Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

czesc jolu i jarku :)

no troszke nas nie bylo bo bylismy w polsce na wolnym :)

u nas narazie staneło pozwolenie o budowe juz prawie mamy ale w tym roku bedziemy robic tylko lawice bo wiecej nie zdążymy .

 

Jak ktos wie ile bedzie kosztowac pokrycie dachu to napiszcie ?? (różnica między ceramiczną a betonową )

 

Jolu i jarku a napiszcie mi ile wyjdzie pokrycie blachodachówką ?? zobacze jaka jest różnica.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Joli iJarka co do tarasu nasz taras bedzie po dwoch stronach zabudowany dachem tak ze jak usiadziesz to nie widać czlowieka tylko bok tarasu bedzie odsloniety

ale tam bedzie przyklejona wiata i dach wiaty bedzie przylegał wlaśnie do boku tarasutak ze mam nadzieje ze jakos mniej bedzie wialo Mirek iRenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J&J słuchajcie - fakt nie znam się na tym dziś wieczorem zadzownię do wykonawcy i zapytam, ale skoro w Tymianku nie ma ściany wewnątrz czyli da się zrobić. Ktoś już kiedyś pisał,że jeden lubi gruszki a drugi córkę ogrodnika- kwestia gustu. Ja z żoną zrobiłem sobie taki model tego pokoju na dworze (czy polu - w zależności jak się u was mówi), wstawiliśmy tam stółogrodowy i krzesła tak dla lepszej wyobraźni i doszliśmy do wniosku, że tak oczywiście wszystko się zmieści tyle, że jest ogólnie mało miejsca. Chcemy wstawić duży stół jadalniany one mają zdaje się 1,9 dł i 0,9 m szerokości + krzesła na około - każde z nich jest szerokie na 50 cm, i wg nas jest ciasno. Wy J&J widzicie to w realu i jak napisaliście jest już wam cięzko coś zmienić,a z drugiej strony może macie inne potrzeby i dla was jest OK. A może zróbcie doświadczenie i powstawiajcie tam jakieś prowizoryczne meble, czyli stół i wypoczynek i jeśli to nie sprawi wam dużego kłopotu zróbcie zdjęcia z wnętrza tak by wszyscy mogli ocenić.Co do ściany nośnej to pewnie znajdzie się jakieś rozwiązanie, np. belka wzmacniająca w stropie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Alino i Jakubie.

No widzimy że za wszelka cenę chcecie powiększyć salon, owszem może dla Was jest za mały i widocznie macie takie potrzeby, a nam 31m2 to wystarczająco i nam jest potrzebny drugi pokój na parterze jako bibloteka-gabinet. Jeśli już chcecie to taniej wam wyniesie jak kupicie projekt domu TYMIANEK niż przeróbka projektu TYMKA (Plusem Tymianku jest 4 pokoje na górze)

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc mirek

My tez mamy okreslona sume za stan surowy ale materiał kupujemy sobie sami bo przynajmniej wiem roznice roznych firm .

 

tylko jestem na etapie kupowania dachówki i nie wiem jaka jest lepsza i ile wam wyliczyli za samo pokrycie dachowe ??

Cena z 1m2 dachówki ceramicznej (nie wszystkie firmy) i blachodachówki sa zbilżone ok 33 ÷ 40 zł za m2 ale za to w ceramicznych wykonczeniówki takie jak gąsiory, koncowe dachówki itp oraz za układanie są są cholerdalne drogie (u nas za kładzienie balchodachówkę, obróbki blacharskie, kosze wstawienie okna dach itp życzyli soboe ok 4500 zł a za układnie dachówek ceramicznych i cementowych strzeili sobie 3 - 4 krotnie drożej) no i jeszcze chcę poinformować że przy kładzieniu dachówek należ trzymac się wg projektu konstrukce dachowe a szczegulnie słupy którzy większość chcą zlikwidować a my będziemy zlikwidowali słupy bo będziemy kładli blachodachówki bo są o wele lżejsze od dachówek (opisaliśmy w wcześniejszym poście może na 3 czy 4 stronie)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i pozdrawiam

nasz salon jest otwrty tz nie ma drzwi otwor dzrwiowy jest dosyc szeroki ten pokoik obok jest zmiejszony korytarz laczy sie z salonem takze wrazenie bedzie duzego pokoju tymbardziej ze kuchnia tez jest bez drzwi

mamy troche zmian gospodarrczy jest wiekszy z jednej cześci garazujest dodadtkowy pokoj ok 15m2i trzeba bylo troche pozmieniac

Mirek i Renia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wan konkretne dlugoscu to trudno narazie okreslić poniewaz w projekcie sa drzwi a my z nich rezgnujemy a ten pokoikma dlugosciok 3m i taka bedzie ta ściana przy tydrzwiach ktore wychodzi sie na tarasa korytarz jest w ksztalcie litery ldlatego ze jest dodatkowy korytazyk to czeba by zobaczyc jak bedzie cos widać juz na mojej budowie to zrobie fotke trudno jest wytłumaczyć ale w kazdym razie pokoj razem z korytazem jest duzy hol ma ok17m2 +salon 31m2to wszystko jest bez drzwi taze nie ma sensu jeszcze powiększać .Moze troche namieszalem mam nadzieje z e nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze zagladamy i fajnie ze jest porownanie

my otwor drzwiowy bedziemy mieli jeszcze wiekszy wlasciwie to bedzie jedna wielka całosc z korytarzem

ale nam tak pasuje wiem ze rozne sa gusta

widzielismy to w innym domku u znajomego oni tam maja korytarz jest caloscia salonu i kuchni i wyglada to super przestrzeń a nam wlasnie o to chodzi, fajnie ze wy juz mozecie widzieć to wszystko i juz ustawiac ,

moze jeszcze w tym roku nam uda sie surowy stan postawic zalezy od pogody choc narazie nam nie sprzyja .Czakamy cierpliwie

Mirek i Renia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...