Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zagłębie dąbrowskie


Recommended Posts

 

A jak znajdziesz tani piasek - daj cynk - troche mi tego potrzeba

 

Witam!

Ja kupowałem piasek pod chodniki czy do betonu z "Kompleks Cabała" - to jest niedaleko ul. Laski. Mają też swój transport.

http://www.kompleks.net.pl/oferta.php

Kilka dni temu żwirek do ogródka - też polecam :)

(swoją drogą podziękowania dla Adama!)

 

Pozdrawiam

Wanios

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

A jak znajdziesz tani piasek - daj cynk - troche mi tego potrzeba

 

Witam!

Ja kupowałem piasek pod chodniki czy do betonu z "Kompleks Cabała" - to jest niedaleko ul. Laski. Mają też swój transport.

http://www.kompleks.net.pl/oferta.php

Kilka dni temu żwirek do ogródka - też polecam :)

(swoją drogą podziękowania dla Adama!)

 

Pozdrawiam

Wanios

 

A możesz jakieś ceny podać, piasku troche mi bedzie trzeba, no i zwir pod podjazd konieczny.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz jakieś ceny podać, piasku troche mi bedzie trzeba, no i zwir pod podjazd konieczny.

Dzięki

Piasek - nie pamiętam, kupowałem na wiosnę, kilkanaście zł (chyba).

Żwirek taki brzydszy 60zl, taki jasny, okrągły po 90zł, oba w 4 rozmiarach, ceny netto za tone (VAT chyba 7%).

 

Pozdrawiam

Wanios

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz jakieś ceny podać, piasku troche mi bedzie trzeba, no i zwir pod podjazd konieczny.

Dzięki

Piasek - nie pamiętam, kupowałem na wiosnę, kilkanaście zł (chyba).

Żwirek taki brzydszy 60zl, taki jasny, okrągły po 90zł, oba w 4 rozmiarach, ceny netto za tone (VAT chyba 7%).

 

Pozdrawiam

Wanios

 

Dzięki-ceny z wiosny mogą być już średnio aktualne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie dawno nie było o tu tyle zmian.

Witam serdecznie wszystkich budujących na zagłebiu.

U nas tez zmniany 2 września formalnie odebraliśmy klucze z domku a teraz mamy już pokrty nową papą dach. Wstawiliśmy nowe okna

Kupiliśmy wczoraj piec.

Idzie zima mam nadzeje nie marznąć w moim domku.

Potrzebuje teraz kumatego architekta który by poprowadził jedną kreskę na planie i żeby mi to Urząd klepął. Macie takiego ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Malka :D

Koło mojego domku dzis ruch ogromny bo niedaleko ten wielki cmentarz. Ale wcale mi to nie przeszkadza.

 

Zapomniałam pochwalić sie wycieliśmy pare drzew owocowych, (w tym jeden jesion stary- jakby sie kto pytał to dla nas to była jabłoń :D) na naszym placu i z ponurego zacienionego miejsca zmieniło sie w przejrzystą polanke.

Dobra polanka za duże słowo. ;)

 

Kupiliśmy złaczki, kolanka i te wszystkie rury w Paltformie. Ruszamy z podłączaniem ogrzewania. Jak ja sie ciesze że nie musze czekać na rzadne ekipy remontowe czy mają czas czy też nie. Nie ma to jak własny tata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani dąbrowiacy, krajanie moi mili oraz inni mieszkańcy Zagłębia!

 

POnieważ jak wszyscy doskonale wiemy Dąbrowa Górnicza to kraina wielkich jezior, terenów zielony (których wielkim fanem był nasz były prezydent) oraz Huty Katowice widocznej z niemalże każdego skrawka naszej ziemi również postanowiłem wybudować tu swoją hacjendę. Działkę nabyłem na Mariankach, kiedy jeszcze ceny nie zaczęły oscylować na poziomie Zakopanego i na wiosnę 2009 planuje rozpocząć inwestycję, Z radością informuję iż nie posiadam jeszcze ani projektu, ani architekta, drogi dojazdowej do działki, ani odpowiednich funduszy:). Jednakże optymistycznie patrzę w przyszlość czego i Wam życzę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani dąbrowiacy, krajanie moi mili oraz inni mieszkańcy Zagłębia!

