Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zagłębie dąbrowskie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aha

 

U mnie tez sie zaczyna budowanie - tzn takie troche

We wtorek przyjezdza styropian i klej.

Zdecydowalem sie na Kerakoll.Kupilem w PSB Kem1 kolo huty.

W Sewerze mieli tylko Atlasa i cena byla zaporowa :(

W srode zaczynam go klasc i zobacze jak to pojdzie.Ale mysle ze nie bedzie najgorzej :)

Takze tydzien bedzie raczej pracowity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauwazylem ze za troche postow awansuje na "Stalego bywalca"

:):):)

Trzeba bedzie to oblac :D

 

Adam a wiesz jaka to będzie radocha jak uda Ci się wejsć na 22-gą stronę 300 postem :)

Czego Ci życzę i wszystkich sąsiadów pozdrawiam

Życzliwa :) :wink:

 

Krystian u mnie też dach w lipcu będzie się robić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam a wiesz jaka to będzie radocha jak uda Ci się wejsć na 22-gą stronę 300 postem :)

 

Dojade do 299 posta i bede milczal jak grob :)

 

tylko jak znam zycie i ostatnie obserwacje to Krystian bedzie czatowal na nowa strone ;)

No chyba ze bedzie dobrym kolega i da znac jak bedzie juz pewne ze to nowa strona :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Zagłębiacy.

 

Dawno mnie tu nie było.

 

Widzę, że zasuwacie po tych stronach jak po autostradzie!

Ja żyję pracami ogrodniczymi. Ryję ziemię, sadzę iglaki, sieję trawę, sypię korę. SUPERR, tylko ta pogoda.

 

Jak się okazuje to zalożenie zieleni wokół domu to też niezły wydatek :( tym groźniejszy że aktywnie realizowany przez moją lepszą połowę. Wystarczy jej dać kluczyki i spuścić z oczu. Zaraz się pojawią nowe krzaczki o nazwach których nie umię powtórzyć :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ocieplenie czas zaczac.

Dzisiaj zaczalem.Idzie tak sobie.

Ogolnie idzie powoli do przodu :)

Byle byla pogoda :)

 

Tylko mam teraz taki maly dylemat.

W zwiazku z cieciami budzetowymi postanowilismy ze zamiast tynku rzucimy :) na ocieplenie fabre.

Moze nawet taka lepsza troche.Czytalem gdzies o jakie farby sa najlepsze ale nie pamietam gdzie :(

 

Moze mni ektos uswiadomi.

Wiem ze sa jakies silikonowe i jakies inne cuda wianki :)

 

A wogole czy warto tak zrobic - tzn dac farbe na klej?

Zamiast tynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wszyscy wstrzymali oddechy i czekają na 300 post Adama. Ale zostało nam jeszcze 35 postów do końca strony, bo dopiero post nr 1261 będzie zaczynał nową stronę. Swoją drogą to mamy jakieś przekłamanie bo w innych wątkach nie wliczają w stan licznika pierwszej wypowiedzi i nową stronę otwierają krotności 60. A u nas krotność 60 plus jeden. To chyba tak dla utrudnienia. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ocieplenie czas zaczac.

(...)

W zwiazku z cieciami budzetowymi postanowilismy ze zamiast tynku rzucimy :) na ocieplenie fabre.

A wogole czy warto tak zrobic - tzn dac farbe na klej?

Zamiast tynku

Przyznam się ze nie moje doświadczenia z ocieplaniem nie są aż tak duże abym mógł cokolwiek doradzać w tej kwestii, ale...

Mój sąsiad z naprzeciwka po ociepleniu domu nie robił tynku tylko pomalował klej na żółto. Efekt był niewiele lepszy po malowaniu niż przed. Wydaje mi się, że szkoda było czasu i farby. Po trzech latach i tak tynkował cały dom. Przez ten czas szara elewacja była by tak samo efektowna jak ta żółta. Zapewne sąsiad nie używał żadnych skomplikowanych farb, ale ja bym się zastanowił czy nie lepiej poczekać trochę i zrobić później tynk.

Mam nawet parę zdjęć tego domku sąsiada, bo wchodził mi w kadr gdy dokumentowałem własna budowę. Jakbyś chciał to mogę przesłać je na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym tygodniu nie obyło się bez przygód.

Od 12 maja umawiałem się z ekipą od wylewek. Co chwila łapaliśmy poślizg. Za którymś razem umówiliśmy się na telefon w piątek aby ustalić termin. Piątek minął i nić. Nie dodzwoniłem się do faceta ani w sobotę ani w niedzielę. O 7:10 w poniedziałek dostaje telefon, że ekipa czeka na budowie i czy mógłbym przyjechać i otworzyć dom. :o :evil:

Już miałem w ostrych słowach powiedzieć co myślę o takim napadaniu ludzi, ale złagodziłem ton mojej wypowiedzi. Pomyślałem sobie, że może wreszcie będę miał to za sobą.

Udało mi się w 40 minut zorganizować samochód, urlop w pracy wcześniejszą opiekę nad dzieckiem i pojechałem na budowę. Nie spuściłem z oka nikogo przy układaniu izolacji. Po 8 godzinach 150m2 wylewek było gotowych. Efekt jest naprawdę w porządku, wczoraj sprawdzałem poziomnicą. Na pewno nie będę robił żadnych wylewek samopoziomujących. Dawno nie byłem tak zadowolony z efektów pracy robotników na mojej budowie. Porządne maszyny to jednak jest coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wszyscy wstrzymali oddechy i czekają na 300 post Adama. Ale zostało nam jeszcze 35 postów do końca strony, bo dopiero post nr 1261 będzie zaczynał nową stronę. Swoją drogą to mamy jakieś przekłamanie bo w innych wątkach nie wliczają w stan licznika pierwszej wypowiedzi i nową stronę otwierają krotności 60. A u nas krotność 60 plus jeden. To chyba tak dla utrudnienia. :wink:

 

 

Uller jest gdzies licznik ile jest wypowiedzi??Oprocz tego na stronie glownej forum

Bede musial pilnowac licznika :)

 

Tez zastanawialem si enad taka opcja zeby na razie tylko klej polozyc a za jakis czas otynkowac.

Tak sobie kombinuje ze tynk zakryje ewentualne nierownosci a na farbie bedzie widac kazda nierownosc :(

Trzeba bedzie jeszcze sprawe oprzec o bufet :D

 

Z licznikiem dojade do 299 i milkne jak grob

Do nowej strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam__ jak wchodzisz do Klubu Budujących to masz wyświetlana listę wątków. Każdy wątek opisany jest przez: Temat, Odpowiedzi, Autor, Wyświetleń, Ostatni Post.

I właśnie w rubryce Odpowiedzi znajduje się ich ilość. Na stronie mieści się 60 wypowiedzi. Jako że pierwsza wypowiedz nie jest zazwyczaj liczona to kolejne strony otwierane są przez 60, 120, 180, 240... odpowiedz. W naszym klubie pojawił się niestety jakiś wyjątek i od pewnego czasu liczba odpowiedzi obejmuje i pierwszą wypowiedz, więc nowe otwieraja się np. na 1201.

Zatem powinieneś się przyczaić do momentu aż nasz licznik pokaże 1260. Wówczas Twoja 1261 odpowiedz zacznie nową stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...