Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zagłębie dąbrowskie


Recommended Posts

Witam serdecznie!!!Mam prośbę do forumowiczów:czy ktoś zna firmę i czy ta oferta jest godna uwagi ,bo mi się wydaje ,że tak .Rozmawiałem już z firmą i oferta na budowanie na Śląsku powiększa się jedynie o 5 tyś.zł -dojazd na budowę i ok.7-8tyś.zł fundament(szkody górnicze).Co o tym sądzicie ?Poniżej link do oferty:

http://www.danbud.net.pl/oferta-specjalna.html

 

Wiem od właściciela tej firmy: DANBUD z Bystrej ,że budowali w okolicach Będzina a ja mam dosyć do Was daleko a jakieś rekomendacje by się przydały.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

polećcie dobrą firmę do kostki i do ogrodzeń

 

Szukam dobrych brukarzy

 

U mnie robiła firma z Toporowic: http://www.kostka-toporowice.pl/kontakt.html

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni - zresztą też mieliśmy ich z polecenia -- u kilku znajomych robili i nie mają najmniejszych zastrzeżeń. W ostatnią sobotę po kostce jeździła 9 tonowa koparka i nie ma po niej najmniejszego śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś korzystał z usług firmy Molecules z Będzina.

Otrzymałem od nich ofertę na adaptację projektu.Cena chyba sensowna(1200)w tym przeliczenie na nowo stropu,bo zamierzam zmienić z terrivy na lany.

Ale czy sensowna cena będzie szła w parze z sensownym(bezproblemowym)wykonaniem?

Cena zastanawiajaco sensowna - jak dla mnie dziwnie tanio jak za adaptacje i jeszcze do tego przeliczenie stropu hm.... No ale to ktos startujacy na rynku - nie znam firmy. Jezeli chodzilo by o sama adaptacje i ew jakies niewielkie zmiany to zaryzykowalabym, ale jezeli mowimy takze o przeliczeniu stropu to chyba balabym sie. Osobiscie wolalabym zaplacic troche wiecej ale spac spokojnie (co to za pieniadze przy calych kosztach budowy) najlepiej poszukac - w Bedzinie jest wiele biur ktore od wielu lat dzialaja na rynku wiec wydaja sie byc godniejszymi zaufania. Ale to Wasz wybor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena zastanawiajaco sensowna - jak dla mnie dziwnie tanio jak za adaptacje i jeszcze do tego przeliczenie stropu hm.... No ale to ktos startujacy na rynku - nie znam firmy. Jezeli chodzilo by o sama adaptacje i ew jakies niewielkie zmiany to zaryzykowalabym, ale jezeli mowimy takze o przeliczeniu stropu to chyba balabym sie. Osobiscie wolalabym zaplacic troche wiecej ale spac spokojnie (co to za pieniadze przy calych kosztach budowy) najlepiej poszukac - w Bedzinie jest wiele biur ktore od wielu lat dzialaja na rynku wiec wydaja sie byc godniejszymi zaufania. Ale to Wasz wybor ;)

 

Jestem na etapie poszukiwania kogos do adaptacji projektu. Kogo wmnichu poleciłbyś w Będzinie lub okolicach? A znającego sie na przeliczeniach stropu monolitycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mam dojscie do bardzo taniego pustaka - beton komórkowy (suporeks, pgs czy jak kto woli) z Łagiszy - szary dowolna odmiana na piorowpust lub bez.

Ceny duzo nizsze niz w markecie wraz z dostawa - mozliwosc rozladunku za niewielka doplata od tego goscia ktory takze ma koparki z widlami (ja placilam 150 zl za rozladunek 2 samochodow). Na trzy palety 12cm czyli 240 sztuk bylo tylko jeden pekniety wiec naprawde super sa - polecam sama z nich buduje teraz sa rowne itd (moge dac zdjecia jak ktos chce) . No i cenowo wychodzi duzo taniej niz inne materialy - u mnie na maly domek wyszlo ponad 4 tys taniej niz owczary czy porotherm (tu jeszcze wieksza roznica). Aha pustaki sa brane bezposrednio z ŁAgiszy zafoliowane na paletach.

 

Przykladowe ceny (zuzycie 7 sztuk na metr nie zaleznie do szerokosci)

Pustak 12cm - 3,5 (w cenie dostawa w obrebie jakis 20-30 km - do dogadania sie pewnie)

Pustak 24 cm - 5,9 (w cenie dostawa)

Z faktura.

