Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zagłębie dąbrowskie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Efilo na razie jestem na etapie szukania działki, chciałabym żeby była ona jak najbliżej miasta, po uwzględnieniu naszych upodobań wymagań i ograniczeń finansowych bierzemy pod uwagę Ząbkowice, Ujejsce i Trzebiesławice

 

Witam wszystkich :)

 

Waszka_77 sadze ze Trzebieslawice raczej nie spelniaja warunku "blisko miasta"

Z Trzebieslawic to blizej do Siewierza niz do centrum Dabrowy :)

Zreszta odemnie tez blizej do Siewierza niz do Dabrowy :)

 

U mnie budowa dopiero w planach.

Zreszta teraz to na glowie mam inna bieganine niz budowe - patrz stopka ;)

 

Piotrm1 przejezdzalem ostatmio kolo Ciebie - znaczy Pilsudzkiego - ale nie zwrocilem uwagi na Twoja budowe :(.Te chaszcze kolo drogi skutecznie ja zaslaniaja.

Bede jutro jechal to przylukam co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie jestem na etapie szukania tartaku i więdźby dachowej czy możecie polecić jakiś tartak?

 

Jeżeli ktoś jest na etapie domu w stanie surowym otwartym, niech napisze mi ile go kosztowała robocizna. Mi firma wyceniła stan surowy otwarty z kominami na 55 tyś. robocizna. Jest szybko i solidnie po 6 tyg. są fundamenty, ściany i ścianki działowe, będzie lany strop, czy taka cena to drogo??

 

Pozdrawiam Quba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie jestem na etapie szukania tartaku i więdźby dachowej czy możecie polecić jakiś tartak?

 

Ja osobiscie bralem w tartaku w Siewierzu.Adresu nie znam.Ale jak sie jedzie na Kielce to po drodze po lewej stronie go widac.Tylko trzeba powoli jechac bo jest na luku.Patrz po lewej stronie :)

 

Jeżeli ktoś jest na etapie domu w stanie surowym otwartym, niech napisze mi ile go kosztowała robocizna. Mi firma wyceniła stan surowy otwarty z kominami na 55 tyś. robocizna. Jest szybko i solidnie po 6 tyg. są fundamenty, ściany i ścianki działowe, będzie lany strop, czy taka cena to drogo??

 

W tej kwestii to gadaj z Piotrm1.Z tego co wyczytalem na forum wlasnie wiezbe postawil.I raczej bedzie w temacie :)

 

Pozdrawiam Quba

 

Ja rowniez :)

 

P.S.

Osobiscie sie jeszcze nie buduje takze ja tam sie za bardzo nie znam :D

 

P.S.2

Jak bedziesz jachal z Trzebieslawic do Dabrowy to jakbys nie kombinowal to przejezdzac bedziesz o rzut beretem ode mnie :)

No chyba ze bedziesz jechal DK 1 to inna rozmowa.Ale wtedy tez mnie widac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delor... co do miejsca, jakies zniechecenie przyszlo w czasie wakacji, potem troche problemow, ktore zwalily sie grom z jasnego nieba... ale co ma byc to bedzie... w gruncie rzeczy chyba wierze w jakas karme... mysle ze to kwestia braku czasu, bo dom to nasz cel, choc ostatnio nieco sie oddalil.

ale widze swiateko w tunelu.. dzialki stanialy... przynajmniej jesli chodzi o miejsce ktore nas interesuje, nie wiem jak z reszta...

 

co do kobiet na forum, to rzeczywiscie pustki... ja tu moze i ostatnio nie czesto zagladalam, ale nie dostaje rowniez powiadomien na maila, o jakis wpsiach w tej grupie... ech.. jakis pech mnie przesladuje...

