Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zagłębie dąbrowskie


Recommended Posts

Witam wszystkich pięknie . Jestem rodowitą zagłębianką i tutaj również rozpoczęliśmy z małżowinkiem budowę. Ekipa "niby sprawdzona" bo u moich rodziców dach robili i sporo ludzi ich polecało. Co do budowy nic nie mogę zarzucić, ale ciągle się spóźniają. Po wykonaniu ław mieli wrócić w " psysły cwortek", przyjechali 3 tygodnie później, ale faktycznie w "cwortek" itd.

 

I teraz pytanko, gdzie kupowaliście piasek I kat., szukam takiego, żeby był w miarę tani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

 

Tanio sprzedam pozostalosci po budowie, a konkretnie jakieś resztki MAXów 290x220x88 - stan nie najlepszy, przynajmniej połowa jest popękana, ale za to cena atrakcyjna (powiedzmy, ok. 1 zł za sztukę - do negocjacji) , bo chcę się tego pozbyć, a może komuś się przyda - np. na ścianki działowe, lub jakieś uzupełnienia w murze...

 

http://images26.fotosik.pl/272/abf45d5ac8d5d1bbm.jpg

http://images45.fotosik.pl/7/0dc0b331b85c3ed2m.jpg

 

Aha! Jest tego ok. 800 szt. - do odbioru (ewentualnie obejrzenia) w Dąbrowie Górniczej (Marianki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Jeśli ktoś ma mało przeróbek w gotowym projekcie to podam namiary na taniego architekta tj. Zbigniew Koziarski (Będzin-Grodziec) tel. może na priv, bo może sobie nie życzyć "rozdawnictwa". Ja obdzwoniłam chyba z 15 architektów, bo miałam na tyle mało przeróbek, że wydawało mi się bezsensowne wyrzucanie kasy w błoto (wolałam rzucić w błoto na budowie). A ceny różniły się nawet o 1300 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pilnie szukam w naszej okolicy (Dąbrowa Górnicza" firmy która produkuje lub zajmuje się dystrybucją drzwi zewnętrznych antywłamaniowych na zamówienie.

 

Chodzi mi o to generalnie ze mam otwór 110cm i wysoki na 220cm. Z szerokościa nie mam problemów ale wysokość jest za duża o jakies 8-10cm dla drzwi seryjnych. Nie mam zabardzo ochoty opuszczać nadproża.

 

Szukam drzwi na wymiar.

 

Pozdrawiam

 

Puszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujacych w Zaglebiu :)

 

Dopiero zaczynam zarowno budowe jak i moja obecnosc na tym forum.

Wlasciwie to dopiero niebawem zaczne przebudowe i remont domu.

Moje miejsce to Slawkow. Na poczatek szukam dobrego projektanta z okolicy.

 

Ja dzis miałam spotkanie z pania architekt i panem inspektorem nadzoru (który bedzie u nas kierbudem ) . Jak na razie jestem zachwycona kompetencjami obojga

 

malka - chetnie skorzytam z ich uslug, wlasnie szukam takich osob z polecenia.

Bardzo prosze wiadomosc na priv.

 

Inni budujacy/remontujacy w Slawkowie i okolicach, jesli mozecie polecic architekta lub konstruktora do zrobienia projektu to bardzo prosze o info na priv.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grzesiu - nie polęcę "mojej" ekipy architektoniczno-konstruktorskiej - bo zajmą sie Twoim projektem, a mój zostanie "olany" - oczywiście żart :p

 

W niedzielę widzę sie z pania architekt - zapytam czy mogę podać namiar. ok??

 

Może napiszesz cos o swojej przebudowie - może jakieś fotki, plany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grzesiu - nie polęcę "mojej" ekipy architektoniczno-konstruktorskiej - bo zajmą sie Twoim projektem, a mój zostanie "olany" - oczywiście żart :p

 

W niedzielę widzę sie z pania architekt - zapytam czy mogę podać namiar. ok??

 

Może napiszesz cos o swojej przebudowie - może jakieś fotki, plany ...

 

Spox, ci ludzie maja w jednym palcu dzialanie na dwa (i wiecej) fronty :)

Moge dzwonic po okolicy i pytac architektow z Panoramy Firm, ale po co wywazac otwarte drzwi.

Ja sie nie spiesze, projekt za 2-3 miesiace ale szukac juz trzeba.

Chetnie skorzystam z Twojego polecenia, jesli tylko beda to ludzie tego warci.