 

2. Dysperbit Izolex 20 kg- 45 zl (tu mozna jeszcze negocjowac troche)

 

3. Styropian EPS 100 - 170 zl/m3

 

4. Beton z pompa i grucha (nawet przy malej ilosci betonu) B15 - 210zl, B20- 230 zl przy standardowych ilosciach 200 i 220.

 

5. Wiezba dachowa w cenie 750 impregnowana (z dostawa).

 

6. Piasek budowlany 850 zl za 25 ton (bywa i wiecej pelny samochod) (z dostawa) PIasek przesiewany zero kamykow.

 

7. Bloczki fundamentowe - 2,5 z transportem i rozladunkiem B20 bardzo mocne i rowne z 2 miejsc min z Myszkowa

 

 

Ponadto jak szukalam materialow to znalazlam moim zdaniem bardzo tanio:

7. Owczary (pustak jak porotherm) w cenie 4 zl z rozladunkeim juz i dostawa (24 cm)

 

8. Porotherm Dryfix 25cm w cenie 5,6 czyli w cenie normalnego porothermu a tu w cenie jest juz pianka, ponadto na budowe przyjezdza od nich czlowiek by pokazac jak sie z tego buduje. Oczywiscie cena wraz z hds i transportem (przy dalszych miejscowosciahc moze cena nieznacznie sie zmienic) inne szerokosci rowniez a bardzo atrakcyjnych cenach. To jest mega okazyjna cena bo wszedzie ten porotherm duzo drozej chodzi.

 

9. Silikaty te z Olkusza tez mam tanio nie pamietam juz cen ale wszystkie ceny co podaje nizsze niz na allegro.

 

Ponadto mam namiary na sprawdzonego i niedrogiego projektanta i kierownika budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam ekipy do położenia siatki, kleju i tynku na budynku wysokim na 10m. Wszystkie winkle przy oknach są zalożone i pociągnięte klejem. W sumie 250m. Może ktoś poleci jakiś sprawdzonych fachowców. Budowa między Sosnowcem a Dąbrową Górnicą.

 

Jak ktoś potrzebyje to oddam zadarmo gruz z rozbiórki i ziemie z wykopu pod fundament.

 

pozdrawiam

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM wszystkich budujących i wybudowanych - jestem tu nowy, ale dojrzewam do budowy na terenie Sosnowca

 

Na razie jestem na etapie poszukiwania ekipy budowlanej (może być firma), która poradzi sobie od ziemi aż po dach. Jeżeli możecie kogoś polecić to proszę o info na PW. Interesują mnie wszelkie możliwe kontakty do różnej maści specjalistów jako, że wiadomo na stanie surowym się nie skończy ...

 

Jeśli ktoś z Was ma w domu rekuperację to chętnie posłuchałbym o zaletach i wadach tego wynalazku

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Persefona

Witam!

Jestem tutaj nowa i nie wiem czy dobrze trafiłam :)

Do budowy wymarzonego domu jeszcze mamy trochę czasu, póki co skupiamy się na wyborze działki. Chciałabym już być na takim etapie jak większość z was, ale jeszcze długa droga przede mną.

Mieszkamy obecnie w starym domu, na wąskiej działce przy bardzo ruchliwej ulicy i chcemy uciec w spokojniejsze miejsce.

Wydawało mi się ,że wybór działki będzie prosty, ale wcale tak nie jest.

Szukam działki 800-1000 m w cenie 120-150 tyś. Interesują mnie Będzin lub Dąbrowa Górnicza.

Ponieważ jesteśmy młodzi i mamy małe dzieci, chcemy zamieszkać w miejscu w miarę spokojnym i zielonym ( idealnie byłoby mieszkać przy lesie :) ), ale jednocześnie blisko cywilizacji- szkoły, sklepu, kina itp.

Ostatnio zafascynowały mnie okolice Pogorii w Dąbrowie ( dokładnie Korzeniec), ale 300 zł za metr działki to dla nas za dużo. Obawiam się że w Dąbrowie ( blisko centrum) nie znajdę nic tańszego, więc chyba lepiej skupić się na Będzinie.

Proszę Was o opinie, może znacie fajne miejsca, które możecie polecić.

Pytam, ponieważ co jakiś czas pojawiają się nowe osiedla, ktoś dzieli dużą działkę na kilka mniejszych itp. Nie znam zupełnie dzielnic Niepiekło, Preczów, Sarnów, ponieważ do tej pory skupiałam się na Grodźcu i Wojkowicach.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...