Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


adenium

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam

 

czy miał ktoś przyjemność (lub nieprzyjemność) budować ze SKŁADEM z Izabelina.

 

http://www.sklad.waw.pl/ pan Laskowski Zdzisław

 

Poza sprzedażą materiałów wiem, że zajmują się budową do SSO

 

jakieś miał ktoś doświadczenia.

 

będe wdzięczny za każdą prawdziwą i rzetelną informację.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wiosna w końcu idzie a z nią murarze;). Zatem odświeżam jesienne ogłoszenie:

 

zostało mi po budowie SSZ, odsprzedam taniej:

 

Pustak wentylacyjny LEIER, 3 komory – 12 szt.

Pustak wentylacyjny LEIER, 2 komory – 8 szt.

Pustaki Teriva (styrobeton) – 5 szt.

Stemple – dł. 2,8 - 3m – około 150 szt.

 

Odbiór własny w okolicach Leszna pod W-wą.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich sąsiadów bliższych i dalszych :D

 

dziękuję za wszystkie miłe słowa jakie odczytałem - i zachęcam : dom da się wybudować, to niewątpliwie jest duża przygoda, ale jaka satysfakcja przy wprowadzaniu się - bezcenne, a satysfakcja dzielenia się tym na forum bezcenne dwa razy. Idzie wiosna więc kielnia w dłoń :lol:

 

internet mam a jakże, działa, śmiga, dom cały okablowany, całkiem zgrabnie 2MB/1MB - mikrolan z Błonia, antena jest u Sołtysa Powązek. Jak się skończą roztopy to działam dalej - ogrodzenie i ogród. Miniona zima to ciekawe doświadczenie - trochę szczegółów w moim dzienniku.

 

Tutaj mały-duży apel do mieszkańców obecnych i planowanych w okolicy Wilkowej Wsi i Powązek. Wg. stanu na dzisiaj w zakładzie gazowniczym w Błoniu jest na razie tylko 14 (czternaście) wniosków o podłączenie gazu. Wnioski, które były wcześniej składane np. w Warszawie odeszły w niebyt - Zakładowi Gaz. w Błoniu nie zostały przekazane żadne wcześniej składane dokumenty. Gazownia ma do doprowadzenia ok. 2km linii, i powiedzieli, żeby zebrać wniosków jak najwięcej bo tych 14 nie uzasadnia biznesowo potrzeby zbudowania przyłącza. Potrzeba tych wniosków znacznie więcej - liczą jeden wniosek na 70m - więc potrzeba 2000/70 =x, jest 14, czyli brakuje x-14=?

 

Zachęcam wszystkich do składania wniosków, również - jak powiedziała Pani z Zakładu - tych którzy planują rozpoczęcie budowy za trzy lata. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ana_a złożyłaś wniosek ?

 

 

dla Ciebie i wszystkich zainteresowanych, pod tym linkiem można pobrać formularz do wypełnienia :

 

http://www.msgaz.pl/binsource?docId=711&paramName=ATTACHMENT&index=0&language=PL

 

 

wyprzedzając wszelkie komentarze, nie bez kozery namawiam na złożenie dokumentów, moje - co prawda jeszcze nie miarodajne, ale zawsze - doświadczenia z tej zimy pokazują, że koszty ogrzewania gazem zbiornikowym są wcale niemałe i warto szukać rozwiązań alternatywnych kosztowo. Zawsze za zaoszczędzone pieniądze można kupić coś interesującego np. traktorek albo lepszy wzmacniacz, albo fajny rower (i to jeden na rok !), albo trochę piwa (na kilka lat starczy), albo żonie weekend w SPA w czasie mundialu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim!

Apropos gazu to proponuję z wypełnionym wnioskiem udać się bezpośrednio do siedziby w budynku BlueCity. BlueOffice wejście obok głównego wejścia do BlueCity (od 8:00 do 14:30 max(!)). Po złożeniu dokumentu, poproście o rozmowę z kierownikiem przyłączy w naszym rejonie. Sympatyczne zainteresowanie na pewno pomoże.

Widziałem dziś u Pana projekt dla regionu Marianowa, generalnie Pan niewiele wiedział co się dzieje i przy mnie zadzwonił do projektanta. Widać, że trzeba ich cisnąć. Mają generalnie problem z tym aby uzyskać prawo przesyłu przez drogi wewnętrzne. Niestety musi być w KW drogi wpis o służebności przesyłu, bez tego gazu nie będzie na prywatnych drogach. Mają pomysł co by inwestycję podzielić na etapy (I etap rura w drodze gminy + ci co dali służebność, II reszta kiedyś tam).

 

Krótko mówiąc:

1. Wnioski swoje i sąsiadów, zawieście do siedziby w BlueCity, przy okazji wykazując zainteresowanie inwestycją.

2. Po podpisaniu umowy trzeba załatwić służebność przesyłu w drodze wewnętrznej (gazownia zwraca koszty notariusza, można i warto wcześniej, treść poniżej)

3. Czekamy

 

Treść 1:1 z załącznika nr 3 do Umowy o przyłączenie do sieci gazowej

Treść zapisu o ustanowieniu ograniczonego prawa rzeczowego - służebności przesyłu

Ustanowienie w formie aktu notarialnego z wpisem do księgi wieczystej na rzecz Mazowieckiej Spółki Gazownictwo sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Krucza 6/14, 00-537 Warszawa (adres do korespondencji: Oddział Zakład Gazowniczy Warszawa, Al. Jerozolimskich 179, 02-222 Warszawa nieodpłatnie i na czas nieoznaczony służebności przesyłu na nieruchomości obciążonej.

Wskazana powyżej służebność przesyłu polegać ma w szczególności na prawie posadowienia na nieruchomości obciążonej sieci gazowej w pasie o szerokości 1 m oraz na prawie wstępu, przechodu, przejazdu, swobodnego, całodobowego dostępu do tych urządzeń w celu wykonania czynności związanych z posadowieniem gazociągu, przyłączy gazowych i punktów redukcyjno - pomiarowych, naprawami, remontami, eksploatacją, konserwacją, przebudowami, rozbudowami w tym przyłączaniem kolejnych odbiorców, modernizacjami wszystkich urządzeń gazowniczych znajdujących się na nieruchomości obciążonej a w szczególności gazociągu i przyłączy gazowych oraz prawie wykonania wykopów i przekopów przez tę nieruchomość w/w celach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemoch

Na wstępie chciałbym pogratulować Tobie zakończenia budowy i zasiedlenia domu.

Obecnie jestem na etapie rozpoznania w sprawie elektryków, hydraulików oraz specy od tynków i wylewek. Chciałbym rozpocząć dalcze prace przed wakacjami i szukam więc godnych polecenia fachowców. Czy mógłbyś polecić swoich wykonawców?

Jeżeli chodzi o gaz to z pewnością złoże wkrótce swój wniosek i będę czekał na rozwój sytuacji :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kret dzięki za miłe słowa. Jeśli chodzi o wykonawców to mam dobrego hydraulika, takiego od szamba i drugiego od gazu, CO i CWU, również mogę polecić - wykończeniowca od malowania, glazury, terakoty i ocieplenia. Mam też bardzo dobrego elektryka - poleconego przez Nefer - kilka osób na forum już 'obsłużył'. U mnie ruszają dalsze prace przy ogrodzeniu - ekipa z sąsiedniej miejscowość - rezultaty widać gołym okiem.

 

Ja z kolei szukam kogoś do wykonania instalacji odgromowej, może ktoś zna kogoś wartego polecenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...