Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zagłębie dąbrowskie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam!Całe szczęście, że nie przedstawiałem swojego projektu na tym forum! :D

 

Dlaczego mowisz ze "cale szczescie" ???

 

Od tego jest to forum.

Zeby inni powiedzieli co jest zlego/dobrego w wybranym przez Ciebie projekcie.

Jak to mowia diabel tkwi w szczegolach

A potem sie wsciekac ze niema dobrego dostapu do tego czy owego.

 

Osobiscie nie zwrocilem uwagi na podane przez Grzegorza rzeczy.

 

Takze czekam a dalsze uwagi

Bo na forum "Projekty" to sie chyba nic nie doczekam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Adamie!

Oczywiście, to był żart, który został przez Ciebie źle zinterpretowany.

Ja również uważam, że porady Grzegorza i podobne są bardzo przydatne i często zwracają uwagę na rzeczy, które nie każdy dostrzega i z konsekwencji których zdaje sobie sprawę.

Ja również dzięki postom z forum Muratora dokonałem kilku zmian w swoim projekcie i dalej się radzę innych.

Tak naprawdę żałuję, że mie przystąpiłem do niego wcześniej - by w tak przemyślany sposób jak twój dokonać wyboru projektu.

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle

 

Wybor projektu to sprawa baaaaardzo ciezka.Delikatnie mowiac ;)

Dzisiaj znowu przegladalismy projekty i w sumie zadnego nie wybralismy :-?

 

Dobrze ze jest siec to mozna sobie za friko ogladac i wybierac.

Inaczej bysmy zbankrutowali na katalogach.

 

Jak na razie faworytem jest dom skladajacy sie z co najmniej 4-5 projektow :D

Wymagania mamy dosyc specyficzne i ciezko im chyba troche sprostac

 

Budynek ma byc :

- parterowy

- najlepiej na planie prostokata o krotszym boku dlugosci 9-10 metrow

- drugi bok dlugosc w zasadzie jakies 18-20 m

- z salonem wielkosci 25-27 m2

- 4 pokojami - oprocz salonu (pokoje jakies 15-16 m2,chociaz jeden moze miec 10 m2)

- kuchnia polaczona z jadalnia

 

Istnieje taki gotowy projekt???

Czy pozostaje mi tylko robic indywidualny ???

 

Jakbyscie cos zauwazyli w sieci spelniajace podane warunki to poprosze o linki do tych projektow.

 

P.S.

Boczne sciany - te na krotszych bokach - najlepiej jakby byly bez okien :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wszystkie domy byly jednakowe :)

Ale podjade jeszcze raz i zobacze dokladniej :)

 

Witam!

Kiedy wszystkie te domy były jednakowe, ale z biegiem czasu niektóre z nich rozbudowano, choć nie rzuca się to w oczy.

A ja dalej odliczam (32 dni) :/

 

Kurcze

Musze sie Wam czyms pochwalic z leksza

 

Od paru dni z moja luba dyskutujemy sobie o projektach

Moze nie przejrzelismy ich setki ale troche bylo.

Kompy sie grzaly - jakby nie siec to bysmy chyba na makulaturze zbankrutowali :)

I wreszcie JEST

 

Hmmm - pamiętam ten etap, gdy ja planowałem się budować :)

Ale wybór projektu to był moment - 'Gniewko' z Archipelagu. Znalazłem w starym katalogu i od razu włanie ten! Niestety nie ma go na stronie pracowni, ale co podobnego do tego:Mieszko. Własnie taki Gniewko znalazłem w ogłoszeniach na sprzedaż w Dšbrowie - na Staszicu :)

Ale znajomi ostrzegali mnie przed kosztami takich dziwnych projektów i następny wybór to Spokojny z Muratora. Jednak potoczyło się tak, że zanim kupiłem działkę to znalazłem ten dom ... 32 dni :-?

 

Tak na razie duzym faworytem jest POLANA 2

Mieszko tylko trochę mniejszy.

Nie bedzie drewniany.

Planuje Silke

Mysle ze MTM Styl mnie nie zabije za to ;)

 

Normalnie az sie ciesze

Zreszta zobaczymy co z tego wyjdzie.

