Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zagłębie dąbrowskie


Recommended Posts

łatwo wam mówić... dziś na przykład oglądałam pięęęęęęęęęęęęęęękną działkę pomiedzy pogorią 3 i 4. okolica extra, cena w miarę, ale.... działka ma tylko 14 metrów szerokości co mnie skutecznie odstrasza. parę metrów od działki są tory kolejowe.... co prawda pociąg jeździ raz na tydzień wozić coś tam do kopalnii (tak twierdzi wlasciciel dzialki) ale.... o dziwo akurat pojechał wtedy gdy oglądaliśmy działkę. uważam to za zły omen i niejako potwierdzenie, że pociąg jeździ tamtedy częściej - nikle jest prawdpodobiensto ze ten jeden raz w tygodniu przypadl akurat na 15 minut naszej wizyty na tej dzialce. mimo wszystko temat wciaz biore pod uwage... mamy dac odpowiedz do poniedzialku.

 

co do okolicy, to jest mi ona juz naprawde obojetna, byle byloby nie najdallej od centrum dabrowy.

 

jak tak dalej pojdzie to zestarzeje sie w swoim M3 :-))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A tak z ciekawości, może jest ktoś, kto ma przydomową oczyszczalnię i chciałby się podzielić opiniami nt. jej funkcjonowania :D

 

Witam po dlugiej nieobecnosci.Czlowiek sie ozenil to i forum zaniedbane :(

 

Ja mam u siebie oczyszczalnie.Tzn w Ujejscu - bo teraz chwilowo w Jaworznie siedze :-?

Co do jej funkcjonowania nie mam najmniejszych zarzutow.Co miesiac wsypujemy bakterie i wszystko sobie hula az milo.

Trzeba tylko pilnowac zeby co 2 lata wybrac osad .Nie dopilnowalismy tego i w zeszlym roku w te najwieksze mrozy rury sie pozatykaly :(.No ale jak to bywa - szewc bez butow chodzi ;)

 

Avisek domyslam sie o ktorych terenach mowisz.Jak dlugo mieszkam w Ujejscu to tylko chyba 2 razy widzialem zeby miedzy Pogoriami przejezdzal pociag.Tzn widzialem go na wiadukcie nad DK1.

To jakies boczne tory i chyba jakiegos czestego ruchu tam niema.

Mozesz popytac sie sasiadow w okolicy.

Albo gospodyni w Rybaczowce.Te tory biegna niedaleko od niej to Ci powie co i jak

Dzialka 14 metrow troche waska.Odliczyc 8 metrow na odstep od budynku do granicy to Ci wychodzi "tramwaj" az milo :-?

No chyba ze zrezygnujesz z okien po boku.Ale wtedy troche nieciekawie bedzie domek wygladal .

Chociaz sa projekty na waskie dzialki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADAM - co racja to racja.. zeby chociaz z 16 metrow miala :-(

po przespaniu sie z problemem chyba podziekujemy....

co do ujejsca - napisz cos wiecej? zadowolony jestes z zakupu dzialki w tej okolicy? my ta opcje rowniez bierzemy pod uwage... ceny za metr za jeszcze stosunkowo atrakcyjne

dzis mamy jeszcze obejrzec dzialke w wojkowicach

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troche waska taka dzialka :-?

Co do Ujejsca to jestem super zadowolony.Jakby nie liczyc to na odcinku 200 metrow sa tutaj 4 sklepy spozywcze(dwa nastepne dalej),SUPER kwiaciarnia,2 fryzjery i jakies jeszcze drobne sklepiki.

Niestety - nad czym bardzo ubolewam - nie mieszkam chwilowo w Ujejscu :(.

Zime jakos przebolalem.

Jednak latem bedzie baaaardzo mi brakowalo porannego wyjscia na taras w samej pizamie,zieleniacych sie orzechow i wogole calej okolicy :(

 

Nie mieszkamy przy glownej ulicy , tylko troche z boku i w zasadzie malo kto do nas zaglada :)W zasadzie w ogrodzie to mozna w stroju toples paradowac i nikt nie bedzie widzial.No chyba ze kot na dachu ;)

Na szczescie nie mam problemu szerokosci dzialki i z z tego sie bardzo ciesze :)

 

W Wojkowicach powinny byc fajne dzialki.I stosunkowo blisko do drogi na Katowice/Czestochowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam.. ten tramwaj na mnie podziałał odstarszająco - podziękowaliśmy.

