Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zagłębie dąbrowskie


Recommended Posts

Witam serdecznie wszytkich forumowiczów z Zagłębia !

 

Tak się złożyło, że stałem sie posiadaczem miłej , małej działeczki na granicy Dąbrowy i Będzina (Zielona) :D . Jestem na etapie załatwiania formalności, przyłączy i kopania ziemii pod fundamenty. Staram się też powoli kupować niezbędne materiały i w związku z tym mam pytanie:

czy ktoś z Was może polecić dobrą hurtownię (-e), na razie ze stalą zbrojeniową i bloczkami betonowymi ?

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, z góry dziękuję.

A teraz pierwsze "wyślij" :D

 

Propo hurtowni większość materiałów kupiłem w Sewerze-mieli największe upusty-a zjezdziłem się troche.

Propo stali to najtaniej znalazłem w Zawierciu firma Prohutre-transport tylko 80 zł-co ciekawe z będzina ok 4 km na moją działke za transport panowie liczyli 150 zł,Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich...

 

W przyszłym roku mam zamiar rozpocząć budowę, więc niebawem chciałbym trochę klubowiczom z Zagłębia głowy pozawracać :).

 

Jeśli chodzi o działeczki - ja kupiłem jakiś rok temu działkę na Ząbkowicach - 2600m2 za 52 000zł. W tak zwanym międzyczasie wszedł plan zagospodarowania i ponoć wartość wzrosła :). Mam nadzieję, że bank też kiedyś dojdzie do takiego wniosku.

 

Co do działek na Mydlicach - ceny są kosmiczne, ale jednak lokalizacja bardzo dobra. Oczywiście pod warunkiem, że ktoś chce mieć płot w odległości 5-10 metrów wkoło domu. Ja akurat potrzebowuję mieć nieco większe sowoje terytorium :).

 

Ja na Mydlicach mam płot w odległości 15 i 13 m od domu,no z jednej strony jest to magiczne 5m.pozdro. Propo piasku -Pan z Kamaza -270 zł za 13 ton piasku 2 klasy,400 zl za płukany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację na temat piasku. Jeśli chodzi o działkę - ja akurat chcę mieć przed domem troszkę miejsca - z 20 metrów i za domem mi zostanie z 60. Dlatego wykluczyłem działki na Mydlicach. Oczywiście drugim argumentem była cena.

 

Jeśli możesz podeślij mi namiar na Twojego Kamaza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie!

Dziękuję wszystkim za pomoc i namiary - już z nich korzystam.

 

piotrm1

Ja bloczki kupowałem w betoniarni na przeciwko Hali Sportowej na Zagórzu - dobre, tanie prosto od producenta.

Ta betoniarnia to jest to czego szukałem, 2 pln netto za 1 sztukę to dobra cena.

 

Dominiqo

Propo stali to najtaniej znalazłem w Zawierciu firma Prohutre-transport tylko 80 zł-co ciekawe z będzina ok 4 km na moją działke za transport panowie liczyli 150 zł

Ja, dzięki Bogu i koledze Przemkowi mam transport,ale sprawdzę ich ceny w pierwszym dniu urlopu-coraz bliżej do niego :D

 

PaaBaa

 

Jeśli już załatwiasz wszelkie formalności mógłbyś napisać ścieżkę jaką przeszedłeś (przechodzisz) do uzyskania pozwolenia na budowę

Te formalności związane są z przyłączami jedynie - mieliśmy z lubą szczęście -działka to darowizna z częściowo załatwionymi papierami.Nie znam szczegółów,ale podobno dobrze opisane są na stronie muratora właśnie. Teraz jeszcze tylko będziński Wod-Kan i elektrownia, ale to już ostatki.

 

Urlop za kilka dni, wykopy pod fundameny gotowe - czas zaczynać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam sprawdzonego (dobrego) architekta. Zakładam, że każdy z Was ma jakieś doświadczenia, więc liczę na pomoc :).

 

Kupiłem projekcik gotowy, teraz chciałem troszkę go zmienić i dostosować do mojej działki.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pogadaj z Grzegorzem63

Byl ze swojego architekta zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Co prawda bede sie budować w Chorzowie, ale jako że jestem z DG a poza tym i tak do Was tylko rzut, ... hm ... powiem kamieniem żeby nie było niepoprawnie politycznie, to byłoby mi miło gdybyście pozwolili mi zaglądać tu od czasu do czasu.

 

Pozdrawiam wszystkich z Górki. Ile razy tam kolana zdarłam na rowerze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kobitki to jesteśmy właśnie my trzy, przynajmniej ostatnio. :(

Czasem ktoś nowy wpadnie na chwilę.

Ogólnie z systematycznością zaglądania słabiutko.

Jak ktoś zaczyna budowę lub ją planuje to ma okresy wzmożonej aktywności , lecz gdy już wybuduje to klapa.

Avisek- co z twoimi poszukiwaniami miejsca na ziemi?

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to naturalne że zaczyna się zajmować czym innym (np. mieszkaniem w tym postawionym domku :lol: ) zamiast nadal ślęczeć na forum. W zamian za to powinni napływać nowi inwestorzy mający zamiar zmierzyć się z tym koszmarkiem :wink:

 

A na górce gołonoskiej bywam od czasu do czasu. Ależ tam się zmienia. Kiedys to tylko kilka starych chałup i sady kościelne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...