 

Moj dom jest z lat 60tych i bedzie potrzebna przebudowa dachu i remont kapitalny wnetrz. Parter i poddasze oraz czesciowe podpiwniczeniePowierzchnia calkowita 130 m3. Fotki i plany to beda za czas jakis. Na razie jest tylko zapal i dobre checi :)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, skoro za 2-3 miechy - to bez obaw mogę dać namiary - bo moje plany mają być skończone za 2-3 tygodnie :D

 

 

A czy beda "godni polecenia" -sie okaże jak bede miała pozwolenie na budowę w ręce :lol:

 

A chęci i zamiary to na początku zawsze ponoć są i dobrze, :) tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja zamierzam ruszyć z budową na wiosnę. Mam jednak problem z wodą. Miasto Sosnowiec (bo tak się buduję) niestety nie wyraża zgody na pociągnięcie prywatnego wodociągu,a sami także takiego mi nie zrobią. :evil: Walczyłam z nimi od listopada ubiegłego roku, dlatego wszystko przesunęło mi się w czasie (już o rok). Zostaje mi tylko studnia głębinowa. Czy ma ktoś może namiary na dobrą firmę, która zajmuje się budową studni (całość- sprawdzenie czy jest na działce woda, budowa, dokumentacja oraz filtry). Proszę o pomoc.

Byłabym też wdzięczna za podanie namiarów na jakąś dobrą i nie drogą firmę budowlaną, bo ta z którą rozmawiałam wydaje mi się deczko za droga.

dzięki i czekam na info :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Nie dawno rozpoczołem budowę pod Siewierzem i jak bóg da wkrótce powinienem wyjść z ziemi.

Chętnie nawiąże kontakt z budującymi z okolicy celem wymioany doswiadczeń i informacji. Co, gdzie, jak, za ile,... itp.

Na obecną chwilę mogę pochwalić się (i polecić) zastosowaniem pustaków betonowych na pióro wpust( bez spoiny pionowej) do budowy ścian piwnicznych. Z początku miałem wątpliwości, ale teraz... :)

Jakość pierwsza klasa, są dwa razy większe od bloczków 38x25x25 przy tej samej wadze i parametrach, tańsze i teoretycznie potrzeba 2/3 zaprawy mniej a ścianny wychodzą gładziudkie

szczegóły na priva

pozdro

Antek

 

macie jakieś namiary na tani w okolicy piasek, żwir, cemen itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antku - ja narazie na etapie stali, betonu i więźby i pokrycia dachu (mam rozrzut mały jednocześnie dach i fundamenty - taki "malutki remoncik")

 

A więźbę naprawda taniuchną mam 700 zł m3 z impregnacją, stal też w porównaniu z innymi (patrz wątek "cennik materiałow budowlanych).

 

Pozdrawiam i witam wśród budujących Zagłębiaków :D

 

A jak znajdziesz tani piasek - daj cynk - troche mi tego potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was Serdecznie!

 

Buduję się w Dąbrowie Górniczej i jestem na etapie stanów zerowych, czyli wychodzę z ziemi :).

 

Na 2009 rok planuje wybudować dom w stanie surowym zamkniętym.

 

Oczywiście liczę na wymianę doświadczeń z Wami w sprawach materiałów i ekip budujących.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was Serdecznie!

 

Buduję się w Dąbrowie Górniczej i jestem na etapie stanów zerowych, czyli wychodzę z ziemi :).

 

Na 2009 rok planuje wybudować dom w stanie surowym zamkniętym.

 

Oczywiście liczę na wymianę doświadczeń z Wami w sprawach materiałów i ekip budujących.

 

pozdrawiam

 

A gdzie konkretnie się budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A gdzie konkretnie się budujesz?

 

W pobliżu Pogorii niedaleko dworca PKP Gołonóg.

 

Prace na ten rok już w sumie zakończone, jeszcze trzeba zakopać fundamenty i posprzątać zalegające materiały na zimę i do wiosny przerwa.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano jest - ale czy w pobliżu ?? mnie hutę taki widok przesłania

http://www.foto.nowak-2001.nazwa.pl/F_PL_DG_2007/20070824_44_pldg_golonog_wzgorze-golonoskie_k-sw-antoni_z-superjednostki+.jpg

 

To jest widok z Twojego domu?

(wydawało mi się, że ul. Szewców jest niżej, tzn. bliżej tramwaja)

 

Pozdrawiam

Wanios

kurcze miałam taki sam widok z okien w rodzinnym mieszkaniu!!!Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...