Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zagłębie dąbrowskie


Recommended Posts

Więźbę na garaż kupowałem chyba też w Grodkowie. Nie była suszona.

Teoretycznie powinna być, ale praktycznie to ciężko taką kupić i większość robi z niesuszonej. ;)

 

A teraz drugą więźbę, na dom, zamówiłem w górach - w Istebnej. O wiele taniej i lepsza jakość - na suszone też można trafić. ;)

 

Katarku a jak z transportem? Mam trochę grubo tego drewna do przewiezienia.

 

Co do suszenia - rozumiem, że dach mi się nie zawali gdy użyję drewna mokrego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Transport zapewnia tartak. Cena chyba 2zł za km, czy jakoś tak - w każdym bądź razie ma mnie kosztować coś ok. 300zł. ;)

 

Zawalić się nie zawali, co najwyżej trochę pokrzywi jak źle zrobione będzie. ;)

 

I takie mokre drzewo gorzej chłonie impregnat, więc z tym może być największy problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili to nie mam. Jak będę w domu to poszukam. :)

Ale wystarczy zajrzeć do panoramy firm (http://www.pf.pl) albo pkt (http://www.pkt.pl) wpisujac hasło tartak i Wisła, Istebna, Koniaków itp. - ja tak szukałem -

wynotowałem sobie trochę tych telefonów i pojechałem w góry, dzwoniąc na nie po drodze. :)

Może znajdziesz coś lepszego, bo ten mój to wybrałem tylko dlatego, że chciałem bez tzw. vat'u i tam było, a gdzieś indziej niekoniecznie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili to nie mam. Jak będę w domu to poszukam. :)

Ale wystarczy zajrzeć do panoramy firm (http://www.pf.pl) albo pkt (http://www.pkt.pl) wpisujac hasło tartak i Wisła, Istebna, Koniaków itp. - ja tak szukałem -

wynotowałem sobie trochę tych telefonów i pojechałem w góry, dzwoniąc na nie po drodze. :) Może znajdziesz coś lepszego, bo ten mój to wybrałem tylko dlatego, że chciałem bez tzw. vat'u i tam było, a gdzieś indziej niekoniecznie... ;)

 

Tak czy siak prosiłbym Cie o namiar jak znajdziesz. Przy okazji szukam dobrych i nie najdroższych osób do podłączenia prądu na budowę oraz podpięcia rurki od wody, wiem że wykonywałeś to już u siebie, więc może akurat... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

Tylko, że ja nie wiem czy jakieś namiary na nich znajdę. :(

Od prądu to był jakiś znajomy sąsiada i za flaszkę zrobił, a od wody to tak daaawno było... ;) Poszukam...

Tylko, że nie wiem czy moge ich polecić, bo tak w zasadzie to oni niewiele robili, bo większość zrobiliśmy sami, a oni tylko to wymagało uprawnień (podłączenie kabelka i wcinka w rurociąg), więc naprawdę nie wiem czy są solidni przy innych pracach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

Tylko, że ja nie wiem czy jakieś namiary na nich znajdę. :(

Od prądu to był jakiś znajomy sąsiada i za flaszkę zrobił, a od wody to tak daaawno było... ;) Poszukam...

Tylko, że nie wiem czy moge ich polecić, bo tak w zasadzie to oni niewiele robili, bo większość zrobiliśmy sami, a oni tylko to wymagało uprawnień (podłączenie kabelka i wcinka w rurociąg), więc naprawdę nie wiem czy są solidni przy innych pracach. ;)

 

Idę tą samą drogą. Kopać jeszcze potrafię... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam....

 

Wprawdzie nie buduję się, ale remontuję od podstaw dom po dziadkach. :D

Na forum jestem już od pewnego czasu, ale nigdy nie zaglądałem do grup budujących... i to był błąd.

Nawet nie myślałem że aż tyle ludzisków z okolicy tu jest !!!!

Wychowałem się w Sosnowcu Maczkach... później dorastałem w Dąbrowie Górniczej (Mydlice)... a obecnie powróciłem na stare śmieci do remontowanego domku...

Fajnie się tu znaleźć... zawsze łatwiej o informacje wśród swoich i obiecuję że jak tylko będę w stanie służę pomocą i radą :wink:

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katarek - na Maczkach po staremu... remontuję się po tej spokojniejszej stronie... znaczy niedaleko kościoła i szkoły... pod samym lasem (dosłownie 1m za oknem mam las :wink: )

Może i wizytować co nie ma... ale mi się podoba... spokój i cisza... no i najważniejsze na swoim...

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

GRUZ oddam.

Mam na zbyciu kilka ciężarówek gruzu po skuwaniu scianek działowych (Ytong+płytki ceramicze) oraz posadzki betonowej (też z płytkami)

 

Może komuś się przyda?

Ponieważ wyjeżdżam na kilka dni, to podaje kontakt do pracownika w naszej firmie, który sie tym zajmuje

pan Arek, tel. 032 2582041 w. 23, , pon-pt godz 7-14

Gruz jest w Katowicach (koło Castoramy na Roździeńskiego). Mogę załatwić załadunek (na mój koszt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...