Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zagłębie dąbrowskie


Recommended Posts

Pytam, bo mój wykonawca podsunął mi do podpisania umowę o dzieło, gdzie dziełem jest właśnie budowa domu jednorodzinnego.

Tylko z tego co się do tej pory orientowałam, to gwarancja z tytułu umowy o dzieło wynosi 2 lata, a z tytułu umowy o roboty budowlane 10 lat. No i ta druga jest bardziej dokładna w swoich zapisach (odpowiedzialność, terminy, kary itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Mam prośbe o namiary na tanią i dobrą ekipę od kanalizacji.

To co Ci ludzie wyprawiaja przechodzi ludzkie pojęcie.

Ceny jak z kosmosu.

Ekipa najlepiej, która już robiła w Dąbrowie Górniczej.

 

Quba

 

P.S. co sądzicie o oknach z oknoplastu kraków? odwiedziłem sklep w Będzinie i zrobili ma mnie dobre wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam prośbe o namiary na tanią i dobrą ekipę od kanalizacji.

To co Ci ludzie wyprawiaja przechodzi ludzkie pojęcie.

Ceny jak z kosmosu.

Ekipa najlepiej, która już robiła w Dąbrowie Górniczej.

 

Quba

 

P.S. co sądzicie o oknach z oknoplastu kraków? odwiedziłem sklep w Będzinie i zrobili ma mnie dobre wrażenie.

Też tam byłem-Oknoplast to lider jesli chodzi o okna ale ceny ma dużo wyższe niż inni producenci, po za tym ja mam okna z oknoplastu w mieszkaniu i po 3 latach cos z nimi nie tak,chyba że są źle wstawione i to dlatego. Ja wybrałem innego Pana, okna na profilu Rechau brillant i z szybą P4 wyszły mnie taniej niż w oknoplascie

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis podpisalismy umowe z wykonawca od poniedzialku rusza robota.

Na razie ogrodzenie, woda, prad i wjazd na dzialke

a od marca/ kwietnia zacznie rosnac nowy domek w Dabrowie Gorniczej

 

Też czekamy tylko na wiosnę aby ruszyć. Ogrodzenie i przyłącza już mamy. Nie podpisaliśmy tylko jeszcze umowy z wykonawcą. I tu mam pytanie: podpisywaliście umowę o dzieło czy o roboty budowlane?

Ja w poniedziałek zaczynam-tzn chłopki zaczynaja ociepla moje poddasze-Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Jak to zwiało?! To z czego on był?

Też baliśmy się o dopiero co postawioną drewnianą szopkę i równie świeży płot, ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

Pozdrawiam

Był za słabo przymocowany do podłoża i stoi od strony zachodniej skad najmocniej wieje a ostatnia wichura była konkret-podwiało garażyk od spodu i poleciał jak na Harym Poterze nad płotem nie uszkadzając go i zatrzymała się na drzewiem sąsiada:) choc raz się cieszyłem ze nic nie buduje by byłóby nieprzyjemnie. A myślale ze jeszcze garazyk opchne za pare zlotych:).Dobrze ze dom juz stoi bo jest gdzie chowac graty-jutro panowie zaczynają dociepla poddasze-pozdro-dla ciekawskich garaż na drzewie można jeszcze obejrzec :p

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myśleliśmy o takim blaszaku na zaplecze budowy, ale przeważyły walory estetyczne i ostatecznie postawiliśmy drewniną szopkę. :)

 

A od 1 marca zaczynamy (wdł. umowy)

 

:D

 

Plan na ten rok to stan surowy otwarty.

 

Zdaję sobie sprawę, że teraz to się dopiero zacznie, ale po 2 latach przygotowań chcę jak najdłużej cieszyć się tą chwilą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaniam się! Cieszę się, że taka grupa istnieje. Mam nadzieję, że dobre prognozy pogody wpłyną pozytywnie także na rozmowy o budowaniu.

 

Jutro odbieram od architekta projekt i lecę do urzędu (Starostwo Powiatowe w Będzinie). Dom będzie w Psarach.

 

Czy ktoś z tych terenów również buduje szkielet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...