To nie pierwszy faworyt ;)

 

Bardzo mi się podoba, choć (moim zdaniem) za mało w nim pomieszczeń gospodarczych, zwłaszcza dostępnych z zewnatrz czy choćby wiatrołapu, no i najważniejsze (też moim zdaniem) brak garażu - no chyba że wolnostojšcy.

 

---

Pozdrawiam

Wanios

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wanios!

Moja działka położona jest nieco wyżej od rezydencji Grzegorza - przy ul. Kościelnej - zrobione fundamenty ogrodzone leśną siatką - bez bramy.

Na pewno poznasz - Miło poznać sąsiada - Zapraszam !

 

Witam!

Na pewno się spotkamy - dzieli nas kilkaset metrów :)

Dawno nie byłem na 'Górce' - może w weekend się wybiorę to odszukam Twojš budowę. Z opisu wynika, że to gdzie niedaleko tej nowej, wielkiej 'rezydencji', w pobliżu byłych salek katechetycznych, tak ?

 

Grzegorz,

który to Twój dom - jadšc 'głównš' ulicš z Tworznia do Gołonoga przy Kocielnej widać dwa nowe, żółte domy: jeden bliżej drogi a drugi dalej - to który z nich?

 

Pozdrawiam sšsiadów z Kocielnej :)

Wanios

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu sie ruch ostatnio zrobil na tej naszej grupie :)

 

Wanios Ten spokojny z Muratora fajny,tylko ze luba zabilaby mnie jakbym jej go pokazal.Dla Niej pokoj ma miec minimum 15 m2.

Projektow z mniejszymi pokojami mam jej nawet nie pokazywac,zeby jej nie denerwowac :)

Co do ilosci pomieszczen gospodarczych to nie przeszkadza mi ich brak w domu.

Na podworku mam troche innych zakamarkow zeby schowac to i owo

Jest wielka wiata,druga mniejsza i magazyn.

Takze pochowac rowery,narzedzia jest gdzie :)

 

A wogole to projekt MTM poszedl w odstawke.

I teraz faworytem jest projekt z Agrobisp-u :).A juz podwojnym faworytem jest z racji ceny projektu

 

Za duzo cos tych faworytow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanios napisał:

Na pewno się spotkamy - dzieli nas kilkaset metrów

Dawno nie byłem na 'Górce' - może w weekend się wybiorę to odszukam Twojš budowę. Z opisu wynika, że to gdzie� niedaleko tej nowej, wielkiej 'rezydencji', w pobliżu byłych salek katechetycznych, tak ?

 

Zapraszam- może w sobotę będę robił wstępne porządki po długiej zimie bo już mine ciągnie na działkę i człowiek chciałby by już zaczęły rosnąc mury - a tu muszę poczekać do około 20 kwietnia. Swoją drogą - te kilkaset metrów to gdzie?

 

Grzegorz - czy twój dach zdobi dachówka Robena? Nie miałeś problemu ze zwichrowanymi sztukami? Zbieram oferty, a Roben bardzo mi się podoba (również jego cena) ale od niektórych sprzedawców i dekarzy słyszałem, że często trafiają się partie "zwichrowany" i wzbudziło to mój niepokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Grzegorz - czy twój dach zdobi dachówka Robena? Nie miałeś problemu ze zwichrowanymi sztukami? Zbieram oferty, a Roben bardzo mi się podoba (również jego cena) ale od niektórych sprzedawców i dekarzy słyszałem, że często trafiają się partie "zwichrowany" i wzbudziło to mój niepokój...

Tak jest. Roben. Dachówka średzka falista- "jesienny liść". Położona w 2003 r. Trzy zimy już za mną. Jest OK! Żadnych problemów.

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Ten dalej (głębiej)!

Pozdrawiam

 

liczny domek, gratulacje! :)

Kiedy pisałe, że dokuczliwe bywa sšsiedztwo kocioła pod względem dzwonów (a ja się już doczekać nie mogę :)). Czy od ulicy masz jakie niechciane hałasy w domu?

 

Mam pytanie do Was, Dšbrowiaki: Gdzie w DG znajdujš się urzędy:

1. wodocišgi i kanalizacja

2. energetyka

3. gazownia (czy co od gazu)

[4. a może jeszcze co?]

