Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zagłębie dąbrowskie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szadam jak jeszcze masz siec podlaczona to nie jest tak zle :).

Jak mowi moja mama to jeszcze jednym zywiolem jest przeprowadzka.Ogarnac to wszystko to jest troche ciezko.I nagle sie okazuje ze czlowike ma tyle roznych klamorow.

Znam ten bo, bo przerabialem przeprowadzke w zeszlym roku.

Trwala ona gdzies tak od wrzesnia do polowy grudnia kiedy to ostatecznie zdalismy klucze.Ale moglismy sobie na takie cos pozwolic :)

Spakowac to wszystko to jedno a wypakowac to druga sprawa :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całymi dniami jak nie budowa to wojaże po hurtowniach- wykorzystuję prima- pogodę! Na dachu jeszcze siedzą, kończą gąsiory i zakładają rynny (w końcu zdecydowałem się na plastiki Marleya). Zasypałem fundamenty, kopę pod taras i pod schody wejściowe; jak najdłużej taka pogoda! :p

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrowienia dla wszystkich krajan z Zagłębia

zwłaszcza dla Wowki, którego chałupa zrobiła na mnie spore wrażenie- ciekawe czy się znamy, bo ja też pochodze z Grodzca i co więcej mam tam działkę z ładnym widokiem na górę Sw Doroty

Rozkosz budowy w zasadzie przede mną - na razie jestem na etapie załątwiania spraw formalnych, na co przeznaczyłem ponad rok - wcześniej nie zacznę

Z doświadczeń budujących w pobliżu wiem, że koszmarnym doświadczeniem są ciągłe wizyty "gości", którzy są nastawieni na "pożyczanie" wszelkiego żelastwa - zastanawiam się, czy wogóle stawiać ogrodzenie póki nie rozpocznę budowy, bo też mogą ukraść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa :oops:. W jakiś sposób wynagradzają mi one wydaną kasę na "połamany dach" (wiadomo: dużo odpadów z dachówki podstawowej, więcej cholernie drogich trójników i gąsiorów, więcej rynien i drogich kształtek do nich, eeech...) :-?

Dzisiaj zalewałem betonem fundamenty pod taras i pod schody wejściowe do domu (wlazło tego 10 m3). Pogoda po prostu mnie rozpieszcza! :p "Zamknięcie budowy" na zimę planuję w przyszłym tygodniu.

P.S. Adam___ , tak się przyzwyczaiłem, że to Ty otwierasz nową stronę, że nie mogę sobie wyobrazić nikogo innego w roli "odźwiernego"! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozdrowienia

Wowka, w Grodzcu chodziłem do 3, a potem do Kopernika w Bedzinie, a więc do konkurencyjnych szkół

Mieszkałem najpierw na Okrzei, a potem na osiedku przy Konopnickiej - na Kempy mieszka moja babcia.

Co do budowy, to jeszcze nie ruszyła i nie ruszy w ciągu najbliższego roku - tyle sobie dałem na załatwienia spraw formalnych. Sprawy np w sądzie ciagną się niemiłosiernie, ale nic mnie na razie nie goni. Nawet projektu nie mam wybranego, choć w ogólnym zarycie to wiem, jaki chcę mieć dom- tyle tylko, że trzeba to jeszcze dostosować do możliwości finansowych.

Generalnie będzie to dom parterowy z użytkowym poddaszem o pow do 150m2 - zastanawim się nad garażem.

Z działki na ul Asnyka jest fajny wydok na okolicę, a zwłaszcza na Dorotkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R2 - "czyli znamy się tylko z widzenia" :wink:

Rzeczywiście, widok na Dorotkę będzie przedni. Szkoda tylko, że drzewa prawie w całości zakryły już widok kościółka.

Zaczynasz budowę za rok .... czyli najwyższy juz czas wymianę poglądów. Wiem, że gdyby Forum już istniało zanim rozpocząłem budowę to kilka rzeczy zrobiłbym inaczej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Koledzy Zagłębiacy ratujcie, pilnie na Sobotę potrzebuję 3 do 4 beczki (około 1 m wysokie). Podobno można kupić używane beczki za 20-30 PLN ale gdzie ?

W marketach chcą 100 PLN za beczkę !

Może wiecie gdzie można je kupić okazyjnie ?

Jakie mają być te beczki? Plastikowe, czy metalowe? Czyste, czy mogą być w środku brudne? Mogę Ci załatwić metalowe 200-litrowe po oleju silnikowym po 20 zł/szt., ale najwcześniej w poniedziałek. Jeśli Cię to interesuje- pisz na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...