Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zagłębie dąbrowskie


Recommended Posts

Nie stosowałem papy na lepiku tylko taką specjlną, grubą folię w rolce. Na ławy (od góry) posmarowany był dysperbit i na to ta folia i dalej bloczki betonowe a pod ściany parteru (z pustaków ceramicznych - już powyżej gruntu) była dawana sama folia bez smarowidła.

 

Rozumiem, u mnie poszła folia na ławę bez niczego, bloczki, natomiast między bloczkami, a ławą chcę dać papę na osnowie poliestrowej na lepiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja smarowałem Dysperbitem Dn 2x bez rozcienczania od wewnatrz i od zewnatrz. od wewnatrz zasypane piaskiem, od zewnatrz styropian i folia kubelkowa...

 

Przed styropianem była jeszcze folia budowlana :). Katarku, korzystam z Twojego dziennika na bieżąco...

 

:D - no widzisz... a ja o tym już zapomniałem... ;)

Teraz to mnie więźba interesuje, bo własnie ją układamy na domu. ;)

 

A celem uzupełnienia to między ławą a ścianą fundamentową miałem jeszcze papę na lepiku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja smarowałem Dysperbitem Dn 2x bez rozcienczania od wewnatrz i od zewnatrz. od wewnatrz zasypane piaskiem, od zewnatrz styropian i folia kubelkowa...

 

Przed styropianem była jeszcze folia budowlana :). Katarku, korzystam z Twojego dziennika na bieżąco...

 

:D - no widzisz... a ja o tym już zapomniałem... ;)

Teraz to mnie więźba interesuje, bo własnie ją układamy na domu. ;)

 

A celem uzupełnienia to między ławą a ścianą fundamentową miałem jeszcze papę na lepiku...

 

Rozumiem, że na ściance fundamentowej na bloczek lepik, potem papa (bez dysperbitu)?

 

No to ładnie, dziennik widzę trochę zaniedbujesz, ponieważ nie widziałem jeszcze zalewania stropu. Powiedz mi jak więźba - były jakieś problemy? (zamawiam bodaj w tym samym miejscu). Brałeś na gotowo, czy sam zabezpieczałeś przed robalami i ogniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że na ściance fundamentowej na bloczek lepik, potem papa (bez dysperbitu)?

 

No to ładnie, dziennik widzę trochę zaniedbujesz, ponieważ nie widziałem jeszcze zalewania stropu. Powiedz mi jak więźba - były jakieś problemy? (zamawiam bodaj w tym samym miejscu). Brałeś na gotowo, czy sam zabezpieczałeś przed robalami i ogniem?

 

Ja nie miałem bloczków... ;)

Najpierw wylałem ławy w folii w gruncie, na to poszła papa na lepiku, potem szalunki i wylewałem ścianki fundamentowe, które to właśnie były tym dysperbitem smarowane itd... a na tych ściankach pod pustakami ściany nośnej też była papa. :)

 

Dziennik to jak na razie doszedł chyba gdzies do września ubiegłego roku. :(

Niestety czasu nie ma... W tej chwili aktywnie spędzam urlop na walkach z więźbą... ;) Od rana do wieczora na budowie...

 

Więźba w miarę w porządku. Ani gorsza ani lepsza od innych. A co do impregnacji to mam mieszane uczucia. Niby kupiłem zaimpregnowaną, ale jak to trochę na deszczach poleżało, to nie wiem czy coś z tego impregnowania jeszcze zostało. Pewnie dla spokojności będę jeszcze troche malował jakimś preparatem, ale to już na górze... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że na ściance fundamentowej na bloczek lepik, potem papa (bez dysperbitu)?

 

No to ładnie, dziennik widzę trochę zaniedbujesz, ponieważ nie widziałem jeszcze zalewania stropu. Powiedz mi jak więźba - były jakieś problemy? (zamawiam bodaj w tym samym miejscu). Brałeś na gotowo, czy sam zabezpieczałeś przed robalami i ogniem?

 

Ja nie miałem bloczków... ;)

Najpierw wylałem ławy w folii w gruncie, na to poszła papa na lepiku, potem szalunki i wylewałem ścianki fundamentowe, które to właśnie były tym dysperbitem smarowane itd... a na tych ściankach pod pustakami ściany nośnej też była papa. :)

 

Dziennik to jak na razie doszedł chyba gdzies do września ubiegłego roku. :(

Niestety czasu nie ma... W tej chwili aktywnie spędzam urlop na walkach z więźbą... ;) Od rana do wieczora na budowie...

 

Więźba w miarę w porządku. Ani gorsza ani lepsza od innych. A co do impregnacji to mam mieszane uczucia. Niby kupiłem zaimpregnowaną, ale jak to trochę na deszczach poleżało, to nie wiem czy coś z tego impregnowania jeszcze zostało. Pewnie dla spokojności będę jeszcze troche malował jakimś preparatem, ale to już na górze... :)

 

A no widzisz, wszędzie bloczki, to i Tobie chciałem wcisnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy z nacie jakas firme dobra specjalizujaca sie w kominkach.

 

Chce narazie pociagnac instalacje do DGP i ewentualnie doplyw powietrza z zewnatrz.

Narazie nie mam upatrzonego wkladu ale nie wiem czy to jest konieczne.

Oczywiscie za kilka miesiecy bedzie podlaczenie wkladu i obudowa.

chcialbym kogos co sie zna na tym gdyz nie wiem czy konieczna bedzie turbinka czy starczy sama grawitacja.

 

Pozdrawiam

 

Puszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!

 

Można przystąpić do klubu?

 

Cieszę się, że taki istnieje (jest nawet Górka Gołonowska; kiedyś tam mieszkałem :lol: ).

Nieocenione źródło wiedzy dla takiego "zielonego" jak ja to forum. I zjadacz czasu.

 

P.S.

Co powiecie o firmie DOM-PROJEKT z Myślenic? Ktoś ją zna?

 

 

Pozdrowionka dla Zagłębiaków

 

OSIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pozwalam sobie przyłączyć sie do grupy Zagłębiaków :D .

Lokalizacja: dzielnica Dąbrowy Górniczej

Jestem na etapie papierologi przed PNB

Mam już za sobą:

- radiesteta od studni głębinowej

- warunki do kanalizacji i wodociągów

- warunki do prądu

- oczekuje na warunki od gazowni

- TPSA - przestawia słup telefoniczny

- projekt domku jest ; zmiany w projekcie się dokonują.

Polecam się w tych tematach bo szlaki juz mam przetarte. :wink:

 

Będę wdzięczny jeśli podzielicie się informacjami gdzie zamawiać w moich okolicach beton, bloczki bet i ceramkę.

Potrzebować bedę w rozsądnej cenie stęple budowlane.

Transport własny posiadam

Oczywiście ekipy do murarki mile widziane bo nie mam jeszcze zarezerwowanych.

Co do realizacji to super jak by mi się udało w tym roku zrobic podpiwniczenie.

Reszta jak pogoda i finanse pozwolą.

 

Zawsze odpowiadam na wiadomości i chętnie podyskutuje na tematy budowlane.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Moim zdaniem jako pierwsze elementy na budowie powinny powstać:

- blaszak lub szopka zamykana na narzedzia i jako schron przes deszczem

oraz właśnie kibelek.

Bieganie za potrzeba do zaprzyjaznionego sasiada z czasem zrobi sie klopotliwe i dla nas i dla niego.

 

Jak już piszę to nie omieszkam zapytać ile teraz biorą za m2 za samą robocizne w naszych rejonach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...