Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

Witam. Mam pytanie dotyczące rozwiązań wentylacji w Tymku. Wg. projektu przewody kominowe-wentylacyjne, podłączone są do pomieszczeń na parterze. Jak macie rozwiązane wentylowanie pomieszczeń na poddaszu. Projekt wskazuje na kominki wentylacyjne? Czy ktos ma takie kominki i jakie ewentualnie uwagi przy ich zabudowie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

(...)

My mamy Tymka bez ścianki kolankowej. Dom prawie jak z projektu z niewielkimi zmianami, można rzec kosmetycznymi.

Też się zastanawialiśmy aby podnieść ściankę, ale uznalismy, ze zachwieje to całaością wygladu domu. Teraz nie żałąujemy decyzji. Dom i tak jest duży.

U góry zrobiliśmy "pseudo ściankę kolankową" aby ułatwić sobie np. sprzatanie. Ścianka ma wysokość 50 cm i jest wystarczająca. Ścianka sktóciła pomieszczenia u góry o 1 m (po 50 czm z każdej strony). Jest to nie zauważalne.

(...)

 

Też chciałbym bez ścianki kolankowej, ewentualnie podnieść minimalnie, tak aby powierzchnia użytkowa domu nie przekroczyła 140m2. Czy bez podniesienia ścianki kolankowej pomieszczenia nie są zbyt ciasne? Szczególnie jeśli chodzi o łazienkę. Zmieści się wanna, umywalka, wc, bidet? Prysznic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich Tymowiczów!

 

Zaczynamy naszą przygodę z budową domu. Zdecydowaliśmy się na tymka z garażem dwustanowiskowym i nie ukrywam, że przeglądane przez nas dzienniki budowy utwierdzają nas w przekonaniu, że to dobry wybór. Będziemy budować się w okolicy Torunia, więc jeśli jest na forum ktoś z kujawsko - pomorskiego, kto zechciałby pokazać nam swojego tymka, podzielić się doświadczeniami z budowy, bylibyśmy bardzo wdzięczni.

 

Pozdrawiamy,

 

Magda & Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym bez ścianki kolankowej, ewentualnie podnieść minimalnie, tak aby powierzchnia użytkowa domu nie przekroczyła 140m2. Czy bez podniesienia ścianki kolankowej pomieszczenia nie są zbyt ciasne? Szczególnie jeśli chodzi o łazienkę. Zmieści się wanna, umywalka, wc, bidet? Prysznic?

 

 

Nasz Tymek podniesiony o 3 pustaki + wieniec i wyszło super! Pomieszczenia są takie jak chcieliśmy z mężem, wszyscy się zmieścimy!! :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym bez ścianki kolankowej, ewentualnie podnieść minimalnie, tak aby powierzchnia użytkowa domu nie przekroczyła 140m2. Czy bez podniesienia ścianki kolankowej pomieszczenia nie są zbyt ciasne? Szczególnie jeśli chodzi o łazienkę. Zmieści się wanna, umywalka, wc, bidet? Prysznic?

 

Witam

 

Górna łazienka będzie dopiero robiona. Jest duża. Bez problemu zmieści sie podójny zlew, wanna, pralka no jeszcze kabina. My zdecydowalismy się na dużą wannę z szybą otwieraną "ala kabina prysznicowa" - "dwa w jednym". Duże udogodnienie , można wziąść szyblki prysznic lub długą kąpiel, jak kto woli. Nie będziemy montowali kabiny.

W łazience tak jak w pokojach będzie "ala ścianka kolankowa o wysokości 0,5 m. Tak jak na zdjęciach pare postów wyżej.

 

Monika i Daniel Kujawsko-Pomorskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich Tymowiczów!

 

Zaczynamy naszą przygodę z budową domu. Zdecydowaliśmy się na tymka z garażem dwustanowiskowym i nie ukrywam, że przeglądane przez nas dzienniki budowy utwierdzają nas w przekonaniu, że to dobry wybór. Będziemy budować się w okolicy Torunia, więc jeśli jest na forum ktoś z kujawsko - pomorskiego, kto zechciałby pokazać nam swojego tymka, podzielić się doświadczeniami z budowy, bylibyśmy bardzo wdzięczni.

 

Pozdrawiamy,

 

Magda & Waldek

 

Witamy

 

Zapraszamy do obejrzenia Tymka.

 

Nasz Tymek jest 22 km od Inowrocławia, w bliskim sąsiedzwie Cementowni Lafarge. Z Inowrocławia do Torunia to ok. 40 km.

Kontakt e-mil: [email protected]

 

Monika i Daniel Kujawsko-Pomorskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Tymowiczów. Mam problem i potrzebuję scanu lub zdjęcia z projektu Tymka wersja A dotyczącymi planu instalacji i przyłączy.