 

POnieważ jak wszyscy doskonale wiemy Dąbrowa Górnicza to kraina wielkich jezior, terenów zielony (których wielkim fanem był nasz były prezydent) oraz Huty Katowice widocznej z niemalże każdego skrawka naszej ziemi również postanowiłem wybudować tu swoją hacjendę. Działkę nabyłem na Mariankach, kiedy jeszcze ceny nie zaczęły oscylować na poziomie Zakopanego i na wiosnę 2009 planuje rozpocząć inwestycję, Z radością informuję iż nie posiadam jeszcze ani projektu, ani architekta, drogi dojazdowej do działki, ani odpowiednich funduszy:). Jednakże optymistycznie patrzę w przyszlość czego i Wam życzę.

Pozdrawiam

 

No to witam kolejnego desperata z marzeniami - oby się spełniły. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Powoli niespiesznie zaczynam przygotowania. Dom stary z lat 60tych, potrzebna gruntowna przebudowa.

 

Ktos moze polecic tania i rzetelna ekipe o prostych prac remontowych?

Na poczatek kucie tynkow i starych podlog, wyburzanie scianek dzialowych i ogolna demolka.

Dalej zobaczymy, niedlugo bede robil projekt.

 

Inwestycja w Slawkowie 10 km od Dabrowy Gorniczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Powoli niespiesznie zaczynam przygotowania. Dom stary z lat 60tych, potrzebna gruntowna przebudowa.

 

Ktos moze polecic tania i rzetelna ekipe o prostych prac remontowych?

Na poczatek kucie tynkow i starych podlog, wyburzanie scianek dzialowych i ogolna demolka.

Dalej zobaczymy, niedlugo bede robil projekt.

 

Inwestycja w Slawkowie 10 km od Dabrowy Gorniczej.

 

To niestety nie sa proste prace remontowe - nam ekipy za destrukcje śpiewały więcej niż za budowę, zrzucenie starych stropów kosztuje wiecej niż połozenie nowych (drewnianych).

U nas rozwalone juz wszystko co mogło byc rozwalone, o przepraszam jeszcze pozostał komin, ale jutro się z nim rozprawią.

Jeśli chcesz ruszyć na wiosnę, proponuje ostro wziąć sie za papierologię.

ŻYCZĘ POWODZENIA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam gdyby ktoś potrzebował to

sprzedam chętnie drewno szalunkowe użyte jednokrotnie. Kupiłam jakieś 8-9 kubików deski calówki ostrokrawędziowej więc myślę że ładnych długich desek 6 kubików zostało spokojnie. Mam też króciaki (deski ok. metr- półtora). Calówka jest rozgwoździowana. Przy króciakach nie chciało mi się dłubać więc są tylko pozabijane gwoździe. Drewno jest posegregowane i czeka na nowego własciciela.

 

Zainteresowanych proszę o kontakt na priw.

 

Tak wyglądała rosnąca sterta oczyszczonej calówki w trakcie pracy (teraz jest myślę dwa razy większa).

 

http://images33.fotosik.pl/403/2cbff05ff2160d34med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D Pozdrawiam wszystkich Budowniczych.

 

To może i ja dołączę: jako " zagłębiarka" :wink: od kilku pokoleń postanowiłam i tutaj wystawić swój domek (nawet przekonałam do tego osobstego, śląskiego męża). Domek stoi pomiędzy zbiornikiem Przeczyce a Pogorią IV Na razie stan surowy zamknięty. Byłoby więcej, gdyby nie za....y Enion :evil:

 

No, ale bez prądu da sie przynajmniej zbudować oczyszczalnię ścieków. W związku z tym mam pytanko: szukam sprawdzonej, wiarygodnej firmy z okolic do wykonana oczyszczalni ze złożem biologicznym. Drenaż rozsączający nie wchodzi w rachubę ze względu na gliniaste podłoże.

Bardzo proszę o namiary, może być na PW.

Dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Witam :D Pozdrawiam wszystkich Budowniczych.

 

To może i ja dołączę: jako " zagłębiarka" :wink: od kilku pokoleń postanowiłam i tutaj wystawić swój domek (nawet przekonałam do tego osobstego, śląskiego męża). Domek stoi pomiędzy zbiornikiem Przeczyce a Pogorią IV Na razie stan surowy zamknięty. Byłoby więcej, gdyby nie za....y Enion :evil:

 

No, ale bez prądu da sie przynajmniej zbudować oczyszczalnię ścieków. W związku z tym mam pytanko: szukam sprawdzonej, wiarygodnej firmy z okolic do wykonana oczyszczalni ze złożem biologicznym. Drenaż rozsączający nie wchodzi w rachubę ze względu na gliniaste podłoże.

Bardzo proszę o namiary, może być na PW.

Dzięki :D

 

Ja polecić też nie mogę,ale widziałam firmę konkretnie reklamę przy drodze w miejscowości Gródków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...