Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zagłębie dąbrowskie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich budujących:)

Dziękuję za odpowiedzi dotyczące mojego zapytania o okna dachowe.

Obecnie zastanawiam się nad wyborem rynien z firmy Plannja Siba- czy ktoś może podzielić się opinią o rynnach tej firmy?

Czy możecie polecić również inne firmy wykonujące rynny stalowo-ocynkowane?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje wykonać przyłącze wodne(gmina Mierzęcice).Może macie namiar do kogoś, kto wykonywał już takowe,a ceną Was nie zabił.

Dzwoniłem do dwóch firm celem ustalenia kosztów.300 zł za mb. z materiałem.

Chyba ktoś się z ..... na głowy pozamieniał.

dzięki,marek.

 

My budowaliśmy w Wojkowicach Kościelnych, gm. Siewierz. Mąż podjechał do tutejszych wodociągów i praktycznie "od zaraz" załatwili z sąsiadami projekt, nadzór i wykonanie. To kosztowało 500 zł projekt plus 12000 zł za ponad 100 metrów wodociągu (mat. + robocizna) . Robota 2008 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mam dojscie do bardzo taniego pustaka - beton komórkowy (suporeks, pgs czy jak kto woli) z Łagiszy - szary dowolna odmiana na piorowpust lub bez.

Ceny duzo nizsze niz w markecie wraz z dostawa - mozliwosc rozladunku za niewielka doplata od tego goscia ktory takze ma koparki z widlami (ja placilam 150 zl za rozladunek 2 samochodow). Na trzy palety 12cm czyli 240 sztuk bylo tylko jeden pekniety wiec naprawde super sa - polecam sama z nich buduje teraz sa rowne itd (moge dac zdjecia jak ktos chce) . No i cenowo wychodzi duzo taniej niz inne materialy - u mnie na maly domek wyszlo ponad 4 tys taniej niz owczary czy porotherm (tu jeszcze wieksza roznica). Aha pustaki sa brane bezposrednio z ŁAgiszy zafoliowane na paletach.

 

Przykladowe ceny (zuzycie 7 sztuk na metr nie zaleznie do szerokosci)

Pustak 12cm - 3,5 (w cenie dostawa w obrebie jakis 20-30 km - do dogadania sie pewnie)

Pustak 24 cm - 5,9 (w cenie dostawa)

Z faktura.

 

2. Dysperbit Izolex 20 kg- 45 zl (tu mozna jeszcze negocjowac troche)

 

3. Styropian EPS 100 - 170 zl/m3

 

4. Beton z pompa i grucha (nawet przy malej ilosci betonu) B15 - 210zl, B20- 230 zl przy standardowych ilosciach 200 i 220.

 

5. Wiezba dachowa w cenie 750 impregnowana (z dostawa).

 

6. Piasek budowlany 850 zl za 25 ton (bywa i wiecej pelny samochod) (z dostawa) PIasek przesiewany zero kamykow.

 

7. Bloczki fundamentowe - 2,5 z transportem i rozladunkiem B20 bardzo mocne i rowne z 2 miejsc min z Myszkowa

 

 

Ponadto jak szukalam materialow to znalazlam moim zdaniem bardzo tanio:

7. Owczary (pustak jak porotherm) w cenie 4 zl z rozladunkeim juz i dostawa (24 cm)

 

8. Porotherm Dryfix 25cm w cenie 5,6 czyli w cenie normalnego porothermu a tu w cenie jest juz pianka, ponadto na budowe przyjezdza od nich czlowiek by pokazac jak sie z tego buduje. Oczywiscie cena wraz z hds i transportem (przy dalszych miejscowosciahc moze cena nieznacznie sie zmienic) inne szerokosci rowniez a bardzo atrakcyjnych cenach. To jest mega okazyjna cena bo wszedzie ten porotherm duzo drozej chodzi.

