Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zagłębie dąbrowskie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, ja w temacie ogrodzenia tymczasowego.

Działka jest, a teraz wypadało by ją ogrodzić. Gdzie najtaniej kupić siatkę i paliki do ogordzenia? Potrzebuję ok. 130 mb siatki.

Czy postawienie takiego ogrodzenia musze gdzieś zgłaszać czy mogę po prostu ogrodzić?

W kwestii technicznej - jak wygląda wkopywanie/wbijanie palików na rogu? Na rogach są słupki wkopane przez geodetę - jak należy się do nich odnieść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowalem siatke tzw. lesna, ocynkowana z cienkiego drutu wysoka na 150 cm. Wychodzi najtaniej.

Na slupki poszukaj chetnego do sprzedania uzywanych stepli po budowie. W naroznikach gdzie sa wkopane znaki geodezyjnne slupki dawalem przy znaku od wewnetrznej strony. Tak mi poradzil geodeta zeby nie bylo roszczen ze strony wlasciciela sasiedniej dzialki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowalem siatke tzw. lesna, ocynkowana z cienkiego drutu wysoka na 150 cm. Wychodzi najtaniej.

Na slupki poszukaj chetnego do sprzedania uzywanych stepli po budowie. W naroznikach gdzie sa wkopane znaki geodezyjnne slupki dawalem przy znaku od wewnetrznej strony. Tak mi poradzil geodeta zeby nie bylo roszczen ze strony wlasciciela sasiedniej dzialki.

 

Odnośnie słupków to jedna osoba mi doradzała, aby wybrać się do tartaku, bo takie słupki lub odpady, które mogłyby się na słupki nadawać mogą być tam najtańsze.

Sąsiadów na razie nie mam :) Działka w drugiej linii zabudowy jest na sprzedaż a pozostałe strony są puste (droga gminna i prywatna oraz łąka).

Siatkę właśnie taką biorę pod uwagę. Chyba njatańsza opcja - ok. 200zł za 50 mb jeśli dobrze pamiętam z Castoramy. No chyba, że jest coś tańszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy postawienie takiego ogrodzenia musze gdzieś zgłaszać czy mogę po prostu ogrodzić?

 

Ogrodzenie działki od strony drogi publicznej wymaga zgłoszenia w urzedzie.

 

Znaczy się mam się wybrać do Urzędu Gminy? Czy jakiś inny urząd? Jak to się zgłasza? Forma pisemna czy ustna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy postawienie takiego ogrodzenia musze gdzieś zgłaszać czy mogę po prostu ogrodzić?

 

Ogrodzenie działki od strony drogi publicznej wymaga zgłoszenia w urzedzie.

 

Znaczy się mam się wybrać do Urzędu Gminy? Czy jakiś inny urząd? Jak to się zgłasza? Forma pisemna czy ustna?

 

Zgłoszenie np. w Dąbrowie Górniczej składa się na druku, kóry można pobrać ze strony internetowej Urzędu. Do tego trzeba dołączyć szkic planowanego ogrodzenia (ja robiłem szkic w programie Word :) ) i jeżeli dobrze pamiętam to jeszcze trzeba dołączyć dokument potwierdzający prawo własności do ogradzanego terenu.

Jeżeli po 30 dniach urząd nie wniesie sprzeciwu w drodze decyzji to możesz wykonać ogrodzenie.

Najlepiej zobacz na stronie urzedu pod który podlega Twoja działka. Tam napewno będzie opisane co jest potrzebne do zgloszenia.

Warto robić zgłoszenia bo jest to prosta czynność i nikt potem nie będzie i mógł powiedzieć ze zrobiłeś sobie np samowolke.

Zgłoszeniom podlega więcej prac np. budowa oczyszczalni czy wiaty garażowej do 25m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy postawienie takiego ogrodzenia musze gdzieś zgłaszać czy mogę po prostu ogrodzić?

 

Ogrodzenie działki od strony drogi publicznej wymaga zgłoszenia w urzedzie.

 

Znaczy się mam się wybrać do Urzędu Gminy? Czy jakiś inny urząd? Jak to się zgłasza? Forma pisemna czy ustna?

 

Zgłoszenie np. w Dąbrowie Górniczej składa się na druku, kóry można pobrać ze strony internetowej Urzędu. Do tego trzeba dołączyć szkic planowanego ogrodzenia (ja robiłem szkic w programie Word :) ) i jeżeli dobrze pamiętam to jeszcze trzeba dołączyć dokument potwierdzający prawo własności do ogradzanego terenu.

Jeżeli po 30 dniach urząd nie wniesie sprzeciwu w drodze decyzji to możesz wykonać ogrodzenie.

Najlepiej zobacz na stronie urzedu pod który podlega Twoja działka. Tam napewno będzie opisane co jest potrzebne do zgloszenia.

Warto robić zgłoszenia bo jest to prosta czynność i nikt potem nie będzie i mógł powiedzieć ze zrobiłeś sobie np samowolke.

Zgłoszeniom podlega więcej prac np. budowa oczyszczalni czy wiaty garażowej do 25m2.

 

a garaż blaszak jeśli nie zostanie rozebrany do chyba 120 dni wymaga POZWOLENIA NA BUDOWĘ !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a garaż blaszak jeśli nie zostanie rozebrany do chyba 120 dni wymaga POZWOLENIA NA BUDOWĘ !!

 

Mam haka na złośliwego sąsiada :)

 

 

A czy wymagane jest montowanie łapaczy śniegowych?

Ja w projekcie nie miałem i nikt nigdy nie wspominał, że takie coś jest wymagane.

 

sie przez przypadek dowiedziałam, chciałam rozebrać swój, a pan w urzedzie mi mówi, czy mam zgodę na rozbiórkę :o no to ja "na blaszak" :o , a pan " na postawienie garażu nawet blaszanego trzeba mieć pozwolenie na budowę i by go rozebrać trzeba mieć albo zezwolenie, albo pozwolenie na rozbiórkę " - to jaki papier zależy od usytuowania garazu na działce.

 

się trochę zdziwiłam :oops:

 

a łapacze, to chyba tylko wtedy obowiązkowe, jak połać dachu wychodzi na drogę publiczną, ale pewna nie jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o polecenie dobrej ekipy do tynków maszynowych gipsowych i wylewek, przy okazji napiszcie, czy taki tynk jest na tyle gładki że można go malować bez gładzi gipsowych?

 

Tak, taki tynk wystarczy przetrzec siatką i po zagruntowaniu można malować.

Niestety mojej ekipy nie polecę ze względu na ustawę o przeciwdziałaniu alkoholizmowi :)

 

wylewki maszynowe 501706497

u mnie w Dąbrowie robili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobili te wylewki?

Ile płaciłeś?

I z kąt ekipa?

Oraz o ile wcześniej się umawiałeś?

 

Wylewki robila inna ekipa niz tynki :) dlatego podalem nr tylko do wylewek

Wylewki maszynowo wiec takie półsuche. Moim zdaniem takie wylewki nie sa wcale mocne. Przy okazji robienia wylewek w domu zrobilem kawałek tarasu. Odpływ z rynny przez jakiś czas miałem skierowany tak ze woda splywala kawałek przez taras i w miejscu gdzie była ta własnie wylewka woda bardzo szybko wyplukala duza czesc wylewki. Poza tym jak sie wezmie kawalak takiej wylewki w reke to mozna ja normalnie pokruszyc.

 

Ekipa z Dabrowy.

 

Kosztu nie pamietam ale cos powyzej 20 pln i ok. miesiac wczesniej sie umawialem.

 

Połozone równo i na gładko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...