 

ale powiedzcie mi czy to prawda ze ceny materialow budowlanych zdrozaly trzykrotnie? slyszalam taka opinie.

Witam, nie wiem czy trzykrotnie ale jest ogolna lipa-ja placiłem za Porotherm 30 2,93 teraz slyszalem 4,30 za szt. wiec jest trzochę różnicy:)

Wełna do ocieplenia zewn. 10cm w listopadzie 32zł za m2 teraz kupiłem za 46zl/m2 iprzyliczyłem wtopę a bedzie jeszcze drożej bo już ją ciężko znależć. Mój chłopek od dachu zwiększył cenę za m2 o 40%. Mam szczęśćie ze kupowałem większość materiałów na przełomie 2005/2006 bo teraz koszta budowy zwiększyły by się znacznie. Pozdro i powodzenia w szukaniu działeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - gdzie kupowaliście bloczki fundamentowe? Ceny, tego co znalazłem, mnie osłabiają.

Ja kupowałem w sosnowcu na przeciwko Dorjana na zagórzu jest betoniarnia-2,1 zł/szt. w 2006 roku,pozdro.

 

Ja też tam kupowałem bloczki i beton. W zeszłym roku było najtaniej w okolicy, ale nie wiem jak jest teraz. Ale warto zapytać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam.. ten tramwaj na mnie podziałał odstarszająco - podziękowaliśmy.

 

ale powiedzcie mi czy to prawda ze ceny materialow budowlanych zdrozaly trzykrotnie? slyszalam taka opinie.

 

Niecały rok temu kupowałem Maxa Kozłowice po 1,90, teraz muszę jeszcze trochę dokupić - zamawiałem w lutym - cena była 2,90, ale dostawę chciałem na kwiecień i nie wiem czy nie będę musiał dopłacać... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja będę budować w Dąbrowie - Gołonóg.

Mógłby mi ktoś polecić architekta? A może jakąś niedrogą ekipę budowlaną?:)

A czy jest ktoś kto buduje na górce gołonowskiej obecnie?

 

Witam!

Miło poznac sąsiada :)

Co prawda nie buduję, ale mieszkam na górce, od południowej strony (Bratków). Gdzie Twoja działka? W ostatnim tygodniu, jak sie cieplej zrobiło, ruszyły prace przygotowawcze na kilku działkach na górce (na zachodniej i północnej stronie). Będzie się działo w sezonie... :)

 

Pozdrawiam

Wanios

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dopiero zaczynam na tym Forum więc chciałbym się przywitać ze wszystkimi

WITAM.

I na wstępie prośba - szukam firm z terenu Zaglębia i okolic, które produkują ogrodzenia betonowe. Jakby miał ktoś namiary to proszę o info.

 

Pozdrawiam

 

Witamy...

 

Jeśli chodzi o ogrodzenie betonowe, to najbardziej znana mi jest firma http://www.gesto.pl/ sam nie korzystałem, natomiast słucham często Radia ESKA :).

 

Ludzie, tylko nie Gesto! Też pokierowałam się reklamami, stroną internetową, broszurkami - po co to wszystki skoro usługi na żenującym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

bardzo proszę o informacje na temat firm budujących fundamenty- zwłaszcza sprawdzonych. Chciałbym zacząć za jakieś dwa tygodnie, ale dwie firmy wycofały się (jednej cała ekipa wyjechała na zachód). Lokalizacja - Psary koło Będzina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś wie gdzie kupić najbliżej Dąbrowy - Ząbkowic podmurówki podogrodzeniowe i tanie słupki.

Fajnie by bylo aby podmurowki byly wyposażone w takzwane fundamenty pod słupki.

mam do ogrodzenia ze sasiadem jakies 40 metrów dzialki.

Jeszcze nie wiem co dam miedzy słupkami. Albo panelowe siatki albo rozwine siatke na calej długosci.

 

A przy okazji to chyba bede tu czesciej wpadal gdyz w "Ząbkach" zaczynam remontowac domek aby sie tam wprowadzic z przyszla żoną.

 

 

Pozdrawiam

 

Puszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więźbę na garaż kupowałem chyba też w Grodkowie. Nie była suszona.

Teoretycznie powinna być, ale praktycznie to ciężko taką kupić i większość robi z niesuszonej. ;)

 

A teraz drugą więźbę, na dom, zamówiłem w górach - w Istebnej. O wiele taniej i lepsza jakość - na suszone też można trafić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...