Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zagłębie dąbrowskie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć wszystkim !!! Jeszcze nigdy w życiu nie byłem taki "zalatany" jak teraz... Zarówno przy budowie jak i w pracy. Doba powinna mieć więcej niż 24 godziny!!!

Wowka, Twój dom jest naprawdę "po byku". Super!!! Chyba mam źle skalibrowany monitor bo widzę grafitową dachówkę :lol: .

Szadam, jak Ty znalazłeś taką świetną stronkę o Gołonogu?

Jeszcze raz Wszystkich pozdrawiam i żałuję, że z braku czasu tak rzadko tu teraz bywam...

P.S. Wczoraj w nocy miałem znowu nieproszonych gości na działce. Odgięli jedną blachę, wleźli na działkę i dobierali się do budy, ale nie dali rady... Za to ją trochę "pokiereszowali"... Czy zna ktoś jakieś zaklęcia, żeby mi już dali spokój :evil: ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marbo - kobieta to kobieta, wiek nie ma znaczenia, zawsze to płeć piękna :p :p :p ,

Wowka - ja takie fajne zdjęcia będę mógł zrobić swojemu domkowi chyba dopiero za rok.... :( , jak będzie dachówka...

Grzegorz63 - tu zaklęcia nie pomogą, potrzebne są chyba bardziej drastyczne metody na tych sku...odwiedzaczy znaczy się... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz - monitor masz skalibrowany OK! To zdjęcie było robione w okolicy zachodu słońca. Za kilka dni dam jeszcze kilka innych fotografii. Co do kota to podobny "rudzielec" jak ten z loga przypętał się do naszego domu i już został..... :wink: . Nawet nasza kotka - też znajda przynosi mu myszy.... . Balkon jest już wyprawiony miedzią (na zdjęciu wyprawy jeszcze nie ma) a potem będą zamontowane balustrady - kute. :p

Krystian - czekam na Twoje zdjęcia (niekoniecznie z dachówką) mogą być bez za to teraz. :p

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie ma jeszcze czego pokazywać, ale skoro popstrykałem sobie dzisiaj na działce (dokumentuję całą budowę :D ), to może Wam pokażę w jakiej fazie jest obecnie mój dom:

 

WIDOK OD FRONTU

http://foto.onet.pl/upload/37/73/_135012_n.jpg

 

WIDOK OD PRZYSZŁEGO OGRODU

http://foto.onet.pl/upload/19/46/_135013_n.jpg

 

Buduję w końcu z PTH 30 P+W, a na to 12 cm wełny. Dlaczego Porotherm? Dostałem taki rabat, że mucha nie siada :lol: ! Nie napiszę ile, bo zobowiązałem się lojalnie do milczenia :wink: ...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących na Zagłębiu.

Tak się ostatnio kręcę koło forum i dopiero teraz zauważyłem, że istnieje klub budujących Zagłębie Dąbrowskie. Tak więc ze względu na położenie mojej budowy też czuję się członkiem tego klubu. Buduję się w Sarnowie, skąd też mam widok na kościółek na Górce Gołonoskiej (jakieś 8km w lini prostej). :)

Niestety aktualnych zdjęć budowy jeszcze nie mam, ale zamieszczę zdjęcie z 16 lipca. Trochę się zdezaktualizowało bo na dzień dzisiejszy mam już podmurowane ściany kolankowe i wylany wieniec pod dach.

Pozdrawiam wszystkich krajan.

 

http://foto.onet.pl/upload/44/30/_135239_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wowka

Nie mam pojęcia, jak będzie wyglądał mój ogród. Na ogrodach tarasowych znam się tyle, co kot napłakał (kot Wowki? :lol: ). Pozostawię tą kwestię mojej żonie :wink: . W tym roku zamierzam poprzestać na stanie surowym otwartym łącznie z ociepleniem (wełna+siatka szklana) oraz z położoną dachówką ceramiczną na dachu. Czy coś się stanie przez zimę wełnie na murach pokrytej tylko siatką szklaną?

Cześć Uller!

Fajnie, że do nas wpadłeś. Twój Sarnów widzę z dziedzińca kościelnego, ale tylko zimą, gdy opadną liście z drzew. Wyobraź sobie, że ja też mam do Ciebie w linii prostej coś około 8 km :lol: .

W/g jakiego projektu budujesz? Typowy, czy indywidualny. Korci mnie jeszcze, żeby zadać jedno pytanie: Czy zdjęcie Twojego domu robiłeś ze słupa??? :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim :p !!!

Wowka - zdjęcia spróbuję pokazać we wrześniu, na razie jedno można zobaczyć na mapce grupy krakowskiej pod moim imieniem, mapę zrobił zbyszekP,

Grzegorz63 - najpiękniejszy okres na budowie, gdy się mury pną do góry... :wink:

Uller - wreszcie trafiłeś do ,,samych swoich" i nawet znalazłeś sąsiadów... :lol: , witaj!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za ciepłe powitanie. :p

Grzegorz63 - Buduję domek według projektu typowego - Czajka z Archetonu. Jednak wprowadziłem w nim taka ilość większych i mniejszych zmian, że nie wiem czy nie powinienem powiedzieć że mój dom jest budowany według projektu inspirowanego projektem Czajki. Połowę zmian wmalowałem własnoręcznie a połowę wmalował mi szwagier, który zrobił mi adaptację. Oczywiście nie wziął za to ani złotówki więc było to dla mnie dość korzystne rozwiązanie. :)

A zdjęcia do kroniki budowy wykonuję z dachu domku gospodarczego który stoi sobie prawie na środku mojej działki. Zadziwiające jest jak wiele osób pyta się czy zdjęcia robię z drzewa czy ze słupa. :D

Kolejne zdjęcia publikuję w albumie:

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=8646&q=uller&k=2

mam nadzieje że zaktualizuję go w najbliższych dniach.

Krystian – być może byliśmy bliższymi sąsiadami niż to może się wydawać. 20 lat mieszkałem w Sosnowcu na osiedlu Rudna, a teraz tymczasowo mieszkam w Czeladzi na Piaskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Zagłębie to i nie Nowy York, ale...

Moja żona pracuje za Hutą Katowice. Codziennie dojeżdża 27 km. Wydaje mi się że to dużo, a przecież to cały czas jest Zagłębie. Gdybyśmy nie posiadali samochodu to dojazd zająłby jej jakieś 1,5 do 2 godzin w jedną stronę. Ale w erze powszechnej motoryzacji odległości jakoś się pozmniejszały. Trzy tygodnie temu naszła mnie ochota na lody na rynku we Wrocławiu (studiowaliśmy z żoną w tym mieście i jakoś emocjonalnie się z nim związaliśmy). Zapakowałem więc w niedzielę rano rodzinkę do samochodu i po 2godzinach i 20 minutach byliśmy już na rynku we Wrocławiu. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wowka - małe sprostowanie, w byłym województwie katowickim wyższa górka była w Ogrodzieńcu... :p , ale jeżeli mówimy o pięknych widokach to serdecznie polecam skałki niegowonickie (droga do Ogrodzieńca z Dąbrowy - oczywiście) przy pięknej pogodzie to widać hohoho!!!! Od Giewontu aż po Olsztyn... :lol:

Uller - po przeprowadzce do Ogrodzieńca(dopiero za 6 latek) moja żona będzie miała do pracy 40km, a ja jakieś 60km!!! :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...