Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zagłębie dąbrowskie


Recommended Posts

 

A kolega - sasiad w gazowni byl ?

Byłem i złożyłem wniosek o warunki przyłącza, tyle tylko że nie będziemy niestety sąsiadami z jednej ulicy, więc chyba nie pomogę w podłączeniu gazu:(

"Moja" działka jest położona przy ulicy Sportowej (ta przy szkole).

 

Trudno :(

Dalej zatem nie wiem kto bedzie moim sasiadem.

Pozytywne jednak jest to ze Strzemieszyce sie rozrastaja.

A wiecej ludzi oznacza wiecej sklepow, lepsza komunikacje a moze nawet w 2010 roku postawia jakis bankomat !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pozytywne jednak jest to ze Strzemieszyce sie rozrastaja.

A wiecej ludzi oznacza wiecej sklepow, lepsza komunikacje a moze nawet w 2010 roku postawia jakis bankomat !!!

Potem hipermarket, kino, rynek ......... i będziemy mieszkać w centum miasta, a potem ktoś jeszcze wymyśli, żeby tam powstała autostrada i będzie wesoło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mieliśmy ten problem. Niestety (albo stety) nie można było w tamtym czasie kupić blaszaka w rozsądnej cenie.

Szkoda nam było wydać kilka tysięcy na kawał blachy, a dodatkowo niewiele mniej na transport.

Ostatecznie postawiliśmy sobie drewnaną szopkę (wystarczy zgłoszenie) , która w przyszłości ma pełnić funkcję domku narzędziowego czy pomiszczenia gospodarczego. I muszę powiedzieć, że póki co jestem bardzo zadowolona (szopka zdobi działeczkę). Koszty były co prawda większe niż zakup blaszaka, ale jest to już coć co mamy na stałe no a walory estetyczne nieporównywalne.

No, ale może akurat uda ci się znaleść kogoś w pobliżu, kto będzie chciał się pobyć zbędnego baraku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie pomogę komuś, kto już kończy budowę i nie ma co zrobić z garażem blaszanym :lol:

Ja dopiero będę zaczynał drogę przez mękę.

Ja kupilem blaszak z limanowej-dowóz gratis i byl najtanszy 1100zl. w zaglebiu trzeba jeszcze za transport placic:) mozna zerknac na osiedlu mydlice-staroscinska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno owszem kosztuje ale trzeba również brać pod uwagę koszty fundementów i wszystko co z nimi związane (piasek, żwir, druty...), wylewki, koszty robocizny. Później dochodzi drewnochron, okienka itp. Na pewno nie opłaca ci się inwestować w coś takiego jeśli masz mieć duży dom z pomieszczeniami gospodarczymi.

 

Nasz projekt nie zakłada natomiast ani piwnicy ani garażu ani poddasza użytkowego, jedynie niewielkie pomieszczenie gospodarcze. Tak więc taka szopka jest po prostu koniecznością.

 

I jeszcze jedna kwestia. Na tej małej inwestycji przeszliśmy szybki kurs tego co może nas czekać przy budowie domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ja buduję na kredyt :-?

Musisz trochę pochodzić po bankach. Ich oferta ciągle się zmienia. My wzięliśmy w GM money, ale to było w czerwcu.

Możesz podjechać do open finance w Katowicach, wskaża Ci najlepsze oferty. Ale negocjować w bankach radzę osbiście- uzyskasz lepsze warunki ( tak było u nas).

No i ostro się targuj.

Pozdrowiania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

 

Jak na razie to sie przeprowadzilem do Jaworzna

No ale budowa w Ujejscu caly czas aktualna.

Jak na razie to meble na tapecie.Wybor taki ze sami nie wiemy na co sie zdecydowac :-?

 

Trzeba bedzie zrobic kolejna rundke po sklepach.

Byle tylko zdazyc do Swiat.

Bo wszedzie termin oczekiwania kolo miesiaca :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałam żeby wybrać się do doradców w stylu expandera. Nie wiedziałam tylko,że jest coś takiego jak negocjacje klienta indywidualnego - dzięki.

 

W latach 90-tych spłacaliśmy kredyt mieszkaniowy Alicja. Był on co prawda rozpisany na 20 lat ale jak tylko były wolne środki płaciliśmy większą ratę - bez aneksów, opłat, powiadomień banku itp. I to jest jeden z ważniejszych dla mnie priorytetów.

Jednak kredyt na budowę ma trochę inny charakter, choćby dlatego, że środki wypłacane są transzami. Nie bardzo wiem na co jeszce zwracać szczególną uwagę, co jest ważne a jakie zapisy utrudniają życie kredytobiorcy - inwestorowi.

Wszelkie sugestie mile widziane :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam!!! :)

 

Wreszcie się odezwałeś!

Jak tam samopoczucie jako młody małżonek? ;)

No i gratulacje i najlepsze życzenia na nowej drodze życia! ;)

 

I co ja widzę? Jakiś drugi pasek Ci się w podpisie pojawił!

Gratulacje jeszcze większe!!! ;)

 

No czesc :)

Nie dostawalem powiadomien o wpisach na tym forum :(

A ze ostatnie dni troche zalatane to jakos nie bylo okazji tu zajrzec :-?

 

Dzieki za gratulacje :)

Samopoczucie w jak najlepszym porzadku.Fajnie wracac do domu gdy ktos czeka :)

A drugi pasek juz od jakiegos czasu istnieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...