 

waszka - witaj na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam_ dopiero teraz zauważyłam, że Ty w Ujejscu masz działkę, powiedz nie orientujesz się czy są tam jakieś działki teraz do sprzedania? Szerokości min 20m? Bo ostatnio znalazłam w Ujejscu działkę o szerokości 14m :o

Pewnie teraz to Ty tylko myślisz o swojej WIELKIEJ CHWILI a nie o jakiś tam działkach do sprzedania w sąsiedztwie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quba- Jestem na etapie stanu surowego otwartego.

Myślę, że 55 tys. to b. drogo :o

Murarka kosztowała nas ( dom ok. 140 m.) ok. 18 tys. Plus dach, ale b. skomplikowany, więc koszt dość duży.

Niestety Dąbrowa jest droga.

W innych okolicach ludzie za cały dom płacą do 30 tys.

Musisz szukać dalej.

pozdrowienia dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waszka generalnie skłaniamy się ku Mariankom, ale ceny mają dosc wysokie... jesteśmy jeszcze przed ostateczną decyzją więc próbujemy się wciąż orientować gdzie co i za ile. zależy nam jednak żeby było to raczej miejsce bliżej od strony katowic z uwagi na naszą pracę..

czy to znaczy, że ty też zabierasz się dopiero za kupno dzialki? jesli tak to wyglada ze jestesmy jednym z niewielu, bo cala reszta sie juz szczesliwie buduje :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo cala reszta sie juz szczesliwie buduje :-)))

 

 

No niekoniecznie.

Ja jestem po remoncie

A dopiero przed budowa.

Jak na razie to sie za projektem z luba rozgladamy :)

Wiemy ze na 100 % bedzie parter.Powierzni okolo 140-150 m

 

zależy nam jednak żeby było to raczej miejsce bliżej od strony katowic z uwagi na naszą pracę..

 

Prawie codziennie dojezdzam do Katowic.Jakies 30 km w jedna strone.Jakies 25-30 minut w jedna strone schodzi :).Generalnie nie moge narzekac.

Mam do wyboru 3 drogi do domu to jakos zawsze trafie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

avisek masz rację też się dopiero zabieramy za szukanie działki. Oczywiście Marianki to super miejscówka na budowę domu, tylko zdecydowanie nie na naszą kieszeń, jak na dzień dzisiejszy.

Ach zaraz się rozmarzę, na temat działki na Mariankach... :lol:

Słoneczny poranek, wstajesz i wychodzisz na taras a przed oczami masz jeziorko... marzenie

 

Na razie jednak skłaniamy się ku tańszym nieco miejscom - czyli Trzebiesławice i Ujejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam - z marianek tez bedzie jakies 30 kilometrow do pracy, zreszta teraz mam 23 kilometry, ktorych przejechanie zajmuje mi nawet do godziny o ile trafie na jakis ciekawy zator drogowy :lol:

 

waszka co do kwot to pewnie masz racje, chociaz ja juz sama nie wiem czy reszta jest duzo tansza, bo ogladam i szukam i sama nie wiem... czy lepiej wybrac ciut drozsze miejsce, ktore nam pasuje i placic kredyt dluzej, niz pojsc na pewne ustepstwa i kupic 10 zl tansze ale w miejscu, ktore mniej sie nam podoba. nie mam az tak duzego porownania bo w sumie skupilismy sie na kilku miejscach... ostatnio nawet zoreintowalam sie na okolice krakowa :lol: i le kosztuje metr w trzebieslawicach czy ujejscu? chyba w granicach 50/60 zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem Ci ile kosztuje metr w Ujejscu

 

Prawde mowiac nie widzialem nigdzie ogloszen ze "sprzedam dzialke"

Pare razy wisiala "kupie dzialke" albo "kupie dom"

 

Nie powiem co lepiej

Wziasc drozsza,fajniejsza i dluzej splacac

Czy tansza a mniej atrakcyjna

 

Mysle jednak ze ta pierwsza opcja jest chyba lepsza

Dom sie buduje na lata i ciezko codziennie wstawac i patrzec na cos - znaczy jakas okolice - co nam nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...