Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zagłębie dąbrowskie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

100 zł/m2 to straszna cena! Ale jak wiadomo wszystko zależy od położenia. :)

U nas teraz chodzą po 80, 90 zł, a po drugiej stronie zalewu to juz podobno nawet 200 zł chcieli.

 

A w weekend byłem w rodzinnej wiosce mojej mamy pod Piotrkowem.

Siostra mamy kupiła tam jakis czas temu działke siedliskową 1,3 ha za 3 tys zł. A jeszcze jacyś znajomi kupili 6500m2 za 67 zł! ;)

Takie ceny to mi sie podobają!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich...

 

W przyszłym roku mam zamiar rozpocząć budowę, więc niebawem chciałbym trochę klubowiczom z Zagłębia głowy pozawracać :).

 

Jeśli chodzi o działeczki - ja kupiłem jakiś rok temu działkę na Ząbkowicach - 2600m2 za 52 000zł. W tak zwanym międzyczasie wszedł plan zagospodarowania i ponoć wartość wzrosła :). Mam nadzieję, że bank też kiedyś dojdzie do takiego wniosku.

 

Co do działek na Mydlicach - ceny są kosmiczne, ale jednak lokalizacja bardzo dobra. Oczywiście pod warunkiem, że ktoś chce mieć płot w odległości 5-10 metrów wkoło domu. Ja akurat potrzebowuję mieć nieco większe sowoje terytorium :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działka jest częściowo ogrodzona, brakuje tylko po 50m z lewej i prawej strony i chcę wymienić siatkę z tyłu, bo już nieco skorodowana.

 

Właśnie się rozglądam za siatką i słupkami - planuję do końca sierpnia ogrodzić. Waham się tylko pomiędzy siatką ze stali używanej w górnictwie (jakoś tak to było), a zwykłą siatką ocynk+PCV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszą siatkę o przekrou 3,6 powlekaną PCV znalazłam na targu w Żarkach. Facet chciał 280 zł za 20m - cena do negocjacji. Natomiast za słupki - 25 zł :(

W Porębie - 10 zł za m2 siatki (podobne parametry).

 

Dzięki za info.

 

Ja z tą siatką się jeszcze waham. Chyba jednak wezmę tą z tego super drutu - w sumie piszą, że 100 lat gwarancji i nie jest łatwo ją przeciąć. Na ten moment chciałem o(d)grodzić się na 180cm, ale chyba jednak zejdę do 150 :). Koszt takiej siatki to 14 lub 18 złociszy za drut 2,5, choć ponoć lepszy od każdego ocynku z PCV.

 

Przy okazji 3 pytanka:

1. Skąd w okolicy braliście piasek (ceny, opinia)?

2. Gdzie zaopatrywaliście się w cement (ceny, opnia)?

3. Gdzie kupowaliście deski (na razie potrzebuję na szalunki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O siatce to już nawet nie pamiętam. ;)

Jakby co to jest w dzienniku opisane.

 

Piasek nam załatwia taki jeden gościu z kamazem.

Wystarczy mu powiedziec co i jak chcemy, a on juz znajdzie najbliżej i najtaniej. ;)

Jeśli potrzeba to mogę znaleźć do niego telefon, ale to później bo przy sobie nie mam.

 

Cement to na bieżąco kupuje gdzie popadnie (Castorama, jakieś pobliskie składy)

 

Deski na razie z odzysku i różne takie. ;)

(no nie - raz trochę kupiłem w jakimś składzie w okolicach Huty Katowice - ul. Budowlanych czy jakoś tak... ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszytkich forumowiczów z Zagłębia !

 

Tak się złożyło, że stałem sie posiadaczem miłej , małej działeczki na granicy Dąbrowy i Będzina (Zielona) :D . Jestem na etapie załatwiania formalności, przyłączy i kopania ziemii pod fundamenty. Staram się też powoli kupować niezbędne materiały i w związku z tym mam pytanie:

czy ktoś z Was może polecić dobrą hurtownię (-e), na razie ze stalą zbrojeniową i bloczkami betonowymi ?