 

9. Silikaty te z Olkusza tez mam tanio nie pamietam juz cen ale wszystkie ceny co podaje nizsze niz na allegro.

 

Ponadto mam namiary na sprawdzonego i niedrogiego projektanta i kierownika budowy

 

Podaj prosze namiary na beton z gruchy i bloczki fundamentowe. Ja znalazłam z Awbudu Zawiercie Fugasówka beton ale z gruchy 216zł za m3 ale nie wiem czy z VAT ale nie jestem pewna. A bloczki po 2,5 bez Vat???? Podaj proszę namairy,takze na drewno. Przeslij na priv lub podaj telefon swój/ ich. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem tutaj nowa i nie wiem czy dobrze trafiłam :)

Do budowy wymarzonego domu jeszcze mamy trochę czasu, póki co skupiamy się na wyborze działki. Chciałabym już być na takim etapie jak większość z was, ale jeszcze długa droga przede mną.

Mieszkamy obecnie w starym domu, na wąskiej działce przy bardzo ruchliwej ulicy i chcemy uciec w spokojniejsze miejsce.

Wydawało mi się ,że wybór działki będzie prosty, ale wcale tak nie jest.

Szukam działki 800-1000 m w cenie 120-150 tyś. Interesują mnie Będzin lub Dąbrowa Górnicza.

Ponieważ jesteśmy młodzi i mamy małe dzieci, chcemy zamieszkać w miejscu w miarę spokojnym i zielonym ( idealnie byłoby mieszkać przy lesie :) ), ale jednocześnie blisko cywilizacji- szkoły, sklepu, kina itp.

Ostatnio zafascynowały mnie okolice Pogorii w Dąbrowie ( dokładnie Korzeniec), ale 300 zł za metr działki to dla nas za dużo. Obawiam się że w Dąbrowie ( blisko centrum) nie znajdę nic tańszego, więc chyba lepiej skupić się na Będzinie.

Proszę Was o opinie, może znacie fajne miejsca, które możecie polecić.

Pytam, ponieważ co jakiś czas pojawiają się nowe osiedla, ktoś dzieli dużą działkę na kilka mniejszych itp. Nie znam zupełnie dzielnic Niepiekło, Preczów, Sarnów, ponieważ do tej pory skupiałam się na Grodźcu i Wojkowicach.

Pozdrawiam!

Jezeli szukasz spokojnej okolicy to szerokim lukiem omijaj Grodziec i Wojkowice - to miasta typowo pokopalniane, chyba ze jakies obrzeza tych miast ale wtedy juz wlasnie dalej do cywilizacji, zreszta dla mnie WOjokwice sa wogole za daleko juz, Sarnow, Preczow i NIepeklo - nie wiem jak Preczow i Niepeklo, ale Sarnow - hm byle niezbyt blisko trasy a mam wrazenie ze tam wiekszosc dzialek jest albo przy drosze szybkiego ruchu albo znow przy drodze przelotowej na Bedzin, moze sa fajniejsze miejsca Sarnowa, ja znam tylko te i srednio mi sie podoba. A dzialka ktorej szukasz - rzeczywiscie, ceny wlansie jakies okolo 300zl za metr - niestety...Moze lepiej poszukac domu do wybuzenia i wyjdzie taniej - ostatnie byl na Malobadzu (dla mniemarzenie okolica, cisza a jednoczesnie centrum miasta) domek i to w sumie w dosc dobrym stanie z dzialk okolo 600 metrow cos okolo 200 tys wiec niezle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bewa: wyslalam pw

 

Co do betonu z gruchy - tu akurat nie ma co kusisc sie na najtansze, trzeba znalesc najtansze ale rowniez pewne zrodlo bo niedawno slyszalam ze gosciowi sie normalnie rozplynal strop czy belka (nie pamietam) bo taki slaby byl beton i wyszlo go to duzo drozej wszystko. No chyba ze bierzesz wszystko na fakture(cene ktora podalas to pewnie netto i jeszcze pytanie czy B15 czy B20?) i robisz probki i badasz sobie to wtedy masz pewnosc. Zreszta kolega mial taka wpade ze mu nie chcial chudziak zastygac i zrobili probke i okazalo sie ze zamiast B20 jest B7....oczywiscie cena jak za B20..... !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam. Przestrzegam wszystkich przed kupowaniem materiałów budowlanych w składzie budowlanym PREDAR mieszczącym się przy ul. Oświęcimskiej w Tychach. Na początku jest wszystko pięknie i fajnie a potem tylko gorzej... Nie dotrzymują słowa i zlewają na maksa klienta. Jeśli chcecie sobie zaoszczędzić kłopotów, to kupujcie gdzie indziej.

 

Tomasz W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...