Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zagłębie dąbrowskie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja w sobotę wreszcie trochę się "zrekreuję" na golgocie. Potem przez tydzień się podleczę :( . Moje plany z przed tygodnia oczywiście z przyczyn niezależnych od redakcji uległy korekcie :evil: bo to i tamto fachowcom przeszkodziło, ale już w olałem niektórych i wziąłem sprawy w swoje ręce. Gdyby nie młyn w robocie móglbym włączyć dopalacze.

Bawcie się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folię zostawiam tak jak jest (czyli położoną "odwrotnie" na styropianie). Analizowałem tą sprawę, znalazłem w internecie m/inn takie stwierdzenia: "...Po położeniu styropianu najlepiej jest położyć wierzchnią warstwę tynku a na to folię fundamentową, tzw. kubełkową lub zwykłą folię budowalną. zabezpieczy nam to dodatkowo styropian przed działaniem wilgoci..." Skoro jest mowa o zwykłej folii, to "kubełkowa" założona odwrotnie raczej nie będzie stanowiła problemu, a coś tam majster mówił, że to ułatwi prace przy cokoliku (ale znowu zapomniałem zapytać o co mu się rozchodzi- zapytam i napiszę).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz63 - może dzisiaj Ci się poszczęści... :roll: ???

 

Mnie szlag trafia przy tych oknach... :evil: !!!

Wyobraźcie sobie, że umowa podpisana, wszystko na cacy ustalone,

a tu telefon, że nie dadzą rady z wybranego przeze mnie profilu

wygiąć łuków do czterech okien... :x :x :x

 

Obdzwoniłem pół Polski i wiem gdzie (duża pomoc pchelka)

i z jakich profili ,,mogą mi wygiąć"... 8)

...teraz tylko dogadać się z firmą... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No schody już są, sznowni instalatorzy przystąpili dzisiaj do ceremonii montażu kotła :D

Jak sobie wieczorem rozpalę to chyba na budowę zabiorę flachę i odreaguję 8)

A z innej beczki

Krystian - producent kotłów nie wyrabia się z produkcją, podobnie producent bojlerów !? Na kominki ternawa czas oczekiwania 6 tygodni.

Zapytam co by było gdyby w III PRLu nastąpiła lepsza koniunktura? Pewnie jakiś bum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję posłusznie:

1. Lecę rąbać drzewo do rozpałki w kotłowni - pierwszy rozruch

2. legary pokonane i zaczyna się przybijanie desek - będzie podłoga

3. 2/3 łazienki już wykafelkowana

4. osadnik gnilny oczyszczalni czeka w garażu na dziurę którą wykopiemy w sobotę.

Byle by była pogoda

Nie wiem czy jeszcze żyję.

lecę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz sie nie odzywa to ja robie za kronikarza co tam u Niego na budowie ;)

Dach ma juz czerwono-niebieski.

Czerwony bo jakims cudem pomalowany a z drugiej strony juz folie klada i jak tak im pojdzie to moze dzisiaj skoncza.

 

Szadam

To Ty juz dawno powinienes miec przyszykowane :)

Z desek pewno jakies odpady zostana to bedziesz hajcowal az milo.Zeby Ci sie tylko woda nie zagotowala w rurkach.A zreszta jak sie zagotuje to bez wychodzenia z pokoju zrobisz sobie herbatke - spuscisz troche z kaloryfera i bedzie git ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deski na dachu podwójnie zakonserwowane (raz w tartaku, ale ponieważ trochę padało posmarowałem je jeszcze raz takim czerwonym świństwem o którym pisze kronikarz Gal-Anonim, czyli Adam___! :wink: ). Jutro dokończą kładzenie folii. I tak przez parę dni będę miał teraz niebieski dach, żeby ostatecznie skończyć na dachu w odcieniu "jesiennego liścia"! :lol: (ukłony dla Wowki!- Dąbrowa Górnicza staje się miastem ekologicznym, o czym świadczy większa ilość "jesiennych liści" :wink: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...