Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zagłębie dąbrowskie


Recommended Posts

 

Dzięki za szybką odpowiedź; aczkolwiek namiary na twoją ekipę miałam już wcześniej :wink:

Poszukiwania zaczęłam od przejrzenia postów z tego tematu oraz postów grupy budującej Górny Śląsk i okolice, potem była opcja "szukaj". Wszystkie namiary udostępnione oficjalnie mam; teraz liczę na to, że informacjami podzielą się pozostali

W razie czego proszę pisać na priv.

 

Z góry dziękuję! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Netspiker - obiecane, spóźnione ale są:

p. Henryk Jamróz ( jest z Dąbrowy Górniczej)

tel. 322612058 kom. 667 982 947

 

 

Na instalację C.O. nie trzeba mieć projektu tylko solidnego wykonawcę :)

U nas aktualnie Panowie montują kocioł kondensacyjny. Też mamy grzejniki i podłogówkę, ale wykonana przez znajomego. W razie czego mogę podrzucić telefon na Panów "od kotła". Z tego co wiem wykonują kompleksowe kotłownie.

 

Pozdrawiam

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Poszukuję dobrego i sprawdzonego parkieciarza. Miałam super sprawdzonego, ale zanim ja się wyrobiłam z kolejnymi etapami to w międzyczasie dałam jego nr tel do tylu osób, że dla mnie nie ma już czasu :( Byłabym więc ogromnie wdzięczna za namiary

 

Uderz do Ducha (forumowy ghost34), wielu z foruma juz parkiety robił i nikt nie miał zastrzeżeń) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tynki robi firma PARGET z Mysłowic są chyba.I wylewki też mi będzie robiła ta firma.

Tu namiar na nich:

Michał Kowalski tel.504-920-256

dzięki za ten namiar, u mnie właśnie dzisiaj skończyli tynkować, ekipa godna polecenia, szybko i dokładnie wykonują swoją robotę

 

Cieszę się :lol: .

U mnie od środy ta firma będzie robiła wylewki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam

Czy możecie mi zdradzić, gdzie kupowaliście styropian na ocieplenie. Chcę w kilku firmach złożyć zapytanie i wybrać jedną z najtańszych. Byłabym ogromnie wdzięczna :)

 

Jeżeli mogę, podpinam się do pytania zadanego przez Dobrusiak i od siebie pytam jaka firmę od ociepleń i elewacji polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dopiero dziś trafiłam na grupę z Zagłębia - wcześniej zadałam pytanie juz na grupie śląskiej - a mianowicie poszukuję namiarów na kieronika budowy. Mamy zamiar rozbudować i nadbudować nasz domek i jesteśmy na początku drogi - tzn. mamy pozwolenie i chcemy się zabrać do roboty.

Będę wdzieczna:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam ponownie,

 

W dalszym ciągu przeglądamy projekty, ale kilka typów to faworyty - być może będzie to projekt "AGATA" z biura "Bajer Dom".

Pytanie dotyczące tegoż projektu jest takie:

Działka, którą kupiliśmy, miała już wydane wstępne ogólne warunki zabudowy. Owe warunki stanowią, że "maksymalna długość elewacji frontowej 15m". Projekt powyżej ma szerokość 15,23m. Warunki te mówią też ,że "minimalna szerokość działki dla projektowanej zabudowy wynosi 18m".

Jeśli chodzi o dom parterowy, to ciężko jest znaleźć dom o podobnej powierzchni i szerokości <15m.

Warunki zabudowy zostały wydane na wniosek poprzedniego właściciela, który wydzielał działki z terenów rolnych. Prawdopodobnie każda z dotychczas 8-miu wydzielonych działek ma takie same warunki zabudowy. Czy można jeszcze raz wystąpić o warunki zabudowy dla tej konkretnej działki?

Minimalna szerokość działki w/g planu zagospodarowania przestrzennego wynosi 18m - ta działka ma ok. 27m, więc może i można postawić dom nieco szerszy niż 15m? Tym bardziej, że warunki te mówią dalej, iż "wskaźnik powierzchni zabudowy - max 30%", co dla powierzchni naszej działki wynosi ok 314m2.

Jeśli można wystąpić o takie warunki, to jak to zrobić? I ile się czeka? No i ile to kosztuje?

 

Pytanie drugie dotyczy pozwoleń wszelkiej maści:

Wiem już, że aby ogrodzić - nawet tymczasowo - muszę to zgłosić (działka graniczy z drogą gminną).

Na pewno było już nie raz poruszane na forum, ale zapytam się jeszcze raz (dużo postów do przewalenia, aby znaleźć konkretne odpowiedzi):

Jeśli zdecydujemy się na jakiś projekt, to co dalej? Aktualnie jesteśmy poza Polską i dopiero będziemy późnym latem na jakieś 6 tyg. Co możemy a co powinniśmy w tym czasie załatwić? A co możemy załatwić drogą pocztową z urzędami? Nie ukrywam, że idealnie byłoby wylać fundament jeszcze w tym roku, tylko czy starczy czasu?

Co jest potrzebne z papierologii, aby wylać fundamenty? Jakie media są do tego potrzebne?

 

Sorki za pewnie wkurzające pytania ;-)

Jak jeszcze sobie coś przypomnę, to dodrukuję pytanka :-)

 

Pzdr,

Mavv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...