Potrzebuję w te wszystkie miejsca się zgłosić by 'przepisać' obcišżenia z poprzednich włacicieli na siebie. Co prawda mam jeszcze trochę czasu (30 dni) ale dobrze wiedzieć zawczasu :)

 

Pozdrawiam

Wanios

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod ocene szanownego gremuium poddaje nastepny projekt

Oto on

 

Jesli macie jakies spostrzezenia to chetnie wyslucham

 

W sumie z tego Agrobispa to dosyc ciekawe projekty parterowek maja :)

Witam!

 

Bardzo ciekawy domek, choć zajmie sporo miejsca na działce. Ale pewnie masz sporš działkę i niezbyt wysokie zabudowania w sšsiedztwie (?). :)

Duże pokoje, taki 'porzšdek projektowy' tam widać. Pomieszczenie gosp. dostępne z wiatrołapu, spore pokoje. Jedna łazienka (czy Wam wystarczy?). Przy okazji - co sšdzicie o jednej łazience w domu - też mam zamiar zrobić jednš w domu, zawierajšcš WC wewnštrz - czy to jednak nie za mało - co sšdzicie na ten temat? Wracajšc do projektu - podoba mi się ten garaż 'doklejony' do bryły domu - wydaje się być gotowym na możliwoci rozbudowy na np 2-3 samochody :) i ten 'nawis' dachu nad cianš szczytowš, po drugiej stronie garażu - widziałem co podobnego, podpartego kolumnami, tylko wystajšce za dom na 3-4 metry z murowanym kominkiem a'la stary piec przy cianie - super opcja na deszczowe dni. Tu też widzę takš możliwoć. Tylko wtedy budynek zrobi się bardzo długi, ale może nie straci na uroku...

Usytuowanie budynku na działce chyba wejciem od północy lub wschodu (IMHO)

 

Decydujesz się ? :)

Powodzenia!

Wanios

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam- może w sobotę będę robił wstępne porządki po długiej zimie bo już mine ciągnie na działkę i człowiek chciałby by już zaczęły rosnąc mury - a tu muszę poczekać do około 20 kwietnia. Swoją drogą - te kilkaset metrów to gdzie?

Jakie masz plany na ten sezon? Surowy otwarty czy jeszcze dalej?

 

A kilkaset metrów to na Bratków - na południowym zboczu górki. Przyjdzie czas, że Was wszystkich zaproszę! :)

 

Powodzenia!

Wanios

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy� pisałe�, że dokuczliwe bywa sšsiedztwo ko�cioła pod względem dzwonów (a ja się już doczekać nie mogę :)). Czy od ulicy masz jakie� niechciane hałasy w domu?

 

Co prawda pytanie do Grzegorza ale mam nadzieje ze sie nie pogniewa jak odpowiem.

Tak sie sklada ze tez mieszkam kolo kosciola.

I jego sasiedztwo nie przeszkadza wogole - no moze poza utrudnionym czasami dojazdem jak sie auta ustawia na drodze :evil:

Dzwonow w domu wogole nie slychac.Okna drewniane.

A dzwony to sie czasami nawet przydaja do okreslenia czasu.Tzn bija na pelne i polowki godzin :)

 

 

Mam pytanie do Was, Dšbrowiaki: Gdzie w DG znajdujš się urzędy:

1. wodocišgi i kanalizacja

2. energetyka

3. gazownia (czy co� od gazu)

[4. a może jeszcze co�?]

Potrzebuję w te wszystkie miejsca się zgłosić by 'przepisać' obcišżenia z poprzednich wła�cicieli na siebie. Co prawda mam jeszcze trochę czasu (30 dni) ale dobrze wiedzieć zawczasu :)

 

Wodociagi i kanalizacja - ulica - szczerze mowiac nie wiem :(

Ale znajduja sie za dworcem PKP w Dabrowie.

Jakbys kolo Palacu w kierunku dworca jechal.To zgodnie z ta droga.Potem w lewo przez przejazd.I znaowu w lewo na skrzyzowaniu - to jest chyba nawet glowna ulica,wg znakow.

Nop i jedziesz caly czas prosto.Na samym koncu sa wodociagi.

Taki troche koniec swiata ;)

 

Energetyka - ulica 11 Listopada.

Jak jedziesz DK 94 na Olkusz to kolo Reala w lewo.

