia z nowej Pogori - bardzo proszę, chętnie zobaczę.

 

Piotrm1 - jeżeli to nie tajemnica opisz gdzie Twoja działka - będziemy sšsiadami! :)

 

Tymczasem czekam na swój dom dalej i odcinam cemtymetry z miarki stolarskiej - jeszcze 38 dni !@#$%. Idzie się kto napić? Ja stawiam :-?

 

Pozdrawiam nie mogšcych mieszkać we własnym domu

Wanios

 

PS. mogšcych też pozdrawiam! I zazdroszczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanios

Dla mnie wszystkie domy byly jednakowe :)

Ale podjade jeszcze raz i zobacze dokladniej :)

 

Kurcze

Musze sie Wam czyms pochwalic z leksza

 

Od paru dni z moja luba dyskutujemy sobie o projektach

Moze nie przejrzelismy ich setki ale troche bylo.

Kompy sie grzaly - jakby nie siec to bysmy chyba na makulaturze zbankrutowali :)

I wreszcie JEST

Tak na razie duzym faworytem jest POLANA 2

Oto ten projekt

Nie bedzie drewniany.

Planuje Silke

Mysle ze MTM Styl mnie nie zabije za to ;)

 

Normalnie az sie ciesze

Zreszta zobaczymy co z tego wyjdzie.

To nie pierwszy faworyt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Nie wiem czemu wszyscy piszą, że podpadłem Grzegorzowi - ponieważ moja odpowiedź ma charakter jedynie informacyjny, a nie negatywny. Tak naprawdę to jestem mu bardzo wdzięczny, bo jako jedyny!!! odpowiedział na moją prośbę - Czyżby nikt inny zforumowiczów nie korzystał z usług dekarzy???

Swoją drogą, jeśli Grzegorz jest taki groźny to może przez parę dni nie będę się pokazywał na działce :D

 

Cześć Wanios!

Moja działka położona jest nieco wyżej od rezydencji Grzegorza - przy ul. Kościelnej - zrobione fundamenty ogrodzone leśną siatką - bez bramy.

Na pewno poznasz - Miło poznać sąsiada - Zapraszam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Prośba o pomoc: jeśli ktoś ma gotowca zawierającego PLAN BIOZ to podrzućcie go...

:oops: ...a czego dotyczy ten plan???

Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia na placu budowy - formalność którą trzeba dopełnić - właściwie to ma to zrobić Kierownik udowy ale chciałem zobaczyć jak to robią inni.

Jak startowałem z budową (wiosna 2003) to nic takiego nie było wymagane... :-? olinek, niestety znowu nie mogę pomóc a tak bardzo chciałem... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Grzegorz - dzięki za namiary na ekipę wykonawczą- ale Twój majster nie jest zainteresowamy budową od stanu 0 dalej - pomimo wolnych terminów...

Coś chyba kręci, pewnie nie ma wolnych terminów ale wygodniej mu tak powiedzieć... Prawda jest taka, że ekipa ma swoją lokalną renomę i z tego co wiem to w zeszłym roku wszystkim odmawiali bo nie mieli wolnych terminów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jakoś żywiej na forum się zrobiło:)

 

To tak jakoś wyszło - że zamieniłam działkę i widok na własne cztery kąty w zielone okolicy

na..... blokowisko w Warszawie.

Mieszkam już od grudnia w tym betonowym centrum i nie jest tak źle.

 

I poszukuję chętnych do kupienia, oczywiście na forym - może ktoś z Waszych znajomych szuka działki albo chcielibyście mieć kogoś za bliskiego sąsiada.

 

Sezon się rozpoczyna dla budujących

Życzę powodzenia i ukończenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

W projekcie mam strop gęstożebrowy Terriva I i teraz szukam na niego materiałów. Nie wiem, czy kupować w składzie budowlanym, czy nie taniej będzie zakupić pustaki w jakiejś betoniarni? Może ktoś z Was już przerabiał ten problem i ma jakieś własne doświadczenie?

Mam jeszcze jeden dylemat do rozwiązania nim wpuszczę budowlańców - mam zaprojektowany garaż dwustanowiskowy - lepsza jedna duża brama czy dwie mniejsze. Muszę podjąć decyzję czy przeprojektować nadproże nad wjazdem (na razie w projekcie mam dwie bramy).