Czy ktoś buduje Tymka na podkarpaciu? Proszę o pomoc pilne. Moja skrzynka e-mail [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

W łazience tak jak w pokojach będzie "ala ścianka kolankowa o wysokości 0,5 m. (...)

 

To chyba fachowo się nazywa ścianka przedkolankowa. Czy wylewki robiliście tylko do owej ścianki przedkolankowej czy do końca? Czy powstałą przestrzeń jakoś zagospodarowaliście (np. ukryte szafki, schowki) czy to już przestrzeń "stracona", ewentualnie na jakieś kable, rury i inne instalacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba fachowo się nazywa ścianka przedkolankowa. Czy wylewki robiliście tylko do owej ścianki przedkolankowej czy do końca? Czy powstałą przestrzeń jakoś zagospodarowaliście (np. ukryte szafki, schowki) czy to już przestrzeń "stracona", ewentualnie na jakieś kable, rury i inne instalacje?

 

Witam

 

Wylewki są do końca równo z murłatą. Nie przeznaczaliśmy tej przestrzeni na szawki. Ta przestrzeń została wypełniona wełną mineralną w celu ocieplenia poddasza (zabieg celowy). Faktycznie dodatkowo w tej przestrzeni są ukryte cześciowo kable elektryczne i internetowe. Więc nie jest to dokońca przestrzeń stracona.

 

Monika i Daniel Kujawsko-Pomorskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim Tymowiczom!!! Sorry że się nie odzywałem do Was, wcześniej brak czasu a teraz jestem bez netu bo już od ponad trzech tygodni mieszkamy w naszym Tymku i właśnie po troch coś tam wykończamy albo powoli urządzamy żeby w środku naszego tymka nie było pustawo ;)

No i mamy nowego lokatora... już odkąd jak sie wprowadziliśmy do Tymka... psa, raczej 5 - miesięczną suszkę od sąsiada, jest to mieszaniec bekserka z amsgaffem, i lubi bardzo naszą córeczkę;)

 

Mieszka się super i to przy kominku podczas chłodniejszego wieczoru, samo wygoda!!!! Ale za to czekaliśmy od 4 lipca 2007 (rozpoczęcie budowy) do 23 pażdziernika 2010 (całkowicie wykonczone na dole i 85% na górze)... warto było cierpliwie poczekać żeby póżniej zasmakować w dniu przeprowadzki... Wam też czeka takie uczucia ;)

 

Jak tylko znajdę to zrobię zdjęcia i wkleję (wiem że już nie raz obiecywałem że wkleję jakieś zdjęcia a tu nawet ani jednego zdjąka nie wkleiłem :()

Pozdrawiam wszystkim Tymowiczow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my mamy już pozwolenie na budowę.

Szło okutnie powoli. Papierki załatwiamy od stcznia br. (11 m-cy to trochę długo, ale pewnch spraw się nie przeskoczy

Jak stopnieją śniegi zaczynamy budowę naszego pięknego domku z ogródkiem :)

Nie podnośiliśmy ścianki kolankowej (bo jak się zestarzejem, to kto będzie mieszkał w tak dużym domu)

Pozwolenie się uprawomacnia, a my rozglądamy się za kredytem. Właściwie to już wybraliśmy - w PKO. Przy kredycie 350 tyś, wkładzie własnym 35 tyś. rata z dopłatą rządową wyniesie nas ok 1550 zł (przez pierwsze 8 lat - taniocha :) Więc nas stać) To i tak drogo, bo na chwilę obecną Państwo dopłaca do odsetekek tylko za 70m2 domu.

 

I z banku prznosłam niezbyt optymistyczne plotki, być może od nowego roku Państwo będzie się wycofywać z tego programu w ramach oszzędzności. To tylko plotki, ale jeżli ktoś chce skorzystać lepiej się pospieszyć.

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Tymowiczów i z niecierpliwością czekamy do wiosny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w ramach przygotowań do kolejnych wiosennych etapów mam pytania ( wiem że po drodze w kilku miejscach już była o tym mowa ale ten brak czasu ;) ). Krótki przegląd poniższych tematów powinien również się przydać innym Tymkowiczom którzy się jeszcze nie "wykończyli".

1. Jakiej firmy, jaki typ (profil, szyba , okucia itp) i cena okien PCV?

2. Jaki kocioł na paliwo stałe: marka, typ, ile kW, cena?

Za odpowiedzi z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Pozwolenie na budowe już jest udało sie w 2 miesiące :) - teraz czekamy do wiosny :) czas na załatwianie kredytu.

Wiem że jeszcze czas ale jakiś czas nurtuje mnie pewna rzecz - mianowicie rolety nad oknem (pod nadprożem okna) czy w razie awarii takiej rolety jest do niej dostep bez uszkadzania elewacji , tynków itp?? a może lepiej rolete zamontowac na sciane pod styropian elewacji tylko jak do niej sie później dostac......???

Naprawde jestem "zielona" w tym temacie i proszę użytkowników takich rolet o podpowiedzi:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...