No i walisz caly czas prosto.

Po prawej bedzie cmentarz,potem po lewej Huyndai i za troche po prawej duzy niebieskawy budynek.

To jest wlasnie energetyka.Chyba Enion na tym pisze

 

Gazownia.

Hmmm.Jakby tu wytlumaczyc.

Jadac ulica Graniczna - ta gdzie jest Urzad Miejski - przy koncu na skrzyzowniu jedziesz w prawo.

Ujezdzasz troche i po lewej stronie jest wlasnie gazownia.Musisz uwazac bo dojazd troche do nich pokrecony.Ale jest chyba drogowskaz :).

 

 

Pozdrawiam Wanios

 

 

Ja tez Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wanios napisał:

Jakie masz plany na ten sezon? Surowy otwarty czy jeszcze dalej?

 

Na pewno wykonam stan surowy otwrty. Zastanawiam się czy go zamykać i robić coś w środku z dwóch powodów:

1. Z obawy przed wizytą "poszukiwaczy skarbów" którym mogłaby się przydać stolarka okienna i inne rzeczy, które da się z domu wyjąć.

:wink:

2. Ze względów technicznych - dobrze byłoby, żeby budynek trochę przewiało nim wstawi się do niego stolarkę okienną i drzwiową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Bardzo ciekawy domek, choć zajmie sporo miejsca na działce. Ale pewnie masz sporš działkę i niezbyt wysokie zabudowania w sšsiedztwie (?). :)

Duże pokoje, taki 'porzšdek projektowy' tam widać. Pomieszczenie gosp. dostępne z wiatrołapu, spore pokoje. Jedna łazienka (czy Wam wystarczy?). Przy okazji - co sšdzicie o jednej łazience w domu - też mam zamiar zrobić jednš w domu, zawierajšcš WC wewnštrz - czy to jednak nie za mało - co sšdzicie na ten temat? Wracajšc do projektu - podoba mi się ten garaż 'doklejony' do bryły domu - wydaje się być gotowym na możliwo�ci rozbudowy na np 2-3 samochody :) i ten 'nawis' dachu nad �cianš szczytowš, po drugiej stronie garażu - widziałem co� podobnego, podpartego kolumnami, tylko wystajšce za dom na 3-4 metry z murowanym kominkiem a'la stary piec przy �cianie - super opcja na deszczowe dni. Tu też widzę takš możliwo�ć. Tylko wtedy budynek zrobi się bardzo długi, ale może nie straci na uroku...

Usytuowanie budynku na działce chyba wej�ciem od północy lub wschodu (IMHO)

 

Decydujesz się ? :)

Powodzenia!

Wanios

 

Chyba sie zdecydujemy :)

 

Z miejscem na dzialce niema problemu :)Spokojnie jeszcze wieksza "stodole" by postawil :)

Chociaz najbardziej mi pasuje projekt na planie prostokata

 

Co do lazienki to mysle ze wystarczy.Jest jeszcze osobno kibelek to tak zle by nie bylo ;).Chociaz z drugiej strony jak luba wejdzie do lazienki to godzina w plecy :D

 

Chociaz sie zastanawiam czy nie zrobic calosci pod jednym dachem.

Tzn zeby budynek i garaz byly pod tym samym pokryciem

Oprocz tego to chcialbym go podpiwniczyc.

Nie mam gazu i planuje ekogorszek

 

Wejscie byloby od wschodu :)

 

Co do osobnego WC to uwazam ze dobrze jakby bylo.

Nieraz sie ktos w niej zamknie,czlowieka przypili i jest problem :-?

 

Garaz drugi nie jest potrzebny.Tzn miejsce garazowe.

Jest jeszcze jeden na dzialce i byloby gdzie auto postawic.

Chociaz kto wie ???

 

Grzegorz rzeknij slowo co o tym myslisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Adamie!

Bardzo fajny projekt, - moim zdaniem dobrze umiejscowiony komin od kominka w ścisłym centrum - na pewno łatwiej zatrzymać ciepło w domu. Zastanawia mnie jednak bardzo duża liczba okien - właściwie po dwa na każde pomieszczenie zarówno ze wzglęgu na koszty (okna, ewentualnie rolety, kontaktrony od systemu alarmowego) jak i na powierzchnię przeszkloną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...