Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zagłębie dąbrowskie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wełna do ocieplenia zakupiona.Isover uni mata u Bednarka w Będzinie (Wojkowice?)Cena 14 zł za metr 2.

24 rolki bez żadnych upustów i negocjacji ze strony sprzedającego.Transport musiałem zapłacić (20 zł)

Wełny jeszcze nie rozpakowywałem tak wiec na razie mam kota w worku ale myślę że wszystko będzie OK.Skład budowlany niepozorny ale to chyba nie ma znaczenia.Właściciel zaganiany nieskory do dyskutowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może miał ktoś z Państwa fachowca do obróbek blacharskich z którego jest zadowolony.Prosiłbym o namiary.Do wymiany jest 5 koszy dach kryty dachówką.

Praca moich "fachowców" wytrzymała 5 lat.Ale i mojej winy jest w tym trochę.

Praca nie jest bardzo pilna ale dobrze by było gdyby ją zrobić przed śniegiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełna do ocieplenia zakupiona.Isover uni mata u Bednarka w Będzinie (Wojkowice?)Cena 14 zł za metr 2.

24 rolki bez żadnych upustów i negocjacji ze strony sprzedającego.Transport musiałem zapłacić (20 zł)

Wełny jeszcze nie rozpakowywałem tak wiec na razie mam kota w worku ale myślę że wszystko będzie OK.Skład budowlany niepozorny ale to chyba nie ma znaczenia.Właściciel zaganiany nieskory do dyskutowania :D

 

Ja u Bednarka kupowałem tynk silikatowo silikonowy (a może odwrotnie). Mój sąsiad poszedł za mną i kupił to samo. Cena 138zł za wiaderko 25kg z KREISEL i nawet ekipa robiąca elewacje tez jest zadowolona bo podobno kładzie sie niezle. Baranek 1,5 wychodzi rewelacyjnie - żadnych zatarć.

transport do Ząbkowic DG 30 zł. Dziś telefonicznie bez żadnych problemów domówiłem 3 wiaderka i były gotowe za godzine. Odebrałem transportem własnym i tylko przeklinałem na drogowców którzy co chwila jakies prace wykonują na drodze z Dąbrowy do Bedzina grodźca (trasa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są plany kupna działki w okolicach Przeczyc, Góry Siewierskiej, Rogoźnika.

Na działce jest też plan wykopania studni wody pitnej.

Moje pytanie jest takie: gdzie mogę zasięgnąć języka odnośnie położenia wód gruntowych z wodą pitną w tych terenach? Gdzie mam szukać?

Myślałem o obdzwanianiu firm wiertniczych, oni pewnie znają okoliczne tereny. Jak Wy do tematu podchodziliście?

Pozdr.

 

EDIT:

I jeszcze mi się przypomniało: chcielibyśmy postawić dom drewniany. Czy łatwo można uzyskać zezwolenie na budowę domu z bali, jeśli w okolicy są same murowane?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jako że elektryke mam już prawie skończoną poszukuję sprawdzonej ekipy do instalacji CO/WOD/KAN wraz z kotłownią na ekogroszek, a następnie ekipy do tynków i wylewek............PROSZĘ O NAMIARY

Pozdrawiam,

Rafał ([email protected])

tel. 509711779

 

IMIELIN

 

 

PS. dodatkowo sprzedam około 200 stępli budowlanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mavv:

co do wód, to nie mam pojęcia, ale zadzwoniłbym do właściwego urzędu gminy, albo lepiej starostwa i tam popytał. Jak nie będą wiedzieć konkretów, to może zasugerują, gdzie pytać.

Co do materiałów, to budulec nie powinien stanowić przeszkody w uzyskaniu PnB, no chyba żeby w warunkach zabudowy/planie zagosp. było zastrzeżone postawienie domu murowanego, ale ciężko mi to sobie wyobrazić.

 

pozdr.

ps. macie już upatrzoną jakąś miejscówkę, czy rozpoczynacie poszukiwania jedynego właściwego miejsca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mavv:

co do wód, to nie mam pojęcia, ale zadzwoniłbym do właściwego urzędu gminy, albo lepiej starostwa i tam popytał. Jak nie będą wiedzieć konkretów, to może zasugerują, gdzie pytać.

Co do materiałów, to budulec nie powinien stanowić przeszkody w uzyskaniu PnB, no chyba żeby w warunkach zabudowy/planie zagosp. było zastrzeżone postawienie domu murowanego, ale ciężko mi to sobie wyobrazić.

 

pozdr.

ps. macie już upatrzoną jakąś miejscówkę, czy rozpoczynacie poszukiwania jedynego właściwego miejsca?

 

No właśnie tak myślałem, aby udać się do urzędu, może coś powiedzą. Może jest jakiś wydział geologiczny :roll:

Znalazłem w necie kilka firm robiących odwierty, ale jeszcze dobrzeby było znaleźć kogoś na forum z okolicy, kto korzystał z usług takowej firmy.

 

Co do terenu, to mamy kilka ofert do obdzwonienia i do pooglądania, ale raczej wszystko w okolicy Przeczyc/Góry Siewierskiej. Konkretu jeszcze żadnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich budujących

jestem na etapie zalania ław

czekam na bloczki fundamentowe betonowe - jeżeli komuś to pomoże to płaciłem 3,30 brutto w FABECIE w Siewierzu wraz z tarnsportem

drut 1500 zł netto

w tym momencie chciałbym kupić komin systemowy - myślę o schiedlu rondo plus 2x10m

jeżeli macie jakieś doświadczenia z tą firmą, gdzie można dobrze wynegocjować ceny proszę o podpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam 6 kompletnych fabrycznie zafoliowanych palet pustakow ceramicznych Thermopor 25 P+W Leiera. Razem 432 szt.

Pasuja do laczenia z Porothermem 25 P+W, tylko inny maja kolor.

 

Ponadto posiadam przeznaczone do odsprzedaży pustaki wentylacyjne z ceramiki oraz pustaki kominowe z keramzytobetonu.

 

Ceny promocyjne - zainteresowanych zapraszam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mavv - my mamy domek niedaleko Przeczyc i Tuliszowa. Poziom wód jest raczej niski. Kopaliśmy pod piwnicę i wody w wykopie nie było, chociaż lustro jeziora wskazywałoby że powinno być inaczej. Planujemy studnię głębinową, ale to w przyszłości. Facet, który sprzedawał nam działkę, ma na swoim terenie studnię głębinową( nie wie zresztą skąd się tam wzięła :D , bo działkę odziedziczył)Mówił, że jest to woda z pokładó oligoceńskich, także mamy nadzieję na własną mineralkę za parę lat :D

Dobrusiak - popytam fachowców, czy są chętni i dam znać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...