Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zagłębie dąbrowskie


Recommended Posts

W WZiZT mam wpisane szambo, ale gość z UM z Architektury powiedział, że mogę w projekcie ująć oczyszczalnię - ciekawi mnie tylko czy jeśli dostanę już pozwolenie na budowę (kończy się właśnie robić projekt) będę później mógł dokonać zmiany BOŚ na szambo lub odwrotnie. I ponawiam pytanie, czy ktoś ma zamontowaną pompkę w oczyszczalni do rozprowadzenia drenażu? I czy w ogóle warto się w to bawić przy niskim stanie wód gruntowych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam!!!

Uller - ile +/- kosztuje woda i CO w domu, na co trzeba zwracać uwagę?

Za całość (CO + woda i kanalizacja w budynku) zapłaciłem 17 200

14 grzejników radson+ 2 łazienkowe – 5000zł

Kocioł Vaillant 24kw + zasobnik polski 120l + niezbędny osprzęt – 5000zł

Rury, zawory, termostaty, dwie podłogówki w łazienkach i cała reszta materiału 4200zł

Robocizna 31 punktów (90zł/punkt+7% VAT)– 3000zł

Cała robota trwała dwa dni. Niestety ale okazało się, że są też straty - urwali mi klamkę przy oknie i porysowali jeden grzejnik (wydaje się, że niegroźnie)

Próba ciśnieniowa 15 atmosfer bez widocznych przecieków. Niestety gaz podłączą mi dopiero za 4 miesiące i dopiero wówczas sprawdzię wszystko na gorąco.

A na co zwracać uwagę to nie wiem bo się na tym nie znam, ale...

- zwróć uwagę czy wszystkie grzejniki maja zasilanie podpięte do jednej rury a powroty do drugiej.

- czy woda ciepła jest połączona do wyjścia z zasobnika (kotła)

- czy do ubikacji nie podłączyli ciepłej wody.

- czy po przykręceniu grzejnika przypadkiem nie będzie problemów z przykręceniem termostatu.

- czy kocioł podpięty jest zgodnie z instrukcją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Grzegorz czy to Ty byles w sobote okolo 13.20 (byla chyba 13.22 dokladnie wg mojego czasu :) ) w swoim domku??

Stalo 2 facetow przed brama a z daleka na bylo widac dokladnie kto.Stal chyba polonez kombi i nissan jezeli sie nie myle.Ale to nie wiem dokladnie...

 

Adam___, wszystko się zgadza, oprócz tego, że ten drugi samochód to peugeot a nie nissan... :wink:

Wiesz co, zastanawiam się, czy nie podpisać z Tobą umowy o monitoring mojego domu, zamiast z firmą ochroniarską... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuuuuuurde.

I znowu mi strona uciekla :(

Na ostatnim poscie poprzedniej strony zastanawialem sie kiedy sie ona - tzn strona - skonczy.Za duzo myslalem a nie dzialalem :(

 

Grzegorz z daleka ciezko poznac.A az taki biegly w dalekim rozpoznawaniu nie jestem.

Poza tym proponuje troche grosza przeznaczyc na totka :).

Te 1,25 zlotego gdzies tam na dnie kieszeni to moze jeszcze znajdziesz ;)

Wtedy nie dostaniesz palpitacji przy placeniu za okna.Wrecz polecisz do kasy z dzika radoscia :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...