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, z góry dziękuję.

A teraz pierwsze "wyślij" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część Macky!

Ja bloczki kupowałem w betoniarni na przeciwko Hali Sportowej na Zagórzu - dobre, tanie prosto od producenta. :wink:

Hurtowni w okolicy jest dużo - ja ze względu na odległość od mojej działki i ludzi z którymi można się porozumieć - korzystam z usług 2 składów położonych w okolicy Huty - HMB i Sewera.

 

Witam PaaBaa!

- Piasek najlepiej kupować tak jak napisał Katarek za pośrednictwem przewożnika - który w zależności od potrzeb co do rodzaju piasku - wie gdzie go kupić najtaniej.(solidnego przewoźnika z Kamazem mogę polecić.)

- Co do cementu - moje skromne doświadczenie pozwala stwierdzić, że najlepiej go kupować w którymś ze składów budowlanych ze względu na przywóz zawarty w cenie (w cale nie wyższej niż w Castoramie)

- Deski szalunkowe najtaniej znalazłem w tartaku Kula w Krzykawce.

 

Swoją drogą właśnie rozszalowuje strop i będę chciał tanio sprzedać zbite blaty szalunkowe i stemple - gdyby ktoś był zainteresowany proszę o kontakt. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Troche mnie nie bylo i juz sie nawyrabialo ;)

 

Witam nowych forumowiczow :)

Osobiscie piasek biore z Elz-polu z Wojkowic Koscielnych.W sumie najblizej do mnie.Na przyczepke laduje jakies 850 kg i naprzod do domu :).

Plukany 0-0,5m albo 0-2 mm "chodzi" po 18 PLN za tone.

Maja tez budowlany po 13.

Jednak do chodnika lepiej mi pasowal drobniejszy

 

Cement biore u nas w hurtowni/magazynie budowlanym

 

Ocieplenie mieli w dobrej cenie w Sewerze - styropian - i w KEM na Budowlanych - klej Kerakol

 

Kostke na chodnik bralem z Libetu w Katowicach.Nawet z transportem wyszla dobra cena za wszystko

 

PaaBaa co to za siatka z super drutu??Mowisz o siatce gorniczej??

 

Pozdrawiam upalnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam

Jeśli chodzi o siatkę to z jest to siatka z drutu górniczego. Masz jakieś doświadczenia?

 

piotrm1

Jeśli możesz podeślij mi na PM namiary na Kamaza. Co do desek - na ten moment chcę kupić jedynie kilka desek do zrobienia podmurówki :).

 

Macky

Jeśli już załatwiasz wszelkie formalności mógłbyś napisać ścieżkę jaką przeszedłeś (przechodzisz) do uzyskania pozwolenia na budowę?

 

Katarek

Dzięki za info, czytam Twój dziennik od początku, szkoda tylko, że nie masz czasu aby go na bieżąco aktualizować. Oczywiście kibicuję inwestycji i nawet kiedyś byłem przejazdem na wizji lokalnej :), ale były wtedy same fundamenty. Również prosiłbym o namiary na Twojego Kamaza :).

 

Sylwia1667

Siatka tak jak pisałem powyżej z drutu górniczego, czy to siatka górnicza. Ponoć trwała - może Adam wniesie coś nowego :).

Jeśli możesz daj mi namiary na piasek.

 

Pozdrawiam wszystkich chłodno (dla ochłody :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zaginęła mi gdzieś faktura z nr telefonu z tego piasku. Zaczynam się już gubić w tych papierach. Wnioski, pozwolenia, uzgodnienia, umowy a na działce nic nie widać prócz kopki siana i fundamentów pod szopę.

Na szczęście jutro wyjeżdżamy na urlop.

:D

 

Powrót w sierpniu i do roboty.

 

Pozdrowienia dla zagłębiaków. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...