:roll:

Z góry dziękuję za porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...To tak jakoś wyszło - że zamieniłam działkę i widok na własne cztery kąty w zielone okolicy

na..... blokowisko w Warszawie...

Co stolyca, to stolyca!!! :wink:

Pozdrowienia z prowincji!

A jaka dzielnica??? Tak pytam bo jak byłem u kuzynki w Nowej Hucie i powiedziałem jej, że byłem we wrześniu na koncercie w Krakowie to ona mi na to, że też ostatni raz była w Krakowie w zeszłym roku... :o :lol: Wiadomo: rodzina, dom, praca i tak w kółko, po latach człowiek stwierdza, że w sumie to mało ważne gdzie mieszka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrm1, pod hutą masz dwa dobre składy budowlane Sewera i HMB. W cenie towaru- dowożą na budowę własnym transportem z HDS-em... Jak zawrzesz z nimi ustną niepisaną umowę, że będziesz u nich kupował materiały to zawsze możesz liczyć na dodatkowe rabaty i zwrot niewykorzystanych materiałow... Stropem, który masz w planie za bardzo bym się nie przejmował- kupiłbym to co aktualnie mają taniej, w promocji... Chociaż jak budujesz z ceramiki, to może iść na całość i stropy też ceramiczne?

Garaż zostawiłbym tak jak masz. Wyjdzie drożej (dwie bramy i dwa napędy) ale uważam, że takie rozwiązanie jest lepsze. Zimą będziesz mniej wyziębiał garaż, nie będziesz paradował przed ludźmi idącymi do kościoła dwoma mercedesami w garażu, w ogóle wydaje mi się, że takie rozwiązanie jest milsze i przytulniejsze... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam___, co jest do diabła, przecież w zeszłym roku już raz wybrałeś projekt! I nam się podobał!!!

Ten też!

:wink:

 

No wiem :)

Faworytami bylo juz kilka projektow

Tylko ze przedtem do wybierania bylem sam

A teraz juz nie tak do konca sam wybieram ;)

Kazdy wybrany projekt podlega konsultacji :)

A to kuchnia nie taka,a to pokoje za male,a to jadalnia za duza itd :)

 

Zreszta pewnie sami wiecie jak to jest.

 

Co do hurtowni materialow budowlanych to osobiscie moge polecic KEM.

Z grupy PSB.

2 lata temu bralem od nich ocieplenia i dawali lepsza cene niz w Sewerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, koniec Wersalu, czas na konstruktywną krytykę!!!

1. Kotłownia w środku domu, rozumiem, że masz gaz??? OK. A jak gaz będzie po 10 zł/m3 i przyjdzie potrzeba grzania węglem to będziesz go wnosił wiaderkami przez cały dom?

2. Mała łazienka główna i bez wanny, za to dwa razy większa łazienka przy sypialni. Jak Was będzie więcej miłośników kąpieli wannowej to rozumiem, że wszyscy będą paradować do kąpieli koło Twojego łoża ? Uważam, że dwie łazienki w domu powinny być ogólnodostępne z holu a jak ktoś chce koniecznie mieć łazienkę tylko dla siebie ( wejście z pokoju) to niech sobie wybuduje trzecią...

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, koniec Wersalu, czas na konstruktywną krytykę!!!

 

Ale mnie zlales zimna woda :oops:

 

Co do kotlowni.Gazu nie mam i miec raczej nie bede.

Planuje chalupke podpiwniczyc.W tam wstawic kociolek na eko-groszek.

Co do lazienki to kurcze nie pomyslalem/pomyslelismy

A zreszta,niech sie reszta kapie tylko pod prysznicem.Trzeba wode oszczedzac :D

Kapiel w wannie tylko dla wybrancow :D

 

Ale przedstawie komu trzeba Twoje zdanie - jesli mozna :)

 

P.S.

Chociaz juz znalazlem projekt w ktorym do kazdego pokoju byla lazienka.Oprocz jednej dopstepnej z korytarza

Ale to juz za duzy wypas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Noto lećmy dalej: komin od kotłowni za bardzo odsunięty od kalenicy na skutek czego jego długa, wystająca ponad dach część będzie narażona na wyziębienie. W połączeniu z niezbyt dużą wysokością całego komina (domek parterowy) mogą być kłopoty z prawidłowym ciągiem (szczególnie przy rozpalaniu)... Ale może przesadzam??? :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...