Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zagłębie dąbrowskie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A gdzie WAS wszystkich poniosło... :-?

sam do siebie będę pisał... :roll: ?

Ja rozumiem, że Szadam czy Marbo mają daleko, ale dla nas to dwa kroki do Katowic, może ktoś się zdecyduje na spotkanie.... :roll:

Wstępnie kilka osób umówiło się w Katowicach na ul. DĘBOWEJ 49 przy Centrum Klinkieru o godzinie 10.00!!!

Wowka, Grzegorz63 i inni co WY na TO... :p ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakres tematyczny targów:

Organizacja i obsługa procesów budowlanych.

Systemy, technologie, konstrukcje budowlane.

Materiały budowlane-konstrukcyjne, wiążące, ścienne i stropowe.

Stolarka budowlana.

Pokrycia i konstrukcje dachowe, elewacje i izolacje budowlane.

Instalacje-urządzenia i systemy instalacyjne.

Chemia i materiały pochodne.

Materiały wykończeniowe i do prac montażowych.

Materiały wyposażenia wnętrz.

Elementy wyposażenia zewnętrznego.

Maszyny, urządzenia, narzędzia i sprzęt budowlany.

 

90% z tego mam już za sobą uff.... :p

 

W sobotę mam do pocięcia i porąbania 12m3 drewna do kominka

Pozdrawiam i życzę porażających wrażeń z wystawy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie WAS wszystkich poniosło... :-?

sam do siebie będę pisał... :roll: ?

Ja rozumiem, że Szadam czy Marbo mają daleko, ale dla nas to dwa kroki do Katowic, może ktoś się zdecyduje na spotkanie.... :roll:

Wstępnie kilka osób umówiło się w Katowicach na ul. DĘBOWEJ 49 przy Centrum Klinkieru o godzinie 10.00!!!

Wowka, Grzegorz63 i inni co WY na TO... :p ?

W ten weekend mam ważny egzamin państwowy. Już teraz "trzęsę portkami", bo mi się wydaje, że nic nie umiem :cry: . Każdą wolną chwilę poświęcam na zakuwanie wiedzy. Nawet budowa odeszła trochę w cień.

Dzięki, Krystian za pamięć, ale niestety, nie skorzystam. Myślę, że mnie rozumiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szadam Będzie nas -RAZ :p No, pomoga mi jeszcze Piotr i Paweł (12 i 14 lat) ale tylko przy pryzmowniu. Z tego co wiem to brzozę tnie i łupie się łatwiej niż grab :p . Zresztą zastrzegłem sobie by facet przy tej ilości nie "ważył się" mi wcisnąć drewna zasęczonego czy pokręconego. I słowo ciałem się stało :wink: . Brzoza jest ładna, prosta, bez sęków czyli pójdzie pod 1 (2) uderzeniami topora. Klinów prawie, że nie bedę musiał używać. Część potnę piłą spalinową a część krajzegą. Zresztą nie muszę zrobić wszystkiego już w sobotę.

Ufff To były moje pobożne życzenia :wink:

A jak bedzie naprawdę to napiszę w poniedziałek. :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Troche mnie tu nie bylo :( .Ale juz bede sie staral na biezaco kontrolowac sytuacje :) .

Ale teraz mam taka sprawe do Was.Czy ktos moze wie gdzie w okolicy Dabrowy mozna dostac styropian po "normalnej" cenie??Chyab ze ta co jest teraz 120 m3 jest "normalna".Szukam i szukam ale nic z tego a wszedzie mowia ze od poniedzialku wejda nowe podwyzki.Niedlugo chyba welna bedzie tansza :).

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam na pocieszenie - z tego co wiem na Opolszczyźnie, w Prudniku styropian jest na wagę złota :( . Sąsiad szukał po całej okolicy bo mu troczę zabrakło i nie mógł dostać. Wogóle mam wrażenie, że ceny materiałów są dalece różne od tych z początku roku :evil: Płyty gipsowe powyżej 20zł!!!

Jeżeli możesz to ocieplaj. Coś czuję, że te ceny nie spadną, a na pewno nie o tyle ile zaoszczędzisz na opale

Też Adam z krainy Adamów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szadam.Tak sobie wyliczylem ze to cale ocieplenie bedzie kosztowalo jakies 5,5 - 6 tysiecy,nie liczac nawet tynku.Za ta kwote kupie jakies 17 ton wegla a to wystarcza na jakies 6 latek.Kiedy to ocieplenie mi sie zwroci??Fakt ze rowniez latem bedzie inaczej w chalupce.Sam juz nie wiem.Od poniedzialku maja wchodzic nowe ceny juz i tak jak wspomnialem chyba bedzie lepiej ocieplic welna bo wyjdzie na to samo prawie.Moze nie teraz ale za troche czasu.

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem już po egzaminach. To były testy, podchwytliwe, tak jakby sprawdzali mój współczynnik IQ, a nie moją wiedzę :D . Swoje szanse oceniam na fifty/fifty :roll: ... Ale gdyby się nie udało to nic straconego, bo można zdawać w nieskończoność, tylko to trochę kosztuje :-? .

Adam___, ja też radziłbym Ci ocieplać teraz. Mam wrażenie, że te ceny to nie tylko z powodu pełni sezonu ociepleniowego, ale chyba producenci styropianu jako pierwsi "wystartowali" do nowego VAT-u na materiały budowlane... Ja planuję ocieplanie za około 2-3 tygodnie, z tym że będzie to lamelkowa wełna mineralna 12 cm (to dopiero kosztuje! :cry: ). W tym roku nie będę kładł tynków, tylko zostawię ścianę z zatopioną siatką szklaną w ociepleniu. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak będą się kształtowały ceny styropianu na wiosnę, jednak wydaje mi się, że przynajmniej do maja (nowy VAT) te ceny będą rosnąć (wykorzystanie paniki na rynku materiałów budowlanych). Ale jest to tylko moja subiektywna diagnoza i nie chciałbym, aby była podstawą Twojej decyzji odnośnie ocieplenia domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I badz tu czlowieku madry.Dzwonilem do czlowieka co udziela rad w sprawie ocieplenia na forum i mowil ze lepiej poczekac do wiosny.Ceny sa wtedy lepsze.Tzn kupic material - styropian - w styczniu ,lutym a robic jak bedzie troche cieplej.Kleju nie bede kupowal bo nie mam za bardzo gdzie przechowac.W skladzioe budowlanym tez mowili ze lepiej kupic zima.A w sumie nie mieli interesu w tym zeby nie sprzedac teraz.Juz nic nie wiem :(.

Wiemz e od maja Vat rosnie i chcialbym uciec przed tym.

 

Grzegorz cos te Twoje mury slabo sie pna do gory :(.

Jakby budowa zamarla

 

Pozdrawiam

Adam

 

P.S Budowanie,remontowanie to naprawde trudna sztuka wyborow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...