Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


adenium

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dolores,

dzięki. Wiem, że drewno na szkielet musi być suszone komorowo, czrterostronnie strugane i jeszcze dobrze, żeby miało lekko zaoblone kanty (nie- ostre).

 

Chętnie zobaczę Wasze cudo ! A dasz mi jakiś namiar (jak nie chcesz publicznie to na priva) !

 

Maciek

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Maco dnia 2002-09-06 15:26 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ckwadrat,

Nie chcę zapeszać ale mamy plan wprowadzić się jeszcze w tym roku. Później chyba udzielać się będę głównie w wątkach dotyczących urządzania ogrodów. A tymczasem na działce rośnie świerk wysokości 30 cm, a ja płaczę po stracie dzikiej jabłoni, która stała za blisko tarasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolores,

Dzięki za namiary :smile: i trzymamy kciuki, żeby się udało wprowadzić wtym roku !

A macie jakiś program do "urządzania" ogrodu ? My myślimy o "Wymarzonym Ogrodzie"...

Nie znam miejsca na bramy. Nasz pomysł na ogrodzenie to żywopłot (jeszcze nie wiemy z czego ale skłaniamy się ku iglakom, które będą też w zimie zielone) a zanim żywopłot dorośnie to zwykłe słupki i siatka. Właśnie robię teraz rozeznanie gdzie można kupić materiały...

 

 

slavo,

Witamy w klubie. Ja dostałem WZiZT miesiąc temu więc jesteśmy na podobnym etapie. A Młociny to piękne tereny, chodzę tam czasmi na grilla do tego parku...

Masz już projekt albo pomysł projektu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się dzieje... przestaję nadążać za wątkiem :wink:

 

Slavo - witaj! Też na jakimś wstępnym etapie poszukiwań myśleliśmy chwilkę o Młocinach (metro) ale ceny.... Zresztą wynosiliśmy się w pewnym sensie z Dąbrowy, więc głupio (i za co?)by było przyjść jeszcze bliżej Wawy.

 

Dolores - na pewno zdążysz! Ludzie wprowadzali się w jeden sezon do murowanych. Trzymam kciuki, zawsze jak przejeżdżam obok, jeśli oczywiście dobrze myślę, że un to un :wink:.

 

Maco - nie kupuj Wymarzonego Ogrodu! Mogę Ci go pożyczyć :wink:. Jest taki sobie, ma sporą bazę roślin z ich dokładnymi wymaganiami (ale zdjęcia już takie sobie - bardzo malutkie), szybko i łatwo można sobie czego nie bądź ponasadzać, dodać altanki, ścieżki, zabawki ogrodowe, nawet wstawić dom najbardziej podobny do projektowanego. Jednak wizualizacja przypomina średniej jakości grę komputerową. Więc nawet jeśli pracowicie sobie ten ogród zbudujesz to efekt końcowy nie powala na kolana a wręcz zniechęca. Choć atutem jest to, że po takim ogrodzie można chodzić w 3 wymiarach i zaglądać we wszystkie kąty (jest przy tym naprawdę łatwy w obsłudze). Jest też b. dobry do złapania wymiarów - tzn. co się gdzie może w ogrodzie zmieścić i jak zakomponować poszczególne elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHcemy już tej jesieni posadzić jakieś drzewa owocowe (orzech, wiśnia, czereśnia, jabłonki, gruszka,..) ale nie mamy jezcze pełnego pomysłu. Jeśli "Wymarzony Ogród" mi nie pomoże to może jakiś inny program albo może po prostu trzeba sobie to wszystko narysować. Najważniejsze jest chyba zachowanie odległości między drzewanmi (ciekawe czy są różne odległości w zależności od rodzaju drzewka). Chyba czas na jakąś dobrą książkę o ogrodach...

MOżecie coś polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula!

Czapli, jasne ze Czapli. Pozajaczkowaly mi sie te ptasie nazwiska (ze pozwole sobie zostac przy tej zwierzecej konwencji)ale mysle ze sie chlop nie obrazi. Chetnie skorzystam z Twoich doswiadczen z Archetonem, czy kontaktowalas sie z nimi bezposrednio? Czy tez przez Bartycka? Jaki projekt bedziesz realizowac? Czy sa "przyjazni" dla biednego, zagubionego inwestora? Sorka ze tyle pytan na raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...