Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zagłębie dąbrowskie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Grzegorz, mam prośbę: w marcu tak fajnie "doradzałeś" Adamowi w wyborze projektu, że ja też tak chcę. Wprawdzie mój dom już stoi ale przed wykończeniem wnętrz chciałabym uzyskać ciutkę konstruktywnej krytyki, bo może jest coś jeszcze co można by było przerobić przed wykończeniem wnętrz. Może czegoś nie zauważyłam a to coś jest niepotrzebne lub do poprawienia. Już nie raz spotkałam się z opinią że projekty z Archipelegu są "niedopracowane". Mój projekt to "SARA".

http://www.archipelag.pl/projekty-zopisem.php?KatID=3990500

Mam nadzieję że ten link zadziała.

Renia.

:D Domek piękny! A skoro już stoi to tylko pogratulować a nie krytykować! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ludzi Pracy !!!

Czyżby wszyscy Zagłębiacy ruszyli na pochód pierwszomajowy? :D

Jakaś cisza na forum... :wink:

Chyba przez tą pogodę...

Zdaje mi się, że tylko ja się cieszę że pada - w czwartek zalewają mi "chudziaka", a myślę, że deszczówka uzupełni zagęszczanie mechaniczne i dodatkowo poprawi zagęszczenie piasku pomiędzy ścianami fundamentowymi.

Pytanie do Was - Co sądzicie o zborojeniu chudego betonu:

1. Czy nie zbroić;

2. Czy zbroić pod projektowanymi ściankami działowymi i garażu;

3. Czy zbroić całą powierzchnię?

 

Na razie skłaniam się do wariantu nr 2 ale do czwartku mam czas na podjęcie ostatecznej decyzji :wink:

Jak najbardziej wariant 2. Dziwię się jednak, że nie masz choćby takich "maleńkich" ław pod ściankami działowymi (nie było w projekcie?)... No ale moja rada to taka musztarda po obiedzie bo dzisiaj jest piątek i chudziak już jest... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po dluugiej przerwie. Budowa już na finiszu. Mam pytanie jak w Dąbrowie wygląda sprawa "odbioru" budynku. Z tego co czytalem na forum to co PINB to inne podejście do tematu. No i czy przyjeżdżają na budowę sprawdzić czy wszystko OK?

Dzisiaj mija dokładnie 21 dzień odkąd złożyłem wszystkie papiery. Odpukać w niemalowane- żadnego pisemka w sprawie uzupełnienia braków formalnych i żadnej propozycji wizyty na budowie. Martwię się tylko, żeby nie wysłali czegoś w ostatnim dniu... Poczekam jeszcze do wtorku i do meldowania!!! :D Niby wszystko mam w porządku, ale zawsze to jakiś stres jakby przyszła komisja, bo nie wiadomo do czego się mogą przypiąć... :-?

P.S. Termin na odbiór domu wybrałem perfidnie! Papiery złożyłem w piątek wielkanocny, potem święta, potem weekend pierwszomajowy, a wszystko po to aby mieli jak najmniej czasu i żeby z nudów do mnie nie zawitali... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Budującym!

Wreszcie się doczekałem!

Ruszyły w górę moje mury!!! :D

Nareszcie zacznie coś cieszyć oko! :D

 

Gratulacje! :)

 

U mnie też trochę drgnęło.

Po pierwsze to sobie słupy postawiłem (po 20zł za szt.) , na nich kabel pociągnąłęm (3,90 za m - normalnie to chyba z 12 kosztuje) i mam prąd.

W związku z tym można było zaprawę robić, czego efektem są prawie gotowe ściany garażu (z teściem stawialiśmy ;) )...

Teraz szukam MAX'ow i wkrótce będziemy stawiać resztę... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Budującym!

Wreszcie się doczekałem!

Ruszyły w górę moje mury!!! :D

Nareszcie zacznie coś cieszyć oko! :D

 

Witaj!

Przejeżdzam codziennie obok Twojej budowy - miło patrzeć jak szybko przybywa :) Jest tam całkiem spora gromadka pracowników - tak trzymaj :)

 

Powodzenia

Wanios

 

PS. Ten człowiek, co kilka dni temu trąbił i się uśmiechał przejeżdzając obok to byłem ja (Jarząbek, trener drugiej klasy) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A szczegolnie pozdro dla Wanios'a - w koncu mial byc moim sasiadem prawie.. a ze wybral DG..co tam;)

 

Pozdrowienia..

 

Witam!

 

No nie wyszło na Śląsku, ale jeszcze możemy być sąsiadami - na dniach ma być przetarg na działki budowalne w DG przy ulicy Bratków :)

 

Pozdrawiam również

Wanios

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Poszukuje dobrego stolarza do wykonania mebli kuchennych i blatu na umywalkę do łazienki - możecie kogo polecić?

 

I druga sprawa - potrzebuję kupić piasek płukany, ale ok 2 tony. Kogo nie pytam to chcš przywozić cały samochód KAMA3. Doradzcie proszę :)

 

Pozdrawiam

Wanios

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

 

to mój pierwszy wpis więc może na początek troszkę się przedstawię. :roll:

Mieszkamy w Dąbrowie Górniczej. Odkąd pamiętam marzyłam o własnym kawałku ziemi i oczywiście domku. Podczas którejś z wycieczek po dąbrowskiej okolicy natrafiliśmy na piękne miejsce, gdzie właśnie przymierzamy się do kupna działki. Mam nadzieję, że wkrótce będę mogła pochwalić się wam własnym kawałkiem łąki, a tym samym będziecie mogli mi służyć swoją radą :-)

 

A teraz sprawdzę jak to w ogóle działa.. Uwaga - to moje pierwsze "wyslij".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...