Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie, chciałbym zakupić jeszcze w grudniu materiały do ocieplenia ścian i poddasza, możecie mi polecić jakiej grubości styropian na elewacje wybrać i jakiej firmy? ewentualnie jak wygląda sprawa wełny? jaka grubość i jaka firma, mam krokwy 17cm i później chciałbym jeszcze dołożyc wełnę w poprzek pomiędzy stelaż na to płytę k-g. Możecie coś podsunąć ewentualnie gdzie szukać materiałów, market? składy budowlane? internet?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, chciałbym zakupić jeszcze w grudniu materiały do ocieplenia ścian i poddasza, możecie mi polecić jakiej grubości styropian na elewacje wybrać i jakiej firmy? ewentualnie jak wygląda sprawa wełny? jaka grubość i jaka firma, mam krokwy 17cm i później chciałbym jeszcze dołożyc wełnę w poprzek pomiędzy stelaż na to płytę k-g. Możecie coś podsunąć ewentualnie gdzie szukać materiałów, market? składy budowlane? internet?

 

U nas krokwie 18. między nie 15 cm wełny rockwool. Chyba megarock, albo toprock już nie pamiętam. Zostało 3 cm na wentylacje od strony dachu. A w poprzek jeszcze 10 cm. Na elewacji garfitowy styro o grubości 12 cm. Lambda 0,31 to tak jak 15 cm białego. Cieplutko, aż miło. Teraz odpalam grzejniki i podłogówki tylko na weekend, a ciepło trzyma cały tydzień w domu przy obecnej temperaturze na dworze. Jak kupisz styro teraz to poleży, wysezonuje się zanim go połozysz, a to dobrze. A co do wełny na elewacje są argumenty za - np niepalność, lepsze wytlumienie, lepsza paroprzepuszczalność i przeciw - stosunek cena wełna do styro droższa o 1/3. Ja wybrałbym wełnę, ale niestety koszty mniie ograniczyły pomimo, że kładłem ocieplenie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, chciałbym zakupić jeszcze w grudniu materiały do ocieplenia ścian i poddasza, możecie mi polecić jakiej grubości styropian na elewacje wybrać i jakiej firmy? ewentualnie jak wygląda sprawa wełny? jaka grubość i jaka firma, mam krokwy 17cm i później chciałbym jeszcze dołożyc wełnę w poprzek pomiędzy stelaż na to płytę k-g. Możecie coś podsunąć ewentualnie gdzie szukać materiałów, market? składy budowlane? internet?

 

Ja planuję dać na elewację zewnętrzną 15cm styropianu (o dobrej lambdzie). Ocieplenie dachu to będzie 15 lub 18cm między krokwie (w zależności czy zrobię dylatację czy nie, krokwie mają 18cm) plus 10-12cm w poprzek. Materiałów szukaj wszędzie, każde źródło jest dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Dzięki za zdjęcia. Ja też mam lustrzane odbicie...

 

Jak macie połączone kable w puszkach? Potrzebowałbym dokładnej fotki...

 

Foteczka za wiele nie pokaże. Kable są przeciśnięte do puszki. Zostawione jest z zapasem jakieś 15-20 cm kabla bez powłoki zewnętrznej, zawinięte i wciśnięte do puszki. Podłączane będą jak będziemy montować pstryczki elektryczki. Na obecną chwilę nie mamy prądu, więc tak można :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foteczka za wiele nie pokaże. Kable są przeciśnięte do puszki. Zostawione jest z zapasem jakieś 15-20 cm kabla bez powłoki zewnętrznej, zawinięte i wciśnięte do puszki. Podłączane będą jak będziemy montować pstryczki elektryczki. Na obecną chwilę nie mamy prądu, więc tak można :)

 

No właśnie dokładnie ta kwestia mnie interesuje. Jak będą łączone te kable w puszce gdy dojdzie osprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę z innej beczki,

znowu do bardziej doświadczonych... ;) Kierownik budowy i ekipa budowlana, których wybraliśmy, powiedzieli żebyśmy ściągnęli sobie z internetu jakiś wzór umowy i oni podpiszą. W necie wzorów jest od groma, ale większość do "przeróbki", czy macie jakieś sugestie na co zwrócić uwagę? Jaki zapis bezwzględnie powinien się w niej znaleźć? A może będzie ktoś tak dobry i podeśle skan swojej na priv? [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza umowa, to płatność po etapie budowy, który jest skończony, ewentualnie poprawiony i bez zastrzeżeń odebrany przez inwestora i kierownika budowy.

Żadnych zaliczek, żadnych częściowych zapłat. Jeśli pieniądze są już zapłacone nie masz żadnych argumentów, żeby zmusić ekipę do poprawek.

A chłopaki podpiszą wszystko, bo im zależy na pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez uważam, że kierownik budowy powinien być oddzielny od ekipy, a wzór umowy (tylko mam akurat na koleżankę na inny domek) podeśle Ci na priv. Ja tam ze swoją ekipą mam dobrze czasem jakieś małe nieporozumienie ale jeśli chodzi o kasę to brali po robocie, raz wyjątkowo zapłaciłam im z góry ale nie żałuję, teraz kończą mi malowanie, a i wstawiłam mebelki do kuchni ale dopiero jak poinstalują sprzęty to